Jak zrealizować noworoczne postanowienia? Najlepsze książki motywacyjne

Autor: Aleksandra Boniecka ·3 minuty
2021-12-27 14 komentarzy 15 Polubień
Jak zrealizować noworoczne postanowienia? Najlepsze książki motywacyjne

Nowy Rok to czas postanowień i obietnic składanych samych sobie. Niestey, często kończy się to tym, że większość z nich nigdy nie zostaje zrealizowana. Znasz ten scenariusz? Być może w tym roku będzie inaczej, jeżeli odpowiednio się przygotujesz do realizacji swoich noworocznych postanowień. Mogą Ci w tym pomóc książki motywacyjne. 


Zwykle podstawą pozytywnych zmian w życiu jest umiejętność wyrobienia sobie odpowiednich nawyków. James Clear opowiada o sile nawyków, o tym, jak pracuje ludzki umysł, a także przedstawia 4 kroki do zmiany swojego zachowania. Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać - to idealna propozycja dla Ciebie. Ta pozycja udowadnia, jak istotne są małe zmiany i uczy, jak porzucić złe nawyki i zastąpić je tymi dobrymi. 

 

 

Obudź w sobie olbrzyma” Anthony Robbins

Autor tej książki jest cenionym ekspertem od psychologii zmian oraz rozwoju osobistego. Przesłaniem “Obudź w sobie olbrzyma” jest uświadomienie czytelnikowi, jak duży wpływ ma na, co robi, co myśli i w jakiej sytuacji się znajduje. Znajdziesz tutaj przekonujące wskazówki do tego, jak znaleźć w sobie siłę na życiowe zmiany w kontekście umysłowym, emocjonalnym, a także fizycznym. Anthony Robins przedstawia konkretne metody samodoskonalenia, które pomagają osiągnąć założony cel i kontrolować własne przeznaczenie. 

 

 

 

Zacznij myśleć jak mnich” Shetty Jay

Jay Shetty to jeden z popularniejszych współcześnie mówców motywacyjnym, znany jest również ze swojego podcastu On Purpose i vlogów, które regularnie publikuje na kanale YouTube. Przed laty był on mnichem w hinduskim aśramie, a wiedzę, zdobytą podczas swojego zakonnego życia, przedstawił w książce w formie sprawdzonych porad motywacyjnych. Książka mówi o tym, jak porzucić swoje stare przyzwyczajenia, wzmocnić mocne strony, pokonać słabości i zacząć praktykować wdzięczność. 

 

 

 

Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki

To kolejna klasyczna pozycja z listy książek motywacyjnych. Jeżeli w kolejnym roku chcesz zmienić swoją sytuację finansową, zarabiać więcej, zmienić pracę, znaleźć swoje powołanie - to idealna propozycja dla Ciebie. Robert Kiyosaki to miliarder, który skupia się na edukacji finansowej swoich czytelników. Znajdziesz tu motywację do rozpoczęcia własnego biznesu, zdobędziesz wiedzę o tym, co zrobić by pieniądze pracowały na Ciebie, a nie odwrotnie. To światowy bestseller, który szybko wstrząsnął światem finansów. Przez wielu edukatorów i mówców motywacyjnych ta książka to absolutne #mustread. 

 

 

 

Maksimum osiągnięć” Brian Tracy

Brian Tracy od czasów swojej młodości ciekawił się tym, dlaczego część osób bardzo łatwo osiąga sukces, a inny nigdy nie do tego etapu życia nie dojdą. Nieustannie badał i poszerzał swoją wiedzę dotyczącą nierówności stanu posiadania, szczęścia i wpływów. Ta książka to efekt jego wieloletnich fascynacji i strategii, którą samodzielnie opracował. Znajdziesz tutaj praktyczne wskazówki, jak zyskać poczucie szczęścia, wolności i spokoju. Autor radzi także, jak zwiększyć pewność siebie i ostatecznie - osiągnąć sukces. "Maksimum osiągnięć" to kompendium wiedzy o tym, jak ruszyć w kierunku najlepszej wersji siebie. 

 

 

 

Kluczem do trwałych zmian w życiu osobistym jest umiejętność wykształcenia nowego nawyku i trwania przy nim. Palenie papierosów, scrollowanie Facebooka, zajadanie emocji - to wszystko robimy nawykowo. Co, jeśli zamiast takich przyzwyczajeń, wdrożylibyśmy w życie wartościowe nawyki? Autor udowadnia, że mogą one diametralnie zmienić życie i pomóc w osiągnięciu wymarzonych celów. Książka jest oparta o merytoryczną wiedzę popartą badaniami i ciekawe przykłady z zakresu socjologii i marketingu.

 

 

 

To propozycja skierowana do kobiet poszukujących drogi do samych siebie. Natalia de Barbaro to ceniona psycholożka, która podbiła serca czytelników swoimi felietonami w Wysokich Obcasach. W tej książce stara się pomóc kobietom odnaleźć wżzyciu radość i zaufać swojej intuicji. "Czuła przewodniczka" to książka psychologiczna, ale przybrana w poetyczne, ciepłe słowa. Czasami pokazuje bolesną prawdę, czasami wzrusza, ale przede wszystkim pozwala spojrzeć na swoje życie w nowy sposób. 

 

 

 

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” Nick Vujicic

Jeżeli największą siłę do działania dają Wam historie innych ludzi, ta książka da Wam siłę na długi czas. Nick Vujicic to mówca motywacyjny, który cierpi na rzadkie schorzenie, które objawia się brakiem kończyn. Mimo swojej niepełnosprawności prowadzi bardzo aktywne życie, osiągnął szereg sukcesów i zakłada sobie kolejne abitne cele. Nick pisze przewrotnie “Nie mogę położyć ręki na Twoim ramieniu, żeby dodać Ci otuchy, ale mogę mówić szczerze, prosto z serca” i rzeczywiście to robi. Ta książka to duża dawka motywacji do codziennego pokonywania swoich ograniczeń i życiowych trudności.

 

 

 

 

 

Jakie są Wasze postanowienia noworoczne? × 15 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
Jak to mówią - wszystkie nierealne postanowienia należy wcielać w życie od poniedziałku - albo od Nowego Roku.
× 13
@Airain
@Airain · ponad 2 lata temu
W skromniejszej wersji - od jutra. :)
× 5
@Siostra_Kopciuszka
@Siostra_Kopciuszka · ponad 2 lata temu
Takkkk 😁. Odjutryzm, baaardzo mi się podoba
× 2
@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
@Siostra_Kopciuszka, widzę, że Ty już zrobiona na Sylwestra. :D
× 2
@Siostra_Kopciuszka
@Siostra_Kopciuszka · ponad 2 lata temu
No właśnie, chyba za wcześnie, bo jak ja teraz się położę spać


× 1
@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
Nie ma spania! Chcesz być piękna, musisz cierpieć. :D
× 2
@Siostra_Kopciuszka
@Siostra_Kopciuszka · ponad 2 lata temu
Kurna...cała noc nad puzzlami i książką....hmmmm, gorsze rzeczy się ludziom zdarzają


× 3
@ania_gt
@ania_gt · ponad 2 lata temu
Ja tradycyjnie postanawiam nic nie postanawiać i tego się trzymam. Wszystkim, którzy lubią postanowienia noworoczne, życzę wytrwałości i sukcesów w realizacji.
× 8
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Ja nie robię noworocznych postanowień ☺️ Ciekawe książkowe propozycje - czytałam tylko jedna „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” i bardzo mi się podobała 😁
× 7
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Ciekawy artykuł. Nie robię żadnych postanowień noworocznych, już z tego wyrosłam. Jedyne postanowienie, to "Wyzwanie- Czytanie", chociaż od lat to stała liczba książek - 100, łatwo liczyć procenty. W tym roku będzie mniej przeczytanych książek, około 106.
× 5
@LiterAnka
@LiterAnka · ponad 2 lata temu
Muszę sięgnąć po książkę Roberta Kiyosaki. Porządek w finansach to moje największe wyzwanie na najbliższy rok.
× 4
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Nie mam w zwyczaju planowania czegoś, bo nie zawsze zrealizuje się to,czego się oczekuje.
× 4
@PonuryDziadyga
@PonuryDziadyga · ponad 2 lata temu
Jak co roku postanawiam rzucić fajki (nie żebym palił dużo, ale...) i wprowadzić jakiś reżim treningowy.
Pewnie w przyszłym roku będą podobne postanowienia 😅
× 2
@jorja
@jorja · ponad 2 lata temu
Ja jak zwykle postanowiłam, że nic nie postanawiam :) Wszystkim życzę wytrwałości i cierpliwości, ja mam ją tylko do puzzli.
× 2
@Brzezina
@Brzezina · ponad 2 lata temu
Ja bym umieściła na liście książki Dale Carnegie: Jak przestać się martwić i zacząć żyć oraz Jak zdobyć przyjaciół i zjednac sobie ludzi. To są naprawdę dobre książki motywacyjne. Polecam
× 1
@ilonka.x
@ilonka.x · ponad 2 lata temu
Osobiście kilka razy miałam i próbowałam trzymać się postanowień noworocznych a w tym roku idę na żywioł, jako że każdy dzień ma wiele zmiennych i nie wszystko od nas zależy.
W poprzednim roku przeczytałam „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, dzięki tej książce uczę się cenić siebie i to że czegoś nie zrobiłam nie znaczy że mam siebie karcić i myśleć o sobie źle w jakikolwiek sposób a jedyny cel to przeczytać 60 książek w tym roku, który zadeklarowałam "nakanapie" :)
@mara89
@mara89 · ponad 2 lata temu
Postanowienia noworoczne nigdy nie były moją mocną stroną, ale od kiedy przestałam ich wymyślać setki, a skupiłam się na 2 - 3 to idą znacznie lepiej. W tym roku stawiam na czytanie, lepsze zarządzanie pieniędzmi i może znajdzie się coś jeszcze, ale na tę chwilę nie wymyślam niepotrzebnie.

Robert Kiyosaki już widnieje na mojej półce, ale wciąż czeka na swoją kolej :)
@bookovsky2020
@bookovsky2020 · ponad 2 lata temu
mam kilka niezobowiązujących postanowień noworocznych ;) z zaproponowanych książek, myślę, że najwięcej mają one wspólnego z "Siłą nawyku".
@Oczytana
@Oczytana · ponad 2 lata temu
Fajny artykuł, jednak...ja nie głowię się nad postanowieniami. Wole stawiać sobie cele, które chcę osiągnąć:)
@Brzezina
@Brzezina · ponad 2 lata temu
Dale Carnegie Jak przestać się martwić i zacząć żyć. Polecam
© 2007 - 2024 nakanapie.pl