Obłęd

Justyna Kopińska
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Obłęd
Książka Obłęd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Wstrząsająca opowieść o ZŁU absolutnym. Do młodego reportera docierają przerażające pogłoski o koszmarze pacjentów jednego z polskich szpitali psychiatrycznych. Jedyną szansą na zweryfikowanie ich wiarygodności jest wejście w sam środek zamkniętego świata, w którym ZŁO może pozostać zupełnie bezkarne. Mistrzyni polskiego reportażu przez wiele lat rozmawiała z mordercami, policjantami, prokuratorami oraz psychiatrami, aby spróbować zrozumieć naturę ZŁA. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych. Nie każdą prawdę można opowiedzieć w reportażu. Ale nawet wtedy nie wolno milczeć. Dlatego Justyna Kopińska musiała, w zbeletryzowanej formie, powrócić do najbardziej potwornych miejsc, jakie poznała na swojej drodze. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych zdarzeń i postaci jest przypadkowe i niezamierzone.
Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-8031-517-4, 9788380315174
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 224
dodana przez: Smallbookworld

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Duże cierpienie niesie ze sobą nienawiść”

Do młodego reportera dociera wiadomość o koszmarze pacjentów w jednym ze szpitali psychiatrycznych. Aby przekonać się o wiarygodności zgłoszenia, jest tylko jedne wyjście - wejść na oddział i zostać jednym z badanych. Czy to rodzic chorego ma wybujałą wyobraźnię i przesadza z opinią? Czy renomowana... czytaj dalej »

Obłęd

Dziś opinia w trochę innej formie. Usiadła autorka przy stole i wyjęła notatki na temat nieprawidłowości występujących w szpitalach psychiatrycznych. A może napisać to nie w formie reportażu – pomyślała, a może thriller. No i zaczęła: Adam dziennikarz uda się do szpitala, jako pacjent i opowie o t... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@sandrajasona
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane (2019-10-28) Przeczytane w 2019
Dziś opinia w trochę innej formie. Usiadła autorka przy stole i wyjęła notatki na temat nieprawidłowości występujących w szpitalach psychiatrycznych. A może napisać to nie w formie reportażu – pomyślała, a może thriller. No i zaczęła: Adam dziennikarz uda się do szpitala, jako pacjent i opowie o tym, co widzi, a jest złe. Sam nie będzie, damy mu Alicję, panią ordynator, która działa bez nadzoru i stosuje na chorych swoje eksperymenty. Trzeba też dodać trochę historii z życia tych dwóch osób, więc Adam będzie miał brata, a Alicja dziwnych znajomych, którzy przyklaskują jej chorym pomysłom, sami stosując ideologie, co do wychowania i „opieki” nad chorymi psychicznie niczym z ideologii III Rzes...
{} | link |
@Gabriela_Deda
2019-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane (2019-11-09)
@czytunia
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Legimi Literatura faktu 2019
@anetakul92
2019-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się