Lekarstwo dla duszy

Justyna Kopińska
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Lekarstwo dla duszy
Książka Lekarstwo dla duszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń najczęściej nagradzanej polskiej dziennikarki


Lekarstwo dla duszy to owoc wieloletniej działalności publicystycznej Justyny Kopińskiej, a zawarte w tej książce teksty – wcześniej publikowane na łamach "Vogue.pl", zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru – łączy jeden wspólny mianownik.


Dobro.


Przypadkowe spotkanie, przypadkowa rozmowa. Kopińska sięga głęboko pod powierzchnię codzienności i wykorzystuje każdą możliwą okazję, żeby dzielić się trafnymi spostrzeżeniami i żeby inspirować.


Czy dobro wyzwala dobro? Jaka ważna jest bliskość? Zaufanie? Czy warto płynąć z prądem? Co zrobić, żeby w końcu poczuć szczęście?


 Ta książka to prawdziwe lekarstwo dla duszy.
 
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8139-386-7, 9788381393867
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 304
dodana przez: ejwa1960

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lekarstwo dla duszy

„Lekarstwo dla duszy” to zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń dziennikarki, które wcześniej były publikowane na łamach "Vogue.pl". Zostały zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru. Po przeczytaniu nasuwa mi się myśl, że książka ta jest o wszystkim i o niczym. Zostało poruszonych w niej wiele tematów, osobistych przemyśleń autorki, zawiera dużo analiz poszczególnych wydarzeń, których świadkiem była Kopińska. Często autorka odnosi się do jej reportaży ze zbiorów „Polska odwraca oczy” i „Z nienawiści do kobiet” analizując je jeszcze raz. Jest kilka rzeczy, które mi się n... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Darek
2020-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2020 Posiadam

Po lekkim rozczarowaniu pozycją "Z nienawiści do kobiet" i wielkim rozczarowaniu "Obłędem", długo zastanawiałem się, czy sięgnąć po najnowszą książkę autorki.

„Lekarstwo dla duszy” to zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń dziennikarki, które wcześniej były publikowane na łamach "Vogue.pl". Zostały zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru. Po przeczytaniu nasuwa mi się myśl, że książka ta jest o wszystkim i o niczym. Zostało poruszonych w niej wiele tematów, osobistych przemyśleń autorki, zawiera dużo analiz poszczególnych wydarzeń, których świadkiem była Kopińska. Często autorka odnosi się do jej reportaży ze zbiorów „Polska odwraca oczy” i „Z nienawiści do kobiet” analizując je jeszcze raz.

Jest kilka rzeczy, które mi się nie podobały. Jedną z nich jest to, że książka przybrała trochę formę „jak żyć, złote rady Kopińskiej”, nie ma oczywiście w tym nic złego, są to w końcu felietony i przemyślenia autorki, natomiast czasami te rady były przedstawiane w sposób bardzo nachalny, narzucający, że jest to jedyny słuszny punkt widzenia na poszczególne sprawy. Było natomiast też kilka tekstów, które zmusiły mnie do refleksji i chwili zastanowienia się nad życiem. W jakim momencie jestem, że może warto trochę zastopować, patrzeć na świat nas otaczający i ludzi wokół, być życzliwym, nie żyć w ciągłym biegu i patrzeć również na potrzeby innych, nie tylko na własne. To jest duży plus.
Kolejna rzecz, która mi się nie podobała to powtórzeni...

{}× 1 | link |
@Gabriela_Deda
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Zło w człowieku nie zamiera”
{}
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}