Anna Rozenberg, autorka „Punktów zapalnych”, laureatką nagrody Najlepsza Polska Miejska Powieść Kryminalna roku 2021

Autor: Izabela Vernau ·2 minuty
2022-04-05 2 komentarze 3 Polubienia
Anna Rozenberg, autorka „Punktów zapalnych”, laureatką nagrody Najlepsza Polska Miejska Powieść Kryminalna roku 2021

W sobotę 2 kwietnia 2022 roku zakończył się X Festiwal Kryminalna Piła 2022. Najważniejszym wydarzeniem tej imprezy był konkurs na Najlepszą Polską Miejską Powieść Kryminalną roku 2021.

 

Do nagrody nominowanych było 5 książek:

  1. „Mordercza rozgrywka” Ryszard Ćwirlej – Wydawnictwo Muza
  2. „Najsłabsze ogniwo” Robert Małecki – Wydawnictwo Czwarta Strona
  3. „Punkty zapalne” Anna Rozenberg – Wydawnictwo Czwarta Strona
  4. „Głębia” Marek Stelar – Wydawnictwo Filia
  5. „Cierń” Przemysław Żarski – Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 otrzymała Anna Rozenberg za powieść „Punkty zapalne”.

Autorka zadebiutowała w 2021 roku powieścią „Maski pośmiertne”, która otwiera cykl książek z inspektorem Davidem Redfernem. „Punkty zapalne” to jego druga część. Anna Rozenberg akcję swoich powieści umieściła w Wielkiej Brytanii, w Woking. David Redfern prowadzi dwie sprawy. Ma do wyjaśnienia zaginięcie kilkuletniej Izy Wolańskiej, córki polskiej imigrantki, oraz brutalne morderstwo taksówkarza, Muztara Abbasiego, i jego żony.

 

Wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 otrzymał Przemysław Żarski za  powieść „Cierń”. W ubiegłym roku autor zdobył nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2020 za książkę „Blizna”, drugą część cyklu z komisarzem Robertem Kreftem. „Cierń” to kontynuacja tej serii. Powraca sprawa sprzed 25 lat dotycząca samobójstwa matki policjanta. Co tamta historia ma wspólnego z obecnym śledztwem prowadzonym przez Roberta Krefta? Zapraszam do lektury.

 

Wyróżnienie Dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 otrzymał Marek Stelar za powieść „Głębia”. Wielbicielom polskich powieści kryminalnych nie trzeba przedstawiać tego autora. „Głębia” to ostatni tom trylogii z nadkomisarzem Tomaszem Rędzią, którą warto przeczytać w całości. Akcja powieści, jak zwykle u Stelara, dzieje się w Szczecinie, a komisarz Rędzia prowadzi najtrudniejsze śledztwo w swojej dotychczasowej karierze.

 

Wyróżnienie Jury nagrody Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 trafiło do Roberta Małeckiego za powieść „Najsłabsze ogniwo”. Ten autor również należy do czołówki polskich pisarzy tworzących powieści sensacyjne. W książce „Najsłabsze ogniwo” znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, musi wyjaśnić sprawę zaginięcia swojego brata i jego dziewczyny. Czy Aleksowi i Alinie coś się stało, czy wyjechali po prostu na urlop, jak twierdzi policja? To znakomity thriller, który warto przeczytać.

 

Lubisz czytać polskie kryminały, a może masz ochotę rozpocząć swoją przygodę czytelniczą z tym gatunkiem literackim? Jeśli tak, to warto poznać nagrodzone książki, a jeśli ktoś z Was już je przeczytał, to czekamy na Wasze opinie. Miłej lektury!

 

Izabela Vernau

Korekta: Gabriela Danel

grafika: http://blog.kryminalnapila.pl/nagroda-kryminalnej-pily-za-rok-2021/

× 3 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Niestety często polskie kryminały mnie rozczarowują. Nie czytałam tych powieści, postaram się przeczytać.
× 1
@Vernau
@Vernau · około 2 lata temu
Każdy lubi czytać inny gatunek literacki, ważne, żeby w ogóle czytać książki, bo to rozwija
człowieka 😊
× 1
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Tutak każdy wie, że czytać warto. Zastanawiam się, czy każda przeczytana książka rozwija człowieka?
× 1
@klaudia.nogajczyk
@klaudia.nogajczyk · około 2 lata temu
Anna Rozenberg pisze całkiem, całkiem. Mnie jej styl całkiem przypadł do gustu.
× 2
@Vernau
@Vernau · około 2 lata temu
To już zależy od czytelnika, tak, jak w życiu, czy ktoś chce skorzytać z wiedzy, które są w książkach, czy nie 😊
© 2007 - 2024 nakanapie.pl