Arkadiusz Komski

Arkadiusz Komski

Autor, 52 lata
Obserwuj
10 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Urodzony w 1969 roku w Polsce
jest fotografem, autorem i współautorem albumów: „Świątynia ciszy” (Nowy Sącz 2009), „Drewniane kościoły Podkarpacia” (Nowy Sącz 2003), „Dolina Osławy” (Nowy Sącz 2004), „Cerkwie Bieszczadzkie” (Nowy Sącz 2001), „Cerkwie Nadsania. Sanok – Przemyśl” (Nowy Sącz 2002), „Ukraina. Od Lwowa po Krym” (Kraków 2006) oraz ilustracji w książkach poświęconych regionowi: „Cerkwie Szlaku Ikon”, „Cerkwie bieszczadzkich Bojków”, seria wspomnień o Łemkowszczyźnie Jana Gajura, przewodnik „Sanok”, licznych przewodnikach po Bieszczadach i wielu innych publikacjach.

Jest też regionalistą, swoje zainteresowania skupiającym szczególnie na kulturze żydowskiej. Współorganizował przy udziale z Dartmouth College (USA) prace inwentaryzacyjno-porządkowe na cmentarzach żydowskich w Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Korczynie i Lutowiskach. Opracował materiały edukacyjne „Zwangarbeitslager Zasław” o obozie pracy przymusowej w Zasławiu. Wspólnie z Weroniką Litwin z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce napisał broszurę „Sanok. Szlak Chasydzki”. Przyczynił się do wydania wspomnień Abrahama Wernera, sanoczanina ocalonego z zagłady. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji poświęconych kulturze i dziejom regionu. Najnowsza książka „Możliwe, że to imię demona… i inne sanockie historie” ukazała się w 2017 r.

W 2007 roku otrzymał z rąk ministra gospodarki odznakę honorową „Za Zasługi dla turystyki” oraz nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „Za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji”.Książki (5)

Sortowanie:
Cerkwie bieszczadzkie
Cerkwie bieszczadzkie
Maciej Skowroński, Arkadiusz Komski
Drewniane kościoły Podkarpacia
Drewniane kościoły Podkarpacia
Arkadiusz Komski
W serii „Drewniane kościoły” wydawanej przez Wydawnictwo Fundacja, poświęconej drewnianej architekturze sakralnej kościoła rzymskiego na obszarze Beskidu Niskiego i Bieszczadów oraz ich pogórzy, ukaz...
Ziemia Sanocka : dolina Osławy, Komańcza - Zagórz
Ziemia Sanocka : dolina Osławy, Komańcza - Zagórz
Arkadiusz Komski
Świątynia Ciszy - cerkwie grekokatolickie na Łemkowszczyźnie
Świątynia Ciszy - cerkwie grekokatolickie na Łemkowszczyźnie
Robert Bańkosz, Arkadiusz Komski
10/10
Czy możemy wyobrazić sobie Łemkowszczyznę bez cerkwi, porozrzucanych w śródgórskich dolinach? Jak wyglądałby ów „zielony Beskid", gdyby nie rozjaśniały go baniaste kopuły łemkowskich świątyń? Słowa „Ł...
Możliwe, że to imię demona... I inne sanockie historie
Możliwe, że to imię demona... I inne sanockie historie
Arkadiusz Komski
Na książkę składają się opowiadania, historie oraz legendy sanockie polskiej i żydowskiej społeczności miasta z przełomu XIX i XX wieku. W treści zamieszczono zdjęcia współczesne oraz archiwalne.

Komentarze

Cytaty Arkadiusz Komski

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl