Tajemnica domu w Bielinach

Katarzyna Berenika Miszczuk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Tajemnica domu w Bielinach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją? Znakomite połączenie wciągającej akcji z cenną wiedzą o Słowianach!
Data wydania: 2021-11-23
ISBN: 978-83-280-9501-4, 9788328095014
Wydawnictwo: Wilga
Cykl: Klub Kwiatu Paproci, tom 1
Kategorie: Horror, Dla dzieci
Stron: 320
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Berenika Miszczuk
Urodzona 2 września 1988 roku w Polsce (Warszawa)
Katarzyna Berenika Miszczuk ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). Została za nią nominowana do Nagrody Naut...

Pozostałe książki:

Noc Kupały Szeptucha Jaga Ja, anielica Ja, diablica
Wszystkie książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozwód, nowy dom, nowy... demon???

9.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzięki uprzejmości Pani Marty Kucharz i Grupie Wydawniczej Foksal miałam przyjemność przeczytać książkę Pani Katarzyny Bereniki Miszczuk "Tajemnica domu w Bielinach", która jest pierwsza częścią cyklu "Klub Kwiatu Paproci". Przeczytałam kilka książek autorki i bardzo mi się podobały, więc chciałam zapoznać się z jej twórczością dla dzieci, bo prze... {} Recenzja książki Tajemnica domu w Bielinach

@maciejek7@maciejek7 {}× 22

Odkryj zagadkę starego domu razem z rodzeństwem Lipowskich. Warto!

15.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Moja fascynacja mitologią słowiańską, zaczęła się od przeczytania książki „Szeptucha”, której autorką jest właśnie Katarzyna Berenika Miszczuk. Poznając losy Gosławy i Mieszka pełne niebezpieczeństw i demonów, zakochałam się w Bielinach i magicznym klimacie jaki wokół tej miejscowości wyczarowała autorka. Jednym tchem pochłonęłam całą serię o pery... {} Recenzja książki Tajemnica domu w Bielinach

Moja opinia o książce

Opinie

@Bibliotecznie
2021-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Byłam bardzo ciekawa najnowszej książki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Po pierwsze dlatego, że jest to historia dla dzieci, a po drugie dlatego, że fabuła miała być słowiańska. Czy faktycznie była? Poza tym nazwa wsi w tytule skojarzyła mi się z miejscem akcji jednej z moich ulubionych serii tej autorki - Kwiat paproci. I okazało się, że miałam rację, bo wśród bohaterów znaleźli się również znani ze wspomnianej serii Gosia, Mieszko i Baba Jaga. Lubię takie mariaże :)

Rodzeństwo Lipowskich: Bogusia, Leszek, Tosia i Dąbrówka przyjeżdżają wraz z mamą do nieznanej im wsi o nazwie Bieliny, gdzie od tej pory mają mieszkać wraz z ciotką Mirką. Zmiana ta związana jest z rozwodem rodziców, który dzieci przeżyły każde na swój sposób. Nie dość, że musiały poradzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi z rozstaniem rodziców, to jeszcze ten nieszczęsny wyjazd i pozostawienie w Warszawie całego dotychczasowego świata. To bardzo dużo do udźwignięcia. Autorka bez zbędnych zawiłości przedstawiła wątek zmagania się Bogusi ze złością na ojca, który postanowił założyć nową rodzinę.

Dzieciaki starają się nie dokładać mamie zmartwień i zaprzyjaźnić się z ciocią Mirką. Jest to o tyle utrudnione, że kobieta ma problemy z pamięcią, za co odpowiada Alzheimer, a jej dom jest dość... dziwny. Nie sposób go posprzątać i nie da się skosić trawy, bo natychmiast odrasta, a do tego ciągle coś się w tym domu przewraca albo spada. Samo. Co się dzieje? Dzieci postanaw...

{} | link |
@cherryladyreads
2021-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@maciejek7
2021-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane z humorem Posiadam dla dzieci konkurs

Cytaty z książki

“Interesowało ją kim jest pan Alzheimer i czego chce od ciotki Mirki, ale nie na tyle by znosić spokojnie zachowanie młodszej siostrzyczki.”
{}× 2
#
“Po chwili doszła do wniosku, że siostra żony brata wnuka siostry prababci ojca chyba jednak niekoniecznie jest tak bliską rodziną, jak jej się początkowo wydawało.”
{}× 2
#
“Rodzeństwo nie było pewne, czy odezwała się Jasia, czy Stasia. Miały identyczne ubrania i rowery. Nawet ich głosy brzmiały tak samo. Na dodatek obie zamówiły lody czekoladowe. Gdy się na nie p...”
{}× 1
#
“Zapach potu unosił się dookoła niego niewidzialną, aczkolwiek doskonale wyczuwalną mgiełką.”
{}× 1
#
“Mimo że pan Czesław prężnie pracował, a w każdym razie starała się sprawiać takie wrażenie, kiedy mama na niego patrzyła, końca remontu nie było widać.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe