Ewelina Rubinstein

Ewelina Rubinstein

Autorka 9 czytelników
Obserwuj
9.0 /10
14 ocen z 3 książek,
przez 9 kanapowiczów
Ewelina Rubinstein - dziennikarka, prawniczka. Urodzona w Zgorzelcu; ukończyła studia prawnicze w Warszawie i tam stawiała swoje pierwsze kroki jako dziennikarka. Współpracowała m.in. ze studenckim miesięcznikiem „Obsesja”, „Warszawskim a b c” oraz z Akademickim Radiem Kampus. Od ponad roku związana na stałe z lokalnym dwutygodnikiem „Głos Wolsztyński”. Jest członkiem Otwartej Rzeczpospolitej- Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii. „Nina, prawdziwa historia” to jej debiutancka powieść.

Książki (3)

Sortowanie:
Nina, prawdziwa historia
Nina, prawdziwa historia
Ewelina Rubinstein
9.3/10
Ewelina Rubinstein – autorka debiutanckiej powieści Nina, prawdziwa historia, przenosi czytelnika w świat ludzkich lęków i słabości. Opowiada historię młodego prawnika, który cofając się w czasie, uśw...
Jerozolima. Miasto Boga
Jerozolima. Miasto Boga
Ewelina Rubinstein
8.8/10
„Jerozolima. Miasto Boga", to jedyny w swoim rodzaju przewodnik z elementami reportażu i dokumentu. Ewelina Rubinstein zaprasza czytelników do Jerozolimy. Miasta Bogów, w którym świat arabski miesza s...
Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności
Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności
Ewelina Rubinstein
9/10
Siedzą na ławkach w parku, pod mostem, w pustostanach… Są zaniedbani, brudni, cuchnący… Bezdomni. Ludzie, którzy z jakiegoś powodu stracili dobytek i znaleźli się na ulicy. Mijajmy ich niemal codzienn...

Obserwujący (1)

@agnieszka3211

Komentarze

Cytaty Ewelina Rubinstein

Umieranie jest koleją naszego życia. Nikt nie ucieknie od śmierci i wydaje się, że to jedyna sprawiedliwa rzecz na tym świecie.
Śmierć jest zjawiskiem zdysocjowanym. Oznacza to, że śmierć ogarnia tkanki i układy w różnym czasie. Powoduje to dezintegrację ustroju jako całości funkcjonalnej i kolejno – trwałe wypadanie poszczególnych funkcji w różnej sekwencji czasowej.
Oceniajmy, ale zawsze zaczynajmy od siebie.
Czy choć raz zastanowiłaś się, jak mają na imię, kim są z wykształcenia, co takiego się stało, że znaleźli się na ulicy zupełnie sami, nie mając pieniędzy ani żadnego innego dobytku? Jakie są ich historie? Czy mają dzieci? O czym marzą? Z czego się śmieją?
Zrozumiałam też, że życie jest cudem, że cuda się zdarzają, tylko że my ich nie dostrzegamy. Życie każdego z nas jest wyjątkowe. I to nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że jesteśmy tutaj, na ziemi, bez powodu, bez sensu, samotni, niekochani, marzący o lepszej przyszłości dla siebie czy swoich dzieci. Bo żyć znaczy godzić się na to, co oferuje nam los. Cała mądrość naszej egzystencji polega jednak na tym, aby wiedzieć, co jest dobre, a co złe. Żeby umieć wyłuskać z tego wszystkiego, co proponuje i daje nam świat, tylko to, co jest i będzie dla nas najlepsze.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl