Cytaty Agnieszka Krawczyk

Dodaj cytat
Każdy chce być taki inny, dziwny, niezwykły, a tak naprawdę wszyscy są jednakowo powierzchowni i nieciekawi.
Praktycznie każdy rozmawiał przez komórkę lub słuchał muzyki na swoim smartfonie. Znak czasów. Trudniej się spotkać oko w oko niż zadzwonić kilka razy dziennie.
Przeczytała w jakimś poradniku psychologicznym, że co prawda nasze traumy biorą początek w dzieciństwie, ale nie możemy nimi usprawiedliwiać swych porażek w dorosłym życiu.
Wielkie uchylne okna dawnego magazynu ukazywały rzekę, toczącą swe brudnozielone wody ze spokojem i elegancją starej damy o dawno przebrzmiałej urodzie. Może Dunaj był kiedyś modry, ale na pewno nie o takiej porze roku.
Tatuaże miały jeszcze bardziej skomplikowane znaczenie - mówiły nie tylko o poglądach politycznych czy społecznych właściciela, lecz także o jego szczególnych zdolnościach.
Nazwanie estetą człowieka, który obdzierał ze skóry innych ludzi, zakrawało nie tyle na ironię, ile na grubą przesadę.
Wiedział, że największymi wrogami są nie ludzie uzdolnieni, ale beztalencia, które mogą wszystko zepsuć.
Stare Miasto w Krakowie przygnębiło go - trąciło kurzem i naftaliną. Mgła nadciągająca od rzeki przenikała wszystko, sprawiając, że budynki wyglądały jak widmowe upiory, a smog wisiał nad miastem niczym pomarańczowy złowróżbny osad.
Wciąż podziwiał Paulinę, piękną w charakterystyczny dla Słowianek sposób, ale zbyt trudną jak dla niego.
W wodzie, zaczepiony o słupek cumowniczy, unosił się spory fragment ludzkiej skóry.
Życie jest jak górski szlak: to pasmo wyzwań i prób, by osiągnąć szczęście. Jeśli uda się przezwyciężyć strach, wątpliwości i wahania - spełnią się wszystkie sny.
Trzeba nauczyć się czekać, a wtedy zemsta sama dosięgnie naszych wrogów.
A prze­cież nic na tym świe­cie nie jest ide­al­ne i nawet nie po­win­no takie być. Wy­star­czy, że jest po pro­stu dobre.
Szarość egzystencji zazwyczaj przytłacza. Czasami kusi nas, by przydać jej trochę kolorów, nawet kosztem pewnego naciągnięcia faktów i zmyślenia.
Moim zdaniem tylko prawdziwego talentu i determinacji nie można postradać. I tylko na nich uda się coś zbudować. Nawet jeżeli inni uważają to za mżonkę i zamek na piasku.
Pośpiech nikomu nie służy (...) Kiedy się spieszymy, umyka nam tyle ważnych i pięknych rzeczy str.109
... Każdy z nas nosi zadry, ślady bolesnych ran. Czasami są one widoczne, często jednak tkwią głęboko wewnątrz. Bardzo dotkliwe, nigdy się niegojące. Łatwo kogoś oceniać, gdy się nie wie, co go ukształtowało, z czym musiał się zmierzyć.
Musisz wiedzieć jedno: ta twoja twarz to błogosławieństwo, a nie przekleństwo, jak myślisz. Wreszcie opada zasłona i dowiesz się prawdy: kto jest kim i co rzeczywiście myśli. Już nie będzie udawania i kłamstw. To dobre, choć bolesne.
To wszystko leży w Tobie. Pomysł, co by się stało, gdybyś przezwyciężyla ten strach ,założyła, że będzie dobrze.
Zmiana się dokonuje bez naszej woli, a często i wbrew naszym checiom- powiedział wolnym głosem. Trzeba po prostu ją przyjąć. Nie zaakceptować- podkreślił- a dopuścić do siebie. Wtedy wszystko ułoży się już gładko. Żeby polubić siebie, powinnaś zadać mi pytanie.
- Jakie?- Spojrzała na niego z ciekawością.
- Spytaj mnie co o Tobie sądzę. Daj szansę innymi, by wyrazili zdanie na twój temat. (s. 262)
Mamy rozwiązania dla innych, ale siebie nie potrafimy uleczyć
Do wielu tragedii vy nie doszło, gdybyśmy słuchali wewnętrznych podszeptow.
Po prostu słuchaj siebie. Wewnętrzny głos, który nam szepcze, co jest dobre, a co złe to najlepszy doradca. Wiesz czasem czujemy się w obowiązku, by ulegać innym, bo są mądrzejsi, bardzej doświadczeni, ustosunkowani
A jednocześnie intuicja odpowiada by robić po swojemu, nie oglądając się na nic. I to jest dobra droga, właściwy wybór.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl