Christiane F.

Christiane F.

Autorka 1608 czytelników
6.7 490 ocen z 2 książek, przez 482 kanapowiczów
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka My, dzieci z dworca ZOO

My, dzieci z dworca ZOO

Christiane F.
8.8/10
Szokująca relacja Christiane F., piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego. Dziewczyna chciała, aby z zapisu magnetofonowego jej rozmów z dziennikarzami powstała ta książka, gdyż jak niemal ws...
Książka Christiane F. Życie mimo wszystko

Christiane F. Życie mimo wszystko

Christiane F., Sonja Vukovic
4.5/10
Czy pamiętacie Christiane F. z berlińskiego dworca ZOO? Trzynastoletnią niemiecką narkomankę, której wstrząsające wyznanie było lekturą towarzyszącą dorastaniu milionów ludzi na całym świecie. My, dzi...

Cytaty

„ Tak na wsi jak i w mieście duża część młodzieży cierpi na bezbrzeżną nudę i niejasno uświadamiane poczucie bezsensu swojego istnienia ”
z książki My, dzieci z dworca ZOO
„ Człowiek nienawidził tej własnej beznadziejności i wyżywał się na drugim za taką samą beznadziejność, bo chciał sobie chyba uświadomić, że wcale jeszcze taki beznadziejny nie jest ”
z książki My, dzieci z dworca ZOO
„ Musi być jakaś droga pośrednia, że można jakoś dojść do ładu z tym zasranym społeczeństwem, niekoniecznie kompletnie się do niego przystosowując ”
z książki My, dzieci z dworca ZOO
„ Albo masz władzę nad innymi, albo Cię stłamszą ”
z książki My, dzieci z dworca ZOO
„ Najgorsza była dla mnie ta brutalność w układach między chłopakami a dziewczynami. Wszyscy tyle gadają o emancypacji, a mnie się wydaje, że jeszcze nigdy chłopaki tak brutalnie nie traktowali dziewczyn, jak teraz. Normalnie chyba wyładowują na nich całą swoją frustrację. Chcą władzy i sukcesu, a, że nigdzie im nie wychodzi, to odbijają sobie na babach ”
z książki My, dzieci z dworca ZOO
„ Byłam niesamowicie dobra, jeśli szło o problemy innych. Tylko z własnymi nie umiałam sobie poradzić ”
z książki My, dzieci z dworca ZOO

Komentarze

Obserwujący

@vazon @PesefonicznaZjawa @Masquerade

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się