Wilk

Wilk
7.3
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 50 ocen kanapowiczów
Pierwsza powieść młodziutkiej 15-letniej autorki, uczennicy jednego z warszawski...
Pierwsza powieść młodziutkiej 15-letniej autorki, uczennicy jednego z warszawskich liceów. Opowiedziana przez nią historia nawiązuje stylem do amerykańskiej literatury popularnej. Akcja powieści rozgrywa się gdzieś na prowincji, w miasteczku o wiele mówiącej nazwie Wolftown, a jej bohaterami są rówi...
Pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7495-024-4 ( 9788374950244 )
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Stron: 296
puchar @Viconia @Viconia pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Wilk
Katarzyna Berenika Miszczuk znana jest głównie z trylogii zapoczątkowanej powieścią "Ja diablica". Niedawno wydana została jej najnowsza książka pt. "Druga szansa". Ja jednak postanowiłam w pierwszej kolejności sięgnąć po debiut autorki, która napisała go w wieku 15 lat. Margo Cook przeprowadziła s...
Wilk oczami #Ivy
Margo Cook, ku swojemu zadowoleniu, musi opuścić dobrze jej znany Nowy Jork, by wraz z rodzicami zamieszkać w Wolftown – prowincjonalnym miasteczku położonym w głębi olbrzymiej puszczy. Nastolatka musi zacząć wszystko od początku, powoli zapominając o luksusach, jakie zostawiła w miejscu, w którym s...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-05-17
Przeczytane (2007-08-07)
Pierwsze, co szczególnie rzuciło mi się w oczy po przeczytaniu kilkunastu (a nawet kilku) pierwszych kartek, to to, że autorka pisze trochę na poziomie onetowskich blogów. To jakaś porażka. Wiele zdań często się powtarza, wypowiedzi niektórych bohaterów również. Było wiele słów w tej książce, które można by zamienić innymi, ale nie... I to właśnie strasznie mnie wkurzało. Niektóre zdania znowu były bardzo płytkie, puste, bezbarwne. Beznadziejne, prawdę mówiąc. Kolejna rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to co by tylko nie powiedział Max, zawsze było to jakieś "mruknięcie". "- Aha - mruknął Max". "- Jasne - mruknął Max". Doskonale widać, że autorka nie ma wprawy pisaniu książki. Ah, no i niekiedy miałam wrażenie, jakbym czytała pamiętnik. Ludzie, litości. No, to chyba te najbardziej gigantyczne minusy, jakie wyłapałam. Plusem jest to, że szybko się czyta (nie licząc tych zgrzytów w postaci "nieudanych" zdań). Fabuła jest naprawdę wciągająca i przyjemna. Oczywiście, czego mogłam się spodziewać, zero oryginalności. W tej książce powtarzały się te same motywy, które możemy spotkać w wielu innych książkach, a nawet w filmach. Czasami wręcz zajeżdżało mi Zmierzchem, i to bardzo często. Ale mimo wszystko to całkiem przyjemna lektura, na pochmurne, deszczowe dni (jak teraz, np.), kiedy naprawdę nie ma nic do roboty.
@Immora_Fray
@Immora_Fray 2008-12-27
Przeczytane (2008-08-12)
Mam mieszane odczucia co do tej książki. Z jednej strony czytało się ją dość szybko, jednak z drugiej ma wiele niedociągnięć, które podczas lektury działały mi na nerwy. Po 1. - język. Autorka w momencie wydania książki miała 18 lat, a rozumiem, że zaczęła ją pisać wcześniej, ale tak to ja pisałam w wieku lat 13 i w życiu nie pomyślałabym, żeby takie coś wydać. Czyta się szybko, ale kilka razy ma się ochotę złapać za głowę i rzucić książką o ścianę, naprawdę. Po 2. - fabuła. Strasznie oklepana, standardowa, nie wnosząca nic nowego, przynajmniej z początku. Pomysł z tytułowym 'wilkiem' jest może i ciekawy, ale nie oryginalny. Po 3. - zakończenie. Pod koniec książki napięcie rośnie, ale ostatnia strona sprawia, że czuje się niedosyt, że jednak coś nie zostało do końca opowiedziane, a szkoda.
@natkawes
@natkawes 2010-06-04
Przeczytane (2010-01-01)
Przeczytałam w jeden dzień. Nie mogłam się oderwać od tej książki. Fabuła jest niesamowicie zaskakująca i wciągająca. Niestety widać tutaj podobieństwo Zmierzchu. Aż rzucało się to w oczy. Językowo też słabo. Autorka trochę głupio opisała uczucia bohaterki. Te wykrzykniki, czy ludzie cały czas krzyczą? I Max. Na początku taki skryty i wogóle. A jedną kartkę dalej, już jest zupełnie inny. Taki przeskok mi się nie spodobał. Ale czego można się spodziewać po książce 15 -latki? Wiadomo, że w tym wieku człowiek nie potrafi opisać świata i uczuć w ten sam sposób co autor 30,40 - letni. Przeczytam na 100% kolejną część, bo jestem ciekawa co będzie się działo dalej. I mam nadzieję, że Wilczyca językowo będzie już lepsza.
@ttruskafka
@ttruskafka 2012-08-26
Przeczytane (2012-08-22)
Możliwe, że są fragmenty nawiązujące do zmierzchu, ale "Wilk" powstał wcześniej niż "Zmierzch". Mnie osobiście książka się podobała. A co do tego, ze akcja dzieje się w USA to nic dziwnego.. Czytałam pewien wywiad z autorką i ona właśnie tam mówiła, że chciała po prostu bohaterom więcej swobody np. żeby mogli poruszać się nie tylko na rowerach ale także samochodami i motorami.. Również powiedziała, ze jeśli miałaby kontynuować czyli wydać 3 część to akcja najprawdopodobniej przeniosła by się do polski. Ja polecam książkę tej samej autorki jednak naprawdę lepszą "Ja, Diablica" (to jest trylogia) tam akcja dzieje się w Polsce i w.. piekle. Styl tam też jest dużo lepszy. Szczerze polecam.
@Loli14
@Loli14 2010-11-05
Przeczytane (2010-11-05)
Zgadzam się z poprzedniczkami. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że to jakiś pamiętnik nastolatki, a nie powieść. Książka pisana beznadziejnym językiem, ale cóż, teraz młodzież takim właśnie językiem operuje. W normalnym świecie może i jest to fajne, ale w książce? Beznadzieja. Podobieństwo do Zmierzchu było aż za bardzo widoczne. Wilki, nowa w szkole, jazda na motorach, dwóch chłopaków i pytanie, którego wybrać... No brakuje tylko wampirów. :) Od dawna chciałam przeczytać tę książkę, a teraz. Wprost jej nie lubię. Autorka była lub jest, bardzo niedoświadczona w pisaniu i to widać od razu. plus jest taki, że książkę czyta się szybko. Mi wystarczył jeden wieczór na jej przeczytanie.
@kingakk18
@kingakk18 2012-06-30
Jak dla mnie to bardzo mi się podobała.Są fragmenty nawiązujące do Zmierzchu,ale tylko na początku.Nie ma co ,potrafi wciągnąć.Autorka zapasjonowała się wilkołakami , i nie wspomniała ani słowa o wampirach(co mi się dość podobało,bo w takich książkach z reguły występują razem).Podobała mi się Debbie i Peter.Tylko szkoda że książka zakończyła się dość smutną wiadonością,bo Ivettte straciła pamięć.
@karolinaLOL
@karolinaLOL 2010-05-19
Przeczytane (2010-05-17)
A mi się bardzo podobała, nawet pomimo stylu pisania, co czasami naprawdę wkurzało. Strasznie wciągająca. Świetna fabuła. Najbardziej podobała mi się postać Maksa, niby taki cichy, spokojny "metal", nie odzywał się do Margo... ale... Dwa wieczory, w sumie noce, i po książce. Od razy wzięłam się do czytania drugiej części. Naprawdę, jedna z moich ulubionych książek.
@Adka.XD
@Adka.XD 2011-10-29
Przeczytane (2011-10-29)
Dość przyjemna i wciągająca. Co do stylu autorki - niezbyt wysoki poziom, ale do takiej lekkiej lektury, jak "Wilk", raczej wystarczający. Dla wymagających czytelników raczej się nie nadaje. Szczególnie rażą w oczy te liczne znaki zapytania, wykrzykniki... Stanowczo ich za dużo. Dla tych mniej wymagających - godzinka miłego czytania wieczorem :)
@natusia12_1995
@natusia12_1995 2010-12-04
dla mnie książka świetna:) szybko się czyta i przyjemnie. Zgodzę się z tym, że to książka dla nastolatek. I niektóre wątki są podobne do zmierzchu, ale nie zapominajmy, że książka Katarzyny została wydana w Polsce wcześniej niż zmierzch więc autorka się nie mogła na nim wzorować...
@Micki
@Micki 2010-04-04
Przeczytane (2007-08-07)
Styl pisania bardzo mnie denerwował ,ale jeszcze dało się to wszystko znieść. Czasami robiłam tak, że sama redagowałam jakieś zdania, bo tak jak były napisane w książce, że po prostu nie przechodziły. Jednak pomimo tych wszystkich niedogodzeń uważam ją za jedną z moich ulubionych.
Autorzy
Katarzyna Berenika Miszczuk
Katarzyna Berenika Miszczuk
Katarzyna Berenika Miszczuk - (ur.2 września 1988) - ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a ...
Inne książki:
Książka Ja diablica
Książka Ja, anielica
Książka Wilczyca
Książka Ja, Potępiona