Cytaty Katarzyna Berenika Miszczuk

Dodaj cytat
Po chwili doszła do wniosku, że siostra żony brata wnuka siostry prababci ojca chyba jednak niekoniecznie jest tak bliską rodziną, jak jej się początkowo wydawało.
Interesowało ją kim jest pan Alzheimer i czego chce od ciotki Mirki, ale nie na tyle by znosić spokojnie zachowanie młodszej siostrzyczki.
To tylko sen...otwórz oczy i żyj.
Przysięgam ci na wszystko, łącznie z moimi diabelskii rogami i czarnym sercem. Wierzę, że jesteśmy sobie przeznaczeni. A błędy...? Każdy je popełnia. Ani ty, ani ja nie jesteśmy kryształowi.
Koty czasem przemykały się po obu Arkadiach, ale to dlatego, że nie były do końca... cielesne. To Beleth był ich twórcą. Postanowił dać im odrobinę więcej swobody i mocy piekielnych niż innym ziemskim zwierzętom. Nikt nie wie, jak udawało im się przeskakiwać pomiędzy zaświatami, mimo, że ciągle żyły. To jedna z nierozwiązanych do dziś zagadek. Poza kotami żadne inne zwierzę nie miało wstępu do zaświatów.
Katarzyna Berenika Miszczuk z książki Ja, ocalona
#zwierzeta#kot#koty#smierc
× 2 Link
Życie to przygoda - dodał. Wydaje mi się, że smutno byłoby je przeżyć, robiąc coś, czego tak naprawdę się nie chce.
Katarzyna Berenika Miszczuk z książki Żerca
#zycie#przygoda
× 2 Link
Kochać" to mocne słowo. Bardzo mocne. Kochać można raz na całe życie
Każdy ma w sobie pierwiastek zła. Ludzie bez skazy nie istnieją.
Cmentarz to nie jest miejsce do nocnych spacerów nawet dla szeptuch.
Z tego, czego zdołała się już dowiedzieć, całkiem spora liczba słowiańskich demonów była kiedyś ludźmi o czarnych sercach.
- Miłość rodziców do dzieci to coś innego. Rodzice kochają swoje dzieci bezwarunkowo. Zawsze.
Kakao miało w sobie jakąś magię. Zawsze czuła się lepiej po wypiciu nawet kilku łyków.
Okazało się, że Bestiariusz to słownik (a może encyklopedia?), w którym pod kolejnymi hasłami znajdowały się opisy słowiańskich demonów.
Bogusia była oszołomiona. Wnętrze chaty ją oczarowało. Wyglądało jak scenografia do jakiegoś filmu.
Tak jak mama uważała, że cały ten folklor to jeden wielki zabobon.
- Powiem ci, córuniu, że w dzisiejszych czasach ludzie zapominają, że jak ze sobą są, to zawsze jest możliwość, że pojawią się dzieci. Przyczyna i skutek. - Wzruszyła ramionami. - Żadna filozofia, a jednocześnie tak wiele osób tego nie rozumie.
- Bogusiu, małżeństwo to bardzo skomplikowany twór. To dwoje ludzi, którzy, mówiąc oczywiście najogólniej jak to możliwe, postanawiają stać się jednym organizmem. Najważniejsze to stać się tą jednością, jednocześnie nie tracąc samego siebie. Niektórzy tego nie potrafią i są przez to bardzo nieszczęśliwi. A w pewnym momencie postanawiają się uwolnić i znowu być sobą.
Dziurawa ta moja pamięć jak durszlak.
Święcie wierzył, że duchy i demony nie istnieją. W związku z tym postanowił rozwiązać zagadkę tajemniczej postaci.
Już od najmłodszych lat radził sobie ze stresem, szukając rozwiązań i próbując wyjaśnić sobie oraz innym, dlaczego coś jest tak, a nie inaczej.
Serce biło mu w piersi jak oszalałe. Wiedział, że oczywiście to niemożliwe, żeby wyskoczyło mu z klatki piersiowej, ale nie zdziwiłby się wcale, gdyby teraz tak się jednak stało.
Mimo że pan Czesław prężnie pracował, a w każdym razie starała się sprawiać takie wrażenie, kiedy mama na niego patrzyła, końca remontu nie było widać.
Zapach potu unosił się dookoła niego niewidzialną, aczkolwiek doskonale wyczuwalną mgiełką.
Rodzeństwo nie było pewne, czy odezwała się Jasia, czy Stasia. Miały identyczne ubrania i rowery. Nawet ich głosy brzmiały tak samo. Na dodatek obie zamówiły lody czekoladowe. Gdy się na nie patrzyło, można było dostać oczopląsu.
-Nie, nie mają dusz. Ogród, którym się zajmuję, jest czymś na kształt... zoo. Te zwierzęta będą tu wiecznie. Ku przestrodze i jako przypomnienie, że każdy miewa złe pomysły. Nawet Bóg.
Katarzyna Berenika Miszczuk z książki Ja, ocalona
#zwierzeta#bog#niebo#smierc
× 1 Link
Teraz ludzie byli przekonani, że w tym roku nastąpi koniec świata. Część sądziła też, że w wigilijny wieczór najpewniej narodził się Antychryst. A gdyby jeszcze było mało tajemniczych zbiegów okoliczności, to dodatkowo w styczniu zaczęła płonąć Australia z powodu ogromnej suszy. Wiele osób potraktowało to jako kolejny znak. Zwiastowali nadejście Apokalipsy przy każdej możliwej okazji. Rozprzestrzenienie się po całej planecie zjadliwego nowego wirusa, który zmusił większość państw do zamknięcia granic i ogłoszenia kwarantanny, także nie pomogło.
Katarzyna Berenika Miszczuk z książki Ja, ocalona
#apokalipsa#wirus#niebo#pieklo#smierc#koniec
× 1 Link
"Za czynami każdego silnego mężczyzny stoi odpowiednia kobieta."
Katarzyna Berenika Miszczuk z książki Ja, ocalona
#kobieta#mezczyzna#facet#milosc
× 1 Link
-Choroby dziesiątkujące świat po prostu co jakiś czas się pojawiają. Ta obecna to żadna nowość.
-Wiem, ale teraz jest jakoś strasznie. Plus ta nazwa... korona-wirus. Jak korona, jak korona cierniowa, jak umierający Jezus...
[...]
-Myślę, że trochę przesadzasz. Poza tym twoje skojarzenia są grą słowną tylko w języku polskim, a ta choroba dotyczy przecież całego świata.
Katarzyna Berenika Miszczuk z książki Ja, ocalona
#wirus#choroba#jezus
× 1 Link
Wiem, że większość artystów ma pewne… jakby to subtelnie ująć… hm… chyba się nie da. A więc większość artystów ma poprzewracane we łbach.
Najbardziej się zaniepokoiłem, gdy dostrzegłem, że miał na bokach auta napisane: „Weterynarz Robert”.
Jak nic jakiś zboczeniec.
Albo, co gorsza, prawdziwy weterynarz.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl