Cytaty Justyna Kopińska

{} Dodaj cytat
Chciałbym, aby wiara była kwestią wyboru człowieka, ale to nie jest do przejścia w polskim społeczeństwie. Tu katolikiem się rodzisz, jesteś od razu ochrzczony, komunia, bierzmowanie, trudno się z tego wykręcić.
Nigdy na nikogo nie krzycz. Twój krzyk zostanie odebrany jako słabość. To tak, jakbyś dał drugiej osobie ogromną władzę nad sobą, skoro umiała cię wyprowadzić z równowagi.
Justyna Kopińska z książki Obłęd
{}× 1 Link
To właśnie milczenie w obliczu zła sprawia, że jesteśmy martwi, choć żyjemy.
Resocjalizacja to fikcja.
On już więcej nie będzie dotykał chłopców, bo ma mnie.
Artysta bardzo często stawia na pierwszym miejscu sztukę. Wtedy cierpi cała rodzina, zwłaszcza dzieci..
Myślałam, że to będzie reportaż o czymś zupełnie innym, a nagle okazał się historią o tym, jak ważne jest życie prywatne. O tym, że nie należy uciekać wyłącznie w pracę, nawet jeśli sprawia nam ona dużo satysfakcji.
Myślę, że ludzie potrafią wyczuć ofiarę. To znaczy osobę, która nikomu nic nie powie. Ale nie rozumiem, dlaczego tyle osób to wykorzystuje? Dlaczego lubią dręczyć innych? Przecież ci uczniowie, którzy się wtedy nade mną znęcali, teraz sami mają żony i dzieci. Czy strach innych przestał sprawiać im przyjemność?
...pełnię konsekwencji widać dopiero z perspektywy czasu.
Zło w człowieku nie zamiera
Bo aby przetrwać, człowiek musi koncentrować się na tym, co jest tu i teraz. A najważniejsze w życiu to zaakceptować swoją przeciętność. Bo inaczej człowiek ma wieczny niedosyt i nie umie być szczęśliwy.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl