Tajemnica domu w Bielinach

Katarzyna Berenika Miszczuk
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Tajemnica domu w Bielinach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów!

"Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją? Znakomite połączenie wciągającej akcji z cenną wiedzą o Słowianach!
Data wydania: 2021-11-23
ISBN: 978-83-280-9501-4, 9788328095014
Wydawnictwo: Wilga
Cykl: Klub Kwiatu Paproci, tom 1
Kategorie: Fantasy, Dla dzieci, Horror
Stron: 320
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Berenika Miszczuk
Urodzona 2 września 1988 roku w Polsce (Warszawa)
Katarzyna Berenika Miszczuk ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). Została za nią nominowana do Nagrody Naut...

Pozostałe książki:

Noc Kupały Ja, anielica Ja, diablica Jaga Szeptucha
Wszystkie książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozwód, nowy dom, nowy... demon???

9.11.2021

Dzięki uprzejmości Pani Marty Kucharz i Grupie Wydawniczej Foksal miałam przyjemność przeczytać książkę Pani Katarzyny Bereniki Miszczuk "Tajemnica domu w Bielinach", która jest pierwsza częścią cyklu "Klub Kwiatu Paproci". Przeczytałam kilka książek autorki i bardzo mi się podobały, więc chciałam zapoznać się z jej twórczością dla dzieci, bo prze... Recenzja książki Tajemnica domu w Bielinach

@maciejek7@maciejek7 × 23

Odkryj zagadkę starego domu razem z rodzeństwem Lipowskich. Warto!

15.11.2021

Moja fascynacja mitologią słowiańską, zaczęła się od przeczytania książki „Szeptucha”, której autorką jest właśnie Katarzyna Berenika Miszczuk. Poznając losy Gosławy i Mieszka pełne niebezpieczeństw i demonów, zakochałam się w Bielinach i magicznym klimacie jaki wokół tej miejscowości wyczarowała autorka. Jednym tchem pochłonęłam całą serię o pery... Recenzja książki Tajemnica domu w Bielinach

Współcześni Słowianie

3.12.2021

Katarzyna Berenika Miszczuk jest znaną i lubianą autorką na polskim rynku książki. Tajemnica domu w Bielinach to jej debiut w sferze powieści dedykowanych najmłodszym czytelnikom. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga w 2021 roku. Tajemnica domu w Bielinach to historia, której głównymi bohaterami jest trójka rodzeństwa — Bogusia, Leszek ... Recenzja książki Tajemnica domu w Bielinach

@book.lynn@book.lynn × 5

Nowa odsłona "Kwiatu Paproci"

1.01.2022

„Tajemnica domu w Bielinach” to historia idealna nie tylko dla dzieci, którym w przystępny sposób przybliży stare wierzenia i opowie o bóstwach i demonach. Jest też świetnym uzupełnieniem cyklu „Kwiat Paproci”, który pokochali dorośli czytelnicy. Podobno można spotkać w tej książce bohaterów znanych z „Szeptuchy” i innych części. Nie potrafię tego... Recenzja książki Tajemnica domu w Bielinach

Moja opinia o książce

Opinie

@Nina
2021-12-29
8 /10
Przeczytane E-book 2021

Nigdy nie ukrywałam, że jestem ogromną fanką cyklu „Kwiat paproci”. Kiedy więc autorka zapowiedziała, że powstaje cykl „Klub kwiatu paproci”, zacierałam łapki i cieszyłam się jak dziecko. Bo też „Tajemnica domu w Bielinach” jest książką dla dzieci, co jak wiecie, mnie zupełnie nie przeszkadza. Ja kocham literaturę dla dzieciaków miłością wielką 😊

Bardzo miło było wrócić do Bielin, spotkać się ze starymi znajomymi, którzy oczywiście trochę się zmienili na przestrzeni lat. Teraz nadchodzi nowe pokolenie, czy będzie ono również otwarte na świat, w którym roi się od bogów, bożków, boginek, rusałek i innych stworzeń znanych im tylko ze słowiańskich legend? Kiedy rodzeństwo Lipowskich musi opuścić Warszawę i przenieść się do Bielin, nie są tym faktem zachwyceni. Bogusia, Leszek, Dąbrówka i Tosia to typowe mieszczuchy, świat starych wierzeń, szeptuch, itd. znają tylko z opowieści i traktują jak zabobony. Zamieszkują w domu cioci Mirki, byłej szeptuchy, która z każdym dniem coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistym światem. Alzheimer – to słowo również jest im do tej pory nieznane. A do tego dom wydaje się być jakiś nie do końca normalny. Coś się w nim dzieje, coś, czego nikt nie potrafi zrozumieć ani temu zapobiec. Czy dzieciaki, z pomocą rówieśników poznanych w Bielinach, rozwiążą tajemnicę domu?

× 17 | Komentarze (1) | link |
@beata87
2022-06-26
9 /10
Przeczytane Literatura biblioterapeutyczna Literatura dziecięca

Genialna książka dla dzieci, wprowadzająca w klimat świata słowiańskiego. Dorośli rozpoznają część bohaterów i Bieliny z cyklu Kwiat paproci. Bohaterami powieści są mali Lipowscy, a ich przewodnikiem po Bielinach jest Gard, syn Gosławy i Mieszka.
W starym domu prócz nowej rodziny zamieszkała Bieda, jeden ze słowiańskich demonów. Dzieci muszą się go pozbyć zanim zniszczy ich życie.
Książka ma także wątek obyczajowy, który można wykorzystać w biblioterapii, rozwód rodziców i jego konsekwencje dla dzieci... przedstawia emocje, z którymi muszą się mierzyć ci, których nikt nie pyta decydując się na rozwód - dzieci.

× 8 | link |
@mewaczyta
2022-03-02
7 /10
Przeczytane

Okej, pierwszy raz udało mi się przeczytać coś Miszczuk bez zdegustowanej miny.

× 6 | link |
@Aleksandra_99
2022-01-09
7 /10
Przeczytane

Po książki skierowane dla młodszych czytelników sięgam często. Jak tylko znalazłam audiobook tej pozycji wzięłam się za słuchanie.
Dobra, ciekawa książka. Bohaterowie barwni i różnorodni. Humor też odpowiedni dla młodszych, dlatego myślę, że jest to dobra lektura dla pociech. Jednoznacznie bawi i uczy. Fakt dodania słowiańskiego klimatu dalej tylko plus i cieszy fakt, że autorka nie boi się w książce dla dzieci pisać o mitologii związanej z naszym krajem.

× 5 | link |
@mamawmkesie
2021-11-28
10 /10

To była moja druga przygoda z twórczością autorki i cieszę się, że dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga miałam możliwość zrecenzować książkę „Tajemnica Domu w Bielinach”

Od razu napiszę, że jak skończyłam to byłam zła, że nie poznałam co jest powodem…. Nie, nie napiszę, bo zdradzę wam dużo, ale uwieźcie, że postać za oknem skrywa coś czego nie domyśli się nikt z was.

Gratuluje autorce i z ogromną niecierpliwością wyczekuje kolejną część. Mam swojego ulubieńca w postaci uroczego, a jakże upartego i wrednego kozła-Pimpusia, który tylko czeka, żeby kogoś skubnąć w pośladki albo urozmaicić troszkę koszulki jakie wisiały na dworze do wyschnięcia.
W książce poznasz rodzinkę Lipowskich, czyli mama i czwórka rodzeństwa zaczniemy od najstarszej Bogusi-12 lat, Leszek-10, Tosia-8, i mała Dąbrówka roczek. Czekają ich zmiany i to dosłownie, bo jak wytłumaczyć, kiedy nagle okazuje się, że z miasta trzeba przeprowadzić się na wieś do domu, który żyje swoim życiem i nic co wydawało się logiczne takie nie jest?!

Uuuu kochani będziecie mieli sporo przygód, ale i tajemnice, które wybudzają taką ciekawość, że nie ma się dość. Kolejną ciekawą postacią jest Ciotka Mirka, która w młodości była znaną szeptuchą teraz cierpi na Alzheimera, ale coś mi się zdaje, że w tej całej chorobie coś się skrywa, lecz to tylko moje spostrzeżenia, które mogą być błędne.
W książce znajdziecie mnóstwo magii, wierzeń słowiańskich, mag...

× 2 | link |
@Bibliotecznie
2021-11-11
8 /10
Przeczytane

Byłam bardzo ciekawa najnowszej książki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Po pierwsze dlatego, że jest to historia dla dzieci, a po drugie dlatego, że fabuła miała być słowiańska. Czy faktycznie była? Poza tym nazwa wsi w tytule skojarzyła mi się z miejscem akcji jednej z moich ulubionych serii tej autorki - Kwiat paproci. I okazało się, że miałam rację, bo wśród bohaterów znaleźli się również znani ze wspomnianej serii Gosia, Mieszko i Baba Jaga. Lubię takie mariaże :)

Rodzeństwo Lipowskich: Bogusia, Leszek, Tosia i Dąbrówka przyjeżdżają wraz z mamą do nieznanej im wsi o nazwie Bieliny, gdzie od tej pory mają mieszkać wraz z ciotką Mirką. Zmiana ta związana jest z rozwodem rodziców, który dzieci przeżyły każde na swój sposób. Nie dość, że musiały poradzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi z rozstaniem rodziców, to jeszcze ten nieszczęsny wyjazd i pozostawienie w Warszawie całego dotychczasowego świata. To bardzo dużo do udźwignięcia. Autorka bez zbędnych zawiłości przedstawiła wątek zmagania się Bogusi ze złością na ojca, który postanowił założyć nową rodzinę.

Dzieciaki starają się nie dokładać mamie zmartwień i zaprzyjaźnić się z ciocią Mirką. Jest to o tyle utrudnione, że kobieta ma problemy z pamięcią, za co odpowiada Alzheimer, a jej dom jest dość... dziwny. Nie sposób go posprzątać i nie da się skosić trawy, bo natychmiast odrasta, a do tego ciągle coś się w tym domu przewraca albo spada. Samo. Co się dzieje? Dzieci postanaw...

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-12-06
10 /10
Przeczytane

Jak ja kocham nawiedzone bajki!!! Mega książka od której nie mogłam się oderwać. Rodzinka, którą warto zapamiętać na dłużej. Dzieciaczki, które mają ten urok wyjątkowości. Zresztą już na początku książki przeczytacie przedstawienie postaci. Dalej również będzie się on przewijał, lecz moim zdaniem dostrzegą go tylko uważni.
Pozycja porusza wiele ważnych spraw, takich jak tolerancja osób chorych, zrozumienie na czym poleca bycie szeptuchą, reakcje dzieci na rozwód rodziców i radzenie sobie z ukrywającymi emocjami żalu. Również złodziejstwo, jakiego dopuszczał się pewien mężczyzna i kara, jaka go za to spotkała. Dzieci poznały najprawdziwszego demona, który siał wokół nich smutek, bałagan i bezradność. Cudowna książka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, których ciekawi najprawdziwsza magia. Ukaże więzy miedzy rodzeństwem i tęsknotę za stabilizacją. Z powodu rozwodu dzieci bowiem będą obwiniać nie te osoby, co trzeba. Będą musiały zrozumieć na czym poleca dorosłość i co to jest zrozumienie. Być może jedna z rodzeństwa znajdzie tam kogoś, kto znacznie wpasuje się w jej gusty:-)
Bardzo spodobały mi się obrazki, których nie jest wiele, lecz jednak, kiedy już je ujrzymy, to bardzo nas rozbawią. Oczywiście jak najbardziej musi wyjść jej kontynuacja, gdyż nie wszystkie rzeczy się wyjaśniły. Dawno niewidziane przyjaciółki w końcu przejrzą na oczy i będą się starały sobie nawzajem pomóc. Nawet nie spodziewacie się ile ta pozycja niesie przesłań. Zainteresuje was swoją wyj...

× 1 | link |
@very.little.book.nerd
2021-12-05
9 /10
Przeczytane

Jeśli pokochaliscie Szeptuchę od Katarzyny Bereniki Miszczuk, „Tajemnica domu w Bielinach" również wam się spodoba. To nic, że jest to pozycja dla młodszych - doskonały styl autorki powoduje, że książka nie jest napisana skomplikowanym językiem, ale nie jest też w żaden sposób infantylna. Dzięki temu dobrze będą się przy niej bawić zarówno dzieci, jak i dorośli.

Poza tym, że w naprawdę ciekawy sposób wprowadza najmłodszych w świat słowiańskich bóstw, jest też bardzo dobrą przygodówką, która porusza ważne tematy, chociażby takie jak rozwód rodziców.

Miłośnicy Kwiatu Paproci znajdą w tej książce także swoich ulubionych bohaterów. Jeśli tęskniliście za Gosią, babą Jagą czy Mieszkiem, jest to doskonała okazja na ponowne spotkanie z nimi!

Muszę też wspomnieć o ilustracjach Marcina Minora - są cudne, chociaż liczyłam na to, że będzie ich więcej.

Chociaż jest to książka dla dzieci, doskonale się przy niej bawiłam i z niecierpliwością będę czekać na kolejne części!

× 1 | link |
@mag-tur
2022-01-25
10 /10
Przeczytane

Książki Pani Kasi po prostu "połykam" a moja miłość do jej twórczości rozpoczęła się właśnie od cyklu "Kwiat paproci". I nic nie szkodzi, że pozycja przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Z takimi równie chętnie się zapoznaję. Jeśli kojarzycie Bieliny, to znajdziecie w nich "starych znajomych", którym nieco lat przybyło., jednak pozycja skupia się tutaj na nowych bohaterach, którzy przeprowadzili się do ziemi świętokrzyskiej z Warszawy. Zaczynają swoją przygodę z bóstwami i wiarą słowiańską, której raczej nie praktykowali w stolicy. W pozycji znajdziemy wprowadzenie do wiary naszych przodków przejrzysty dla dzieci a także zostanie poruszonych kilka ważnych kwestii dotyczących tolerancji wobec osób dotkniętych chorobą czy tego z czym się wiąże rozwód rodziców. Sprawa kary za występki, również jest ujęta w niezwykle ciekwy sposób i chyba ta pozycja w końcu mnie zmoblizuje do tego aby przeczytała zakupiony jakis czas temu "Bestiariusz słowiański":)

× 1 | link |
@Jadwiga_S
2022-02-24

Moje dzieci barzo polubiły głównych boahterów. Jest to dobra i ciekawa książka, którą mogę z całego serca polecić.

× 1 | link |
@book.lynn
2021-12-03
7 /10
Przeczytane

Pozycja ciekawa, autorka w nowej odsłonie... I wielki plus za tematykę mitologii słowiańskiej!

× 1 | link |
@paulina2701
2021-12-14
10 /10
Przeczytane

"Tajemnica domu w Bielinach" to opowieść o słowiańskich legendach, ale również o rodzinie, której członkowie muszą się odnaleźć w zupełnie nowej sytuacji, wśród osób i zdarzeń, które często wykraczają poza ramy tzw. normalności.

| link |
@Jenny_89
2022-10-16
6 /10
Przeczytane
@luizko
2022-10-04
6 /10
Przeczytane
@lu369lu
2022-07-03
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Interesowało ją kim jest pan Alzheimer i czego chce od ciotki Mirki, ale nie na tyle by znosić spokojnie zachowanie młodszej siostrzyczki.”
× 2
#
“Po chwili doszła do wniosku, że siostra żony brata wnuka siostry prababci ojca chyba jednak niekoniecznie jest tak bliską rodziną, jak jej się początkowo wydawało.”
× 2
#
“Rodzeństwo nie było pewne, czy odezwała się Jasia, czy Stasia. Miały identyczne ubrania i rowery. Nawet ich głosy brzmiały tak samo. Na dodatek obie zamówiły lody czekoladowe. Gdy się na nie p...”
× 1
#
“Zapach potu unosił się dookoła niego niewidzialną, aczkolwiek doskonale wyczuwalną mgiełką.”
× 1
#
“Mimo że pan Czesław prężnie pracował, a w każdym razie starała się sprawiać takie wrażenie, kiedy mama na niego patrzyła, końca remontu nie było widać.”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Tajemnica Dąbrówki
Tajemnica Dąbrówki
Katarzyna Berenika Miszczuk
7.9/10
Rodzeństwo Lipowskich po raz kolejny musi zmierzyć się ze słowiańskimi demonami. Trwają gorące wak...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl