Avatar @autodydaktyczna

@autodydaktyczna

15 obserwujących. 6 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
autodydaktyczna
Napisz wiadomość
Obserwuj
15 obserwujących.
6 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.

Cytaty

Dziś zasadą komunikacji medialnej jest ucieczka od prywatności do egoizmu. Uczestnikom nowych mediów nie idzie o zrozumienie świata i rozwiązanie jego problemów, lecz o publiczne ujawnienie, uniezwyklenie własnej osoby. Nagie ciało i naga dusza stały się obiektem bezpośredniego działania mediów, a spektakularność ważniejsza od trwałości kontaktu między ludźmi, od wspólnoty w kulturze
To, co wyróżnia zabawę, to brak wytwarzanego produktu
Historia to ciągły wyścig między wynalazkiem a katastrofą
Wolność jest formą samotności
Człowiek lęka się jedynie wtedy, gdy sam ze sobą nie żyje w zgodzie
Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki.
Schizofrenikiem jest po prostu każdy, kto nie potrafi żyć według schematów wpojonych mu przez społeczeństwo.
Pragnienie miłości jest u człowieka bardzo głębokie, zapuszcza swoje korzenie w zadziwiające otchłanie, a ich liczne odnogi zagłębiają się w miąższ serca
Uważność umożliwia nabycie zdolności, dzięki którym robiąc pewne rzeczy, wiemy, że je robimy.
(...) wychowanie jest procesem duchowym, w którym realizuję się osobowość człowieka, a równocześnie zapewnia się ciągłość tradycji kulturalnej.
Największym przeto wrogiem kształcenia jest ideokracja, która zamiast "otworzyć" światopogląd i zdynamizować go, sprawia, iż kostnieje on w ideologię.
Książki, która nie zasługuje na ponowne przeczytanie, nie warto było czytać w ogóle.
...design thinking jest metodą i procesem rozwiązywania problemów, a jednocześnie ma wiele wspólnego ze sztuką poszukującą różnorodnych narzędzi - rozwijających wielopłaszczyznowo i wielopoziomowo wszelkie obszary poznawcze i kształtujących osobowość.
Szkoła to niewątpliwie instytucja nadzoru, która rości sobie prawo do dominacji nad społeczeństwem i stawia zdumiewające wyzwania demokracji rynkowej, uzależniając potencjalne możliwości obywateli od otrzymania wydawanych przez nią rynkowych przepustek, takich jak dyplomy i certyfikaty. To także instytucja, która narzuca myślenie w ramach bardzo konkretnego ładu zbiorowego.
...lekcje to selekcje - kto ukończy je ze słabym wynikiem lub odmówi w nich udziału, w dużym stopniu wypada ze społecznej gry.
Szkoła działa bardzo często zgodnie z logiką absurdu. Bo czy nasza powszechna wiara, że zachowania wyuczone pod okiem pedagoga mają wyjątkową wartość dla ucznia i przynoszą społeczeństwu szczególną wartość, nie jest absurdalna?
Okres dojrzewania to nie jakaś anomalia - to kluczowy etap stawania się odrębną, społeczną istotą ludzką.
Aby stać się nieskazitelnym członkiem stada owiec, przede wszystkim należy być owcą.
Nauczanie powinno wyglądać w taki sposób, aby to, co jest oferowane, było postrzegane jako wartościowy dar, a nie ciężki obowiązek.
Wszelka nauka jest niczym innym, jak tylko udoskonaleniem potocznego myślenia.
Żal jest jak jaskółka (...). Pewnego dnia budzisz się i myślisz, że cię opuścił, ale on tylko przeniósł się w inne miejsce i grzeje piórka. Prędzej czy później wróci i ponownie zagnieździ się w twoim sercu.
Świat zmienia się dla tego, kto poznał smak miłości, dla tego, kto znalazł się w samym jej centrum; odtąd może wirować już tylko szybciej.
(...) ludzka pamięć przypomina nocnego hulakę, który za dużo wypił i jakkolwiek by się starał, nie jest w stanie iść prosto.
Gdy odmawiamy sobie prawa do odczuwania, musimy się mierzyć z długą listą niepożądanych efektów.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl