Lekarstwo dla duszy

Justyna Kopińska
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Lekarstwo dla duszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

 Zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń najczęściej nagradzanej polskiej dziennikarki


Lekarstwo dla duszy to owoc wieloletniej działalności publicystycznej Justyny Kopińskiej, a zawarte w tej książce teksty – wcześniej publikowane na łamach "Vogue.pl", zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru – łączy jeden wspólny mianownik.


Dobro.


Przypadkowe spotkanie, przypadkowa rozmowa. Kopińska sięga głęboko pod powierzchnię codzienności i wykorzystuje każdą możliwą okazję, żeby dzielić się trafnymi spostrzeżeniami i żeby inspirować.


Czy dobro wyzwala dobro? Jaka ważna jest bliskość? Zaufanie? Czy warto płynąć z prądem? Co zrobić, żeby w końcu poczuć szczęście?


 Ta książka to prawdziwe lekarstwo dla duszy.
 
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8139-386-7, 9788381393867
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 304
dodana przez: ejwa1960

Autor

Justyna Kopińska Justyna Kopińska Justyna Kopińska – polska dziennikarka prasowa, socjolożka, autorka reportaży. Jej twórczość przyniosła jej wiele nagród, m.in. jako pierwsza Polka została uhonorowana nagrodą European Press Prize[1], w 2015 była najczęściej nagradzaną polską dzi...

Pozostałe książki:

Polska odwraca oczy Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Z nienawiści do kobiet Obłęd
Wszystkie książki Justyna Kopińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Reportaż

19.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dziś recenzja najnowszego reportażu Justyny Kopińskiej, Lekarstwo dla duszy, która ma wielu zwolenników i przeciwników. Pamiętamy przecież tę doskonałą publicystkę, która zastanawiała się: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Ostrzegała przed znieczulicą i obojętnością: Polska odwraca oczy. Przedmiotem jej zainteresowania były rozmaite kwestie, z... {} Recenzja książki Lekarstwo dla duszy

Lekarstwo dla duszy

16.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Lekarstwo dla duszy” to zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń dziennikarki, które wcześniej były publikowane na łamach "Vogue.pl". Zostały zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru. Po przeczytaniu nasuwa mi się myśl, że książka ta jest o wszystkim i o niczym. Zostało poruszonych w niej wiele tematów, osobistych przemyśleń a... {} Recenzja książki Lekarstwo dla duszy

@Darek@Darek {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Darek
2020-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Po lekkim rozczarowaniu pozycją "Z nienawiści do kobiet" i wielkim rozczarowaniu "Obłędem", długo zastanawiałem się, czy sięgnąć po najnowszą książkę autorki.

„Lekarstwo dla duszy” to zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń dziennikarki, które wcześniej były publikowane na łamach "Vogue.pl". Zostały zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru. Po przeczytaniu nasuwa mi się myśl, że książka ta jest o wszystkim i o niczym. Zostało poruszonych w niej wiele tematów, osobistych przemyśleń autorki, zawiera dużo analiz poszczególnych wydarzeń, których świadkiem była Kopińska. Często autorka odnosi się do jej reportaży ze zbiorów „Polska odwraca oczy” i „Z nienawiści do kobiet” analizując je jeszcze raz.

Jest kilka rzeczy, które mi się nie podobały. Jedną z nich jest to, że książka przybrała trochę formę „jak żyć, złote rady Kopińskiej”, nie ma oczywiście w tym nic złego, są to w końcu felietony i przemyślenia autorki, natomiast czasami te rady były przedstawiane w sposób bardzo nachalny, narzucający, że jest to jedyny słuszny punkt widzenia na poszczególne sprawy. Było natomiast też kilka tekstów, które zmusiły mnie do refleksji i chwili zastanowienia się nad życiem. W jakim momencie jestem, że może warto trochę zastopować, patrzeć na świat nas otaczający i ludzi wokół, być życzliwym, nie żyć w ciągłym biegu i patrzeć również na potrzeby innych, nie tylko na własne. To jest duży plus.
Kolejna rzecz, która mi się nie podobała to powtórzeni...

{}× 2 | link |
AG
2020-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane

Sukcesu 'Polska odwraca oczy' oraz 'Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?' nie da się powtórzyć. Z każdą następną książką czuję się coraz bardziej oszukana.

{}× 1 | link |
@apo
2021-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@justyna8166
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@anna.madrakowska
2021-05-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@nuttellacoco
2021-02-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2021-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@monika_rolf
2020-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Gabriela_Deda
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Zło w człowieku nie zamiera”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl