Festiwal Góry Literatury – kogo będzie można tam spotkać?

@a.boniecka
{} 2020-07-09 {} 1 komentarz
Festiwal Góry Literatury – kogo będzie można tam spotkać?
11 lipca zacznie się kolejna edycja literackiego festiwalu w Nowej Rudzie. Tym razem wydarzenie będzie wyglądało nieco inaczej niż zwykle, bo z powodu pandemii będzie się odbywać z uwzględnieniem nowych zasad sanitarnych.

Festiwal Góry Literatury jest organizowany od 2015 roku na terenie gminy Nowa Ruda. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Kulturalne Góry Babel oraz gmina Nowa Ruda, natomiast gospodarze wydarzenia to Olga Tokarczuk i Karol Maliszewski. W tym roku większa część imprezy będzie miała miejsce w plenerze, a całe wydarzenie będzie biletowane ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc. Festiwal spotkał się z jeszcze jedną trudnością – zabrakło dla nich finansowego wsparcia w ramach programu „Promocja czytelnictwa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mimo wszystko organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy i w tym roku mogli cieszyć się świetnymi atrakcjami. Nie zabraknie spotkań z artystami, debat, wernisaży, warsztatów, spektakli, projekcji filmów, koncertów, a nawet wspólnych wycieczek rowerowych.

Kogo w tym roku będzie można spotkać na festiwalu? Wśród gości znajdą się między innymi: Zygmunt Miłoszewski, Maciej Musiałowski, Marta Dymek, Olga Chajdas, Katarzyna Kłosińska i Michał Rusinek, Maciej Hen, Anda Rottenberg, Jagoda Szelc, Edwin Bendyk, Joanna Lamparska, Elżbieta Cherezińska, Wojciech Bonowicz, Jakub Kornhauser i Klementyna Suchanow. Wśród osób prowadzących spotkania znajdą się: Michał Nogaś, Karolina Korwin-Piotrowska oraz Grzegorz Gauden.

Festiwal umili również muzyka – pierwszego dnia imprezy swój koncert będzie miał Lech Janerka, natomiast ostatniego dnia zaśpiewa Maria Peszek. Podczas wydarzenia będzie miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką, odbędzie się także projekcja filmów „Hejter”, „Wilkołak”, „Nina” oraz „Nikt nie woła”. W programie znajdują się również wycieczka rowerowa do Radkowa z Jakubem Korhauserem oraz wspólny spacer na wieżę widokową na Górze Św. Anny.

Jak Wam się podoba tegoroczny program? Zamierzacie się wybrać na Góry Literatury?

Aleksandra Boniecka

Komentarze

@tsantsara
@tsantsara · 11 miesięcy temu
Bilety prawie na wszystko są już wysprzedane (ograniczenia z powodu COVID), więc choć miałem ochotę się wybrać, zostaję w domu...
{}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe