Najsłabsze ogniwo

Robert Małecki
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Najsłabsze ogniwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.
Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku.
Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci podejrzewają, że Aleks i Alina wyskoczyli na krótki romantyczny urlop i odcięli się od świata. Jednak kiedy oboje milczą zbyt długo, Piotr nie ma wątpliwości, że wydarzyło się coś złego.
Tylko co stało się z Aleksem i Aliną oraz kto stoi za ich zaginięciem? I dlaczego – w tym samym czasie – nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu? Czy to możliwe, że coś łączy obie te sprawy?
Aby poznać prawdę, Warot będzie musiał wyplątać się z pajęczyny pełnej kłamstw, którą tkają także jego najbliżsi. A w solidnym i trwałym łańcuchu tajemnic trudno trafić na jedno, najsłabsze ogniwo…
Ekscytujący thriller o sile rodzinnych więzów i o złu przekraczającym niepostrzeżenie próg każdego domu.
Data wydania: 2021-09-29
ISBN: 978-83-66981-04-1, 9788366981041
Wydawnictwo: Czwarta Strona Kryminału
dodana przez: zaczytanaangie

Autor

Robert Małecki Robert Małecki
Urodzony w 1977 roku w Polsce (Łódź)
Politolog, filozof i dziennikarz, ale przede wszystkim miłośnik kryminałów i thrillerów oraz nowej zabawki – czytnika ebooków; szczęśliwy uczestnik warsztatów kreatywnego pisania realizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocław...

Pozostałe książki:

Skaza Wada Zadra Żałobnica Najgorsze dopiero nadejdzie
Wszystkie książki Robert Małecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Najsłabsze ogniwo

{} WYBÓR REDAKCJI
5.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Robert Małecki to jeden z tych autorów, po którego książki sięgnęłam dość późno. Nie ciągnęło nie do nich, ale ponieważ od jakiegoś czasu uważam, że polskie kryminały i thrillery są naprawdę fenomenalne, to postanowiłam, że muszę sprawdzić czym się inni czytelnicy zachwycają. Podeszłam do tematu dość sceptycznie, bo byłam przekonana, że nie spodob... {} Recenzja książki Najsłabsze ogniwo

Majstersztyk w wykonaniu Roberta Małeckiego

{} WYBÓR REDAKCJI
1.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Choć wiele razy postanawiałam sobie, że przeczytam którąś z powieści Roberta Małeckiego, zawsze schodziło tak, że mój plan nie wypałał. Mam za soba jedynie jedno z opowiadań, które znalazło się w zbiorze “Awers”. “Najsłabsze ogniwo” to najnowsza powieść tego autora, która swoją premierę miała 29.09. Chętnie, z dużymi nadziejami zabrałam się za... {} Recenzja książki Najsłabsze ogniwo

@jusztuczka@jusztuczka {}× 3

Rzeczywistość czy fikcja?

16.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bardzo dobra to była książka. Taki smaczny kąsek, przy którym z rozkoszą spędziłam typowy jesienny wieczór w gronie herbaty, koca, kota i pukającej do okien nocy, która przypominała o nieuchronnie mijającym czasie, złodzieju snu. Zmęczenie wygrało, Malecki musiał poczekać z finałem do dnia następnego. Po fenomenalnej dla mnie "Żałobnicy", dość in... {} Recenzja książki Najsłabsze ogniwo

Najsłabsze ogniwo

27.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Każda rodzina ma swoje sekrety, bywają małe albo duże. Wstydliwe albo szokujące. Te skrywane mogą czasem nabrać rozpędu kuli śniegowej i spowodować kataklizm. Wiele z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego, ale są takie, które znienacka wybuchają. Czujemy się wtedy oszukani i trudno pogodzić się z rzeczywistością. Tajemnice mają to do siebie, że s... {} Recenzja książki Najsłabsze ogniwo

Moja opinia o książce

Opinie

@zaczytanaangie
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Najbliższe plany

Twórczość Roberta Małeckiego poznałam wtedy, gdy zaczął pisać thrillery. Byłam wtedy zaskoczona krytycznymi głosami, choć to normalne, kiedy autor próbuje swoich sił w nowym gatunku i daje czytelnikowi nie to, do czego był przyzwyczajony. Może właśnie dlatego, że ja żadnych oczekiwań nie miałam, byłam tak oczarowana światem, który Małecki wykreował na kartach "Żałobnicy", później była jeszcze lepsza "Zmora", a teraz w moje ręce wpadło "Najsłabsze ogniwo".
To jedna z tych powieści, dla których warto zarwać noc, choć tak naprawdę coś takiego jak czas przestaje mieć znaczenie już po pierwszych zdaniach. W pewnym momencie po prostu automatycznie trzeba zapalić światło, nie wypuszczając książki z rąk, bo nie można się od niej oderwać. Dawno nie spotkałam się z tak misternie utkaną fabułą, w której wraz z rozwojem wydarzeń, wiedziałam tak naprawdę coraz mniej... mnożyły się jedynie wątpliwości, nie tylko odnośnie sprawcy, ale nawet tego, co właściwie się wydarzyło.
Klimat tej powieści jest niesamowity, a wszystko dzięki temu, że akcja toczy się wokół lasu. Czy może być coś bardziej nastrojowego niż droga wiodąca wśród drzew wielokrotnie przemierzana przez bohaterów nocą? Ilekroć się tam pojawiali, czułam się jakbym im w tym towarzyszyła. Ten dreszczyk emocji, wyczulenie na każdy szmer... i tajemnice, które być może skrywa. To był właśnie w moim odczuciu najmocniejszy punkt "Najsłabszego ogniwa".
Każdy, kto zna prozę Roberta Małeckiego, wie, że jes...

{} | link |
ZA
2021-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Najsłabsze ogniowo” autorstwa Roberta Małeckeigo to książka o losach znanego pisarza powieści obyczajowych, który postanawia rozwiązać tajemniczą zagadkę zniknięcia jego brata oraz dziewczyny. Piotr Warot wijąc się w pajęczynie kłamstw będzie musiał odnaleźć w sobie sporego nakładu sił, by móc zdiagnozować „najsłabsze ogniowo” w łańcuchu tajemnic, którymi się niespodziewanie oplótł.

Robert Małecki to autor o wielkiej kulturze słowa pisanego, co pokazał już niejednokrotnie przy swoich poprzednich książkach. Jego powieści są pozbawione wyjątkowo brutalnych scen, nie obfitują w makabryczne opisy bestialskich morderstw, oprawionych litrami przelanej krwi. Mimo to książki te potrafią wchłonąć czytelnika w swoją fabułę, w której nic nie dzieje się z przypadku. Doskonale wplatane wątki obyczajowe w powieść i znakomicie zarysowani ich bohaterowie są niezaprzeczalnie wielkimi atutami, które nie pozwalają odłożyć książki przed ich zakończeniem.

Nie inaczej jest i w tym przypadku. „Najsłabsze ogniowo” to thriller o bardzo fajnej fabule. Cała historia jest przedstawiona w inteligentny i przyjemny dla oka sposób, będąc świetnym towarzyszem przy kawie. W tej książce nie uświadczyłem ani przez chwilę momentu nudy, a moja ciekawość wzrastała wraz z każdym kolejnym rozdziałem. Autor umiejętnie zwodził mnie za nos przez cały czas, gdyż finałowe zakończenie nie było tym, które wydedukowałem sobie w trakcie czytania. To kolejny atut książki. Historia...

{} | link |
@czytanie.na.platanie
2021-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

"W każdym łańcuchu kłamstw znajduje się „Najsłabsze ogniwo "

Fikcja literacka to też swojego rodzaju kłamstwo, jednak Robert Małecki uknuł tym razem taką intrygę, że nie sposób doszukać się w niej słabego ogniwa. Takie kłamstwa akceptuję i to z ogromną przyjemnością!

Klimat powieści zachwycił mnie od pierwszych stron. Niemal namacalne poczucie, że wydarzy się coś, co przewróci spokojne życie głównego bohatera, znanego pisarza powieści obyczajowych, do góry nogami, od razu podnosi poziom napięcia i utrzymuje go do szokującego końca, podsycając co rusz odsłonięciem rąbka jednej z wielu skrywanych tajemnic, czy nagłym zwrotem akcji.

Zaginięcie w krótkim odstępie czasu trójki mieszkańców spokojnej, podtoruńskiej wsi wydaje się co najmniej intrygujące, ale i budzi niepokój. Czyżby brat Piotra wraz z dziewczyną wyjechali nagle do spa, a nastoletni syn sąsiada przechodzi okres buntu? A może za ich zniknięciem kryje się coś więcej?

Brak jakiegokolwiek kontaktu z zaginionymi zmusza do działania policję, ale i Piotr za wszelką cenę dąży do poznania prawdy. I w pewnym momencie chyba tylko jemu na niej zależy. Czy uda mu się zerwać łańcuch kłamstw i odkryć tajemnice skrywane przez wszystkich wokół, również jego najbliższych?

Autor bardzo życiowo, realistycznie oddał emocje związane z dorastaniem, niełatwe relacje nastolatków z rodzicami. Ale poruszył również dylemat związany z kwestią zaufania i dochowywania tajemnicy za wszelką cenę. Czy...

{} | link |
@Marguerita
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Robert Małecki kolejny raz zachwyca! Tym razem zabiera nas do spokojnej podtoruńskiej wsi, gdzie nasz główny bohater Piotr wiedzie spokojne życie wraz z rodziną. Wszystko się zmienia, gdy po jednym z rodzinnych spotkań na grilla zaginął jego brat Aleks. Początkowo nie wzbudza to podejrzeń Piotra. Dopiero zaginięcie Aliny, dziewczyny Aleksa, wzbudza u niego niepokój - jednak mogło wydarzyć się coś złego.

W tym samym czasie znika również młody chłopak mieszkający z rodzicami w domu obok. Jak się okazuje, Piotr był ostatnią osobą, która go widziała. Gdzie się podział Kuba? Czy jego zniknięcie ma coś wspólnego z Aliną i Aleksem? Piotr postanawia sprawdzić to na własną rękę, ale im więcej się dowiaduje, tym więcej tajemnic napotyka na swojej drodze.

Tysiące rozwiązań przeplatających się w Twojej głowie, a rozwiązania nadal brak. O tym właśnie jest ta książka. Pokrętne drogi kształtowane przez wydarzenia opisywane przez autora prowadzą jedynie do kolejnych ślepych ulic zakończonych znakami zapytania.
Jest to pozycja dla dociekliwych detektywów lubiących być zaskakiwanymi i szukających nieoczywistych zakończeń wśród tajemnic i sekretów rodzinnych.

„Najsłabsze ogniwo” to książka, która porwała mnie od pierwszych stron. Robert Małecki udowadnia, że jest polskim Cobenem, a jego historie są nieodkładalne i pobudzają naszą ciekawość. Czekam na więcej!

{} | link |
KL
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Robert Małecki to jeden z moich ulubionych polskich pisarzy kryminalnych. Nie musiałam się wiec długo zastanawiać nad sięgnięciem po jego najnowszą książkę. “Najsłabsze ogniwo” to thriller podejmujący modny ostatnio motyw zaginięcia.

Głównym bohaterem jest pisarz, co już zdobyło pierwszego plusa. Piotr Warot jest ostatnią osobą która widziała dziewczynę swojego brata przed jej nagłym zaginięciem. Policja swoje podejrzenia kieruje w stronę Aleksa, a utwierdza ich w tym przekonaniu fakt, że mężczyzna znika kilka dni po tym, jak jego partnerka była widziana po raz ostatni. Niedługo po tym bez śladu znika nastoletni syn sąsiada Piotra, którego pisarz wieczorem podwoził do domu. Co łączy Warota z tymi trzema zaginięciami? Czy zdesperowany pisarz będzie w stanie samodzielnie dojść do prawdy?

Pan Robert, jak zawsze, zaserwował nam wyśmienitą ucztę literacką i świetnie spędzony czas. Niestety nie udało mi się rozwiązać zagadki zaginięcia Aliny i Aleksa, ale do ostatniej chwili usiłowałam połączyć ze sobą elementy układanki. Jeśli się zastanowić, to chyba miałam małą nadzieję, na zupełnie inny finał, autor jednak zaserwował coś, czego nie sposób się było domyślić, przynajmniej przez pierwszą część fabuły.

{} | link |
@ogrod.ksiazek
2021-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Po raz kolejny Autor udowodnił, że jest doskonałym pisarzem, wielkie gratulacje!!!

{} | link |
@zaczytana_mama_dwojki
2021-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku Ulubione
@czyleciznamipilotka
2021-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@w_swiecie_ksiazek
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@przewracam_strony
2021-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@WystukaneRecenzje
2021-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
KR
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@jusztuczka
2021-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@monika.sadowska
2021-09-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@karolcik
2021-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Najsłabsze ogniwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe