Ja, ocalona

Katarzyna Berenika Miszczuk
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów
Ja, ocalona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów

Opis

Była diablica i niedoszła anielica Wiktoria Biankowska powraca!

Minęło dziesięć lat odkąd udało jej się wydostać z Tartaru i ocalić zaświaty, a także swoją miłość przed zniszczeniem. Wszystko powinno być pięknie, ale… jej związek się rozpada, a świat zmierza jak zwykle w stronę nieuchronnego końca. Wiktorii w żadnym razie to nie dziwi. Z diabłami przecież nigdy nie można się nudzić!

Lucyfer zmaga się z depresją, jednak zamiast przyjąć pomoc od życzliwych mu osób postanawia przyspieszyć Apokalipsę. Azazel niebawem ma wyjść z anielskiego więzienia, do którego trafił podczas próby wciśnięcia guzika WIELKIEEEGO KATAKLIZMU. Beleth tuła się po świecie usiłując odnaleźć mitycznego ifrita, który zaginął przed wiekami. Z kolei Wiktoria zostaje zatrudniona przy produkcji anielskiego programu Top Angel. Do gry dołącza cherubin Uzjel, skazany na wieki odosobnienia Metatron oraz cała gama znanych i mniej znanych postaci historycznych.

Czy świat czeka zagłada? Czy Wiktoria pogodzi się z Belethem? I co się stało z kotem Behemotem? Jak ułożył sobie życie Piotr? Żeby się tego dowiedzieć, przeczytajcie koniecznie finałowy, oczekiwany przez czytelników przez niemalże dziesięć lat, tom cyklu diabelsko-anielskiego.

Data wydania: 2020-12-10
ISBN: 978-83-280-8806-1, 9788328088061
Wydawnictwo: W.A.B.
Cykl: Wiktoria Biankowska, tom 4
Stron: 432
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Berenika Miszczuk
Urodzona 2 września 1988 roku w Polsce (Warszawa)
Katarzyna Berenika Miszczuk ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). Została za nią nominowana do Nagrody Naut...

Pozostałe książki:

Noc Kupały Żerca Ja, diablica Jaga Szeptucha
Wszystkie książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nawet diabeł może się nudzić

WYBÓR REDAKCJI
30.10.2020

Wieczność może być bardzo uciążliwa, zwłaszcza wtedy, kiedy nic szczególnego się nie dzieje. Bo skoro wszyscy robią co do nich należy... Wieje nudą. A gdy jest za spokojnie? Diabeł znajdzie sobie zajęcie. Nawet jeżeli miałoby to być rozpętanie apokalipsy. Dziesięć lat po premierze pierwszego tomu serii, autorka powraca do anielsko-diabelskiego... Recenzja książki Ja, ocalona

Ona ocalona, a ja stracony. Seria diabelsko-anielska z dziesięcioletniej perspektywy.

10.11.2020

Bardzo czekałem na ten tom - dopiero ostatnio sięgnąłem po całość serii diabelsko-anielskiej, więc perspektywa czwartego tomu i kontynuowanie przygód Wiktorii było już na horyzoncie, kiedy zaczynałem "Ja, diablica". Po skończonej lekturze trylogii, kiedy wiedziałem już, że polubiliśmy się z Wiktorią, nie mogłem się doczekać, aż poznam jej dalsze l... Recenzja książki Ja, ocalona

Wiktoria Biankowska powraca!

8.11.2020

Długie lata większość czytelników czekało na kolejną część przygód Wiktorii Biankowskiej. W dziesiątą rocznicę wydania „Ja, diablica” została wydana książka „Ja, ocalona”. Wydawałoby się, że historia Wiktorii została zakończona, była już diablicą, była anielicą, została potępiona a teraz czas przyszedłby ją ocalić. Od czego to dowiemy się już podc... Recenzja książki Ja, ocalona

Śmierć i Otchłań

17.11.2020

"Oto koń trupo blady a imię siedzącego na nim Śmierć, i Otchłań mu towarzyszyła."⁣ ⁣ Mija dziesięć lat od dnia gdy Wiktoria opuściła Tartar, lecz wciąż jest potępiona. Dzięki napięciu zasad przez Gabriela i Szatana nie musi tam wracać, ale on wciąż w niej tkwi.⁣ Przez te dziesięć lat sporo się zmieniło.⁣ Wiktoria nie jest już w związku z Belethem ... Recenzja książki Ja, ocalona

Moja opinia o książce

Opinie

@esclavo
2020-11-16
7 /10
Przeczytane

Musieliśmy czekać 10 lat na kontynuację losów Wiktorii. I teraz proszę mi powiedzieć kiedy to przeleciało? Ja do tej pory pamiętam goracą atmosferę Piekła i trochę nudniejsze Niebo. A o Tartarze nie wspominając. I bardzo się cieszę, że mogłam znowu spotkać się z moimi ulubionymi bohaterami.

Tym razem Wiktoria da się wplątać w Apokalipsę. Czyli jak wracać to tylko z grubej rury. Będą problemy, śmieszne sytuacje, przystojne Diabły, ale i zerwane pieczęcie, Jeźdźcy Apokalipsy oraz zdenerwowany Archanioł Gabriel. Czyli taki zwykły dzień w innym wymiarze. Akcja toczy się gładko, jest orginalnie i na pewno nie jest to odgrzewany kotlet. Autorka zręcznie wplata w treść bieżące wydarzenia, ale również odnośniki do Biblii. Wszystko jest spójne i logiczne. Pani Katarzyna starała się utrzymać poziom poprzednich tomów, ale czuć tutaj uplywający czas. Jest dojrzalej i widać, że autorka rozwija swój styl, bo ta część jest doroślejsza i bardziej dopracowana.

Mam nadzieję, że to nie koniec cyklu i będzie nam dane obserwować dalsze perypetie Wiktorii, bo ja chętnie pospaceruję jeszcze po Piekle (no cóż, Ja diablica to ciągle moja ulubiona część). A może uda znaleźć się tego dżina? Czas pokaże, a ta powieść jest warta Waszej uwagi.

× 3 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2021-03-01
10 /10
Przeczytane Ebook

Nawet nie wyobrażacie sobie, jaka radość mnie dopadła w chwili, gdy na naszym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna część serii Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. "Ja, ocalona". Uwielbiam ten cykl za jego poczucie humoru, lekkość, cudownych i przebojowych bohaterów. Podobnie jest z tym tomem, gdzie fabuła jest ciekawa, emocjonujaca, pociągająca, a zarazem tak kojąca i przyjemna. Za każdym razem oczami wyobraźni widziałam tych piekielnie zmysłowych diabłów, niewinnych, lecz stanowczych aniołów, no i oczywiście zadziorną, nieobliczalną oraz pełną uroku Wiktorię. Dziewczynę, która jak tylko gdzieś się pojawi, tam dopiero się dzieje, siejąc zamęt, chaos, rozwiewając wszelką nudę. O choć na chwilę obecną ponownie jest w Niebie, to zdecydowanie bliżej jej do Piekła.

× 1 | link |
@mag-tur
2020-12-16
8 /10
Przeczytane

Serię diabelsko-anielską czytałam już jakiś czas temu. Natomiast, aby przypomnieć sobie fabułę przed "Ja, ocalona" przesłuchałam audiobooki. Sądziłam, że "Ja, potępiona" będzie ostatnią z serii co się jednak nie stało ku uciesze fanów a wtym i moim. Dobrze jest powrócic do historii pisanej przez niepokorne diabły a także nie do końca anielskich mieszkańców Wyższej Arkadii. Ich postępowanie jak zwykle nie do końca właściwe, czasami zwariowane w swej formie i okraszone humorem jaki w sych powieściach serwuje nam Pani Katarzyna. To wszystko składa się na kolejną rozrywkową pozycję, po którą warto sięgnąć.

× 1 | link |
@Monika_2
2020-11-23
9 /10
Przeczytane

Ostatni tom przygód Wiktorii Biankowskiej.
Byłej diablicy, niedoszłej anielicy, a teraz potępionej duszy, która uciekła z Tartaru.
Widać po tej części, że dziewczyna emocjonalnie dorosła przez te 10 lat, za to Lucek zrobił się strasznie znerwicowany. Po rozstaniu z Belethem, Wiktoria spotyka się z cherubem Uzjelem oraz robi karierę jako producentka programu Top Angel.
Czemu jednak miałoby być spokojnie?
Lucek całkiem oszalał i Piekło dąży do wywołania Apokalipsy.
Jak się to wszystko skończy? Przeczytajcie sami.
Polecam. Świetna seria, do której z pewnością będę wracać.

× 1 | link |
@Amarisa
2020-11-15
7 /10
Przeczytane

„Ja, ocalona” uważam za satysfakcjonującą kontynuację serii i prawdziwą wisienkę na torcie, jeśli porównać ją z poprzednimi częściami historii. To absolutne must have dla tych, którzy mają za sobą poprzednie tomy przygód zwariowanej diablo-anielskiej ekipy 😉 Wszystkim pozostałym polecam całość jako coś lekkiego i po prostu skutecznie poprawiającego humor.

Cała recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-ja-ocalona-katarzyna-berenika-miszczuk/

× 1 | link |
@paula1456
2021-08-28
10 /10
Przeczytane

I stało się, nadszedł ten nieprzyjemny moment. Doszłam (jak to brzmi!) do końca tej fantastycznej serii i ogarnął mnie smutek. Bo książki takie jak te chciałoby się czytać wciąż i wciąż.
Wiktoria nie byłaby sobą, gdyby i tym razem nie wpakowała się w tarapaty. Akcja w “Ja, ocalona” została osadzona dziesięć lat po poprzednim tomie. Nie dość, że Wiktoria będzie musiała zmierzyć się ze swym, już byłym, ukochanym Belethem (bowiem ten dopuścił się zdrady) to również i ze specyficznym stanem Lucyfera - Szatana bowiem nęka depresja i pragnie on przyspieszyć Apokalipsę. To z pewnością nie będzie coś a’la odgrzewany kotlet. To powrót do dobrych starych znajomych. Jak zakończy się ostatecznie ta historia? Kto pomoże Wiktorii? A może będzie musiała stanąć samej przeciwko pozostałym?
Autorka po raz kolejny (i niestety ostatni w tej serii) porwała mnie w odmęty przygód Wiktorii, Beletha i Azazela. Miałam wrażenie, że pokochałam ich jakby od nowa. Nie zabrakło tutaj akcji, która pędzi na łeb na szyję i nawet pod koniec powieści nie zwalnia tempa. Ponownie pokochałam całym czytelniczym serduszkiem Azazela i trzymałam za niego mocno kciuki. Zresztą ciężko mi wymienić chociażby jedną postać, której nie polubiłam, wszystkie z nich miały coś w sobie oryginalnego i nawet te negatywne wywoływały u mnie raczej te cieplejsze uczucia. Nie chciałam zbyt szybko kończyć lektury, więc przedłużałam ją jak tylko mogłam, a i tak w moim odczuciu trwała zbyt krótko. Bardzo żałuję, ż...

| link |
@RajKSiazek
2022-02-28
Przeczytane

"Ja, ocalona" to czwarty tom serii "Ja, diablica" napisanej przez Katarzynę Berenikę Miszczuk. Wracamy do przygód Wiktorii, Beletha i Azazela.
Akcja dzieje się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, więc trochę w życiu naszych bohaterów się zmieniło... Między innymi związek diabła z naszą potępioną główną bohaterką i szczerze mówiąc jestem rozczarowana tym co się stało, oraz tym jakie decyzje podejmuje Weronika po roku złoszczenia się na Beletha, (ale to już kwestia moralności, pewnie dużo osób będzie zachwyconych takim rozwiązaniem).
Dużym plusem jest rozwinięcie postaci, którą mieliśmy okazję spotkać już wcześniej, jednak tylko na chwilę. Uzjel jest z nami przez praktycznie całą książkę, a to baaaardzo dobrze, ponieważ wyjątkowo go polubiłam i wprowadzał do fabuły powiew świeżości.
Pochłonęłam tę książkę na raz, także możecie się domyśleć, że opowiadana historia jest całkiem ciekawa. Pojawia się tu Lilith, na którą zawsze czekam czytając diabelskie pozycje🔥 i oczywiście sprowadza kłopoty manipulując Szatanem. A Lucyfer popada w depresję i zaczyna przedwczesną Apokalipsę...
Myślałam, że to będzie ostatnia część serii, ale po przeczytaniu nie jestem tego taka pewna. Epilog jest intrygujący i sugeruje, że to nie koniec. Noi zostało parę drobiazgów, o których chętnie jeszcze przeczytam, ponieważ w sumie nie całkiem zostały wyjaśnione.

| link |
@snaky_reads
2023-07-01
4 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2023-02-17
7 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
AM
2023-02-10
8 /10
Przeczytane
PA
2023-03-23
9 /10
Przeczytane
@Madison
2022-09-23
5 /10
Przeczytane
@Angel
2022-06-09
6 /10
Przeczytane
@nankaczyta
2022-05-08
8 /10
Przeczytane
EL
2022-02-03
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“-Choroby dziesiątkujące świat po prostu co jakiś czas się pojawiają. Ta obecna to żadna nowość. -Wiem, ale teraz jest jakoś strasznie. Plus ta nazwa... korona-wirus. Jak korona, jak korona cie...”
× 1
#
“"Za czynami każdego silnego mężczyzny stoi odpowiednia kobieta."”
× 1
#
“Teraz ludzie byli przekonani, że w tym roku nastąpi koniec świata. Część sądziła też, że w wigilijny wieczór najpewniej narodził się Antychryst. A gdyby jeszcze było mało tajemniczych zbiegów ...”
× 1
#
“-Nie, nie mają dusz. Ogród, którym się zajmuję, jest czymś na kształt... zoo. Te zwierzęta będą tu wiecznie. Ku przestrodze i jako przypomnienie, że każdy miewa złe pomysły. Nawet Bóg.”
× 1
#
“Koty czasem przemykały się po obu Arkadiach, ale to dlatego, że nie były do końca... cielesne. To Beleth był ich twórcą. Postanowił dać im odrobinę więcej swobody i mocy piekielnych niż innym ...”
× 2
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ja diablica
Ja diablica
Katarzyna Berenika Miszczuk
7.7/10
Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej p...
Ja, anielica
Ja, anielica
Katarzyna Berenika Miszczuk
7.6/10
Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści "Ja, diablica" powracają! A to oznacza, że już n...
Ja, Potępiona
Ja, Potępiona
Katarzyna Berenika Miszczuk
7.9/10
W wyniku kolejnej diabelskiej intrygi była diablica i niedoszła anielica Wiktoria po raz kolejny um...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl