Pisarz, czyli nowa twarz marketingu

Autor: dominika.nawidelcu
2021-06-28 9 komentarzy 13 Polubień
Pisarz, czyli nowa twarz marketingu

Już nie tylko sportowcy, czy aktorzy. Coraz częściej w promocje rozmaitych produktów angażowani są pisarze. W ostatnich dniach pojawiły się dwa ciekawe przykłady tego wciąż nowego zjawiska.


Perfumy

W ten oto sposób do świata kosmetyków wejdą dwie autorki znane z romansów oraz literatury erotycznej: K.N. Haner i Edyta Folwarska. Produkty sygnowane ich nazwiskami pojawią się na rynku we wrześniu tego roku, będą dostępne zarówno w kraju, jak i za granicą.

Oraz szybkie samochody

Z kolei Szczepan Twardoch pochwalił się podpisaniem kolejnej umowy z branżą motoryzacyjną. Wcześniej promował Mercedesa, teraz stał się partnerem Alpine Katowice i już teraz szusuje po drogach nowym pojazdem.


Co sądzicie o nowym trendzie? Czy pisarze reklamujący coś innego, niż książki, to Waszym zdaniem przyszłość? A może marginalne zjawisko, które nie zyska popularności?

Dominika Róg-Górecka
× 13 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Mackowy
@Mackowy · ponad 2 lata temu
Nie wiem co o tym sądzę, ale chcę taką Alpinę, przy której lansuje się Twardoch :D
× 7
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
Zapomnij o tej Alpinie, kolego. Ja mam chrapkę na coś takiego:

Mazda MX-5. Legenda. Miłość wielu półgłówków. Trąci plastikiem, ale można ją kupić za normalną cenę. Przyjdzie taki dzień, że się wk...wię i też ją sobie kupię.
× 3
@Mackowy
@Mackowy · ponad 2 lata temu
Mazdy rdzewiejo i czynści droge :P
× 2
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
Dupa tam :P
Kolega pokaże auto,które nie rdzewieje. Mam toyotę - rdzewieje. Sąsiad ma mercedesa - rdzewieje. A jak ktoś ma porszaka, który nie rdzewieje to znaczy, że trzyma w garażu i nie jeździ, bo szkoda. Takie mam zdanie na ten temat i go nie zmienię :)
× 2
@Mackowy
@Mackowy · ponad 2 lata temu
Mi odpukać nie rdzewieje mój bolid z 2002 roku, także wskazuję :P
× 4
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
Bo nie jeździsz :P
× 1
@Mackowy
@Mackowy · ponad 2 lata temu
Trochę jeżdżę :D


× 3
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu


× 3
@Johnson
@Johnson · ponad 2 lata temu
Taka Alpina jaki i pan "pisarz". A tej pierwszej Pani nie znam.

Skądinąd nie ma nic złego w korzystaniu z popularności i braniu za to pieniędzy. Ostatecznie to też ludzie, nie piszą sobie a muzom. I choć my czytelnicy mamy ich za bogów, bo (co do zasady) dają nam dobre książki, to nadal muszą sobie kupić chleb, albo... samochód. :) Byleby nie pomylili pisarstwa z misją szerzenia światopoglądowej zmiany, jak to się ostatnio niektórym pisarzom miesza.
× 6
@Mackowy
@Mackowy · ponad 2 lata temu
Że Twardoch ładny?

A pani Folwarska to chybapornosy książki erotyczne trzaska, ale po zdjęciu profilowym widać, ze z marketingiem jest za pan brat, bo pozuje na tle ścianki z logiem Mlekovity i Kasztelana - ciekawym co to był za literacki event :D
× 5
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Jeżeli dzięki temu ktoś sięgnie po książkę, to dlaczego nie. Twardoch nie tylko promuje samochód, ale miejsce, gdzie można go kupić, czyli Katowice.
× 5
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · ponad 2 lata temu
Tak, zgadza się, to miałam na myśli pisząc, że jest partnerem Alpine Katowice.
× 3
@paulina2701
@paulina2701 · ponad 2 lata temu
Pisarz też człowiek, więc nie mam nic przeciwko. Uważam, że to znakomity sposób na reklamę swojej twórczości.
× 3
@LiterAnka
@LiterAnka · ponad 2 lata temu
Prawdę mówiąc zastanawiam się, czy pisarze faktycznie są tak rozpoznawalni w społeczeństwie, że wykorzystywanie ich wizerunków w marketingu będzie trendem. Trochę wątpię. To tak samo, jakby mi ktoś pokazał reklamę z udziałem Ekipy.
× 2
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Jeśli ma im to pomóc zaistnieć w innym świecie, poczuć dreszczyk emocji przed kamerą to czemu nie. Popieram. K. N. Haner czytałam, a tej drugiej autorki nie znam.
× 2
@canis.luna
@canis.luna · ponad 2 lata temu
Zawsze myślałam, że bycie pisarzem to taka "bezpieczna" popularność. Bez nachalnej promocji twarzy. Bo to nie twarz u pisarza jest najważniejsza.
× 2
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Skoro inni mogą to dlaczego nie pisarze :) Może ktoś przy okazji sięgnie po książki danego autora, jeśli są warte uwagi? :D
× 1
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
.
× 1
© 2007 - 2023 nakanapie.pl