Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony

Katarzyna Berenika Miszczuk, Marta Krajewska, Anna Szumacher, Jagna Rolska ...
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Antologia opowiadań fantasy o tematyce słowiańskiej.

Silne bohaterki kobiece w różnorodnych, często zaskakujących odsłonach słowiańszczyzny.

Będzie można w niej spotkać zarówno współczesne szeptuchy, szamanki, demonice i boginki, jak i ich wcześniejsze wcielenia – sprzed wieków.
Czytelnicy będą mieli okazję wrócić do znanych już bohaterów z bestsellerowych książek, które już zdążyły podbić ich serca, jak i poznać zupełnie nowych.
Niebanalne wykorzystanie motywu silnej obecności duchowości Słowian i wierzeń naszych przodków w obszernej i różnorodnej księdze.
Autorzy to m.in. Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Marta Krajewska, Marcin Podlewski, Jagna Rolska, Rafał Dębski, Anna Szumacher.
Data wydania: 2022-04-06
ISBN: 978-83-280-9842-8, 9788328098428
Wydawnictwo: Uroboros
Stron: 416
dodana przez: janusz.szewczyk
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Berenika Miszczuk
Urodzona 2 września 1988 roku w Polsce (Warszawa)
Katarzyna Berenika Miszczuk ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). Została za nią nominowana do Nagrody Naut...

Pozostałe książki:

Noc Kupały Szeptucha Ja, anielica Ja, diablica Jaga
Wszystkie książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Słowiańska nuta magii

16.11.2021

"Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony" to antologia od wydawnictwa Uroboros, która niedawno miała premierę. Jest to zbiór 8 opowiadań, z których każde wyszło spod pióra innego polskiego autora (Katarzyna Berenika Miszczuk, Marta Krajewska, Anna Szumacher, Jagna Rolska, Rafał Dębski, Martyna Raduchowska, Marcin Podlewski i Marcin Mortka). Historie tu... Recenzja książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony

Nawia

8.01.2022

Cykl Kwiat Paproci opowiadający o Szeptusze Gośce tak bardzo mi się spodobał, że zapragnęłam nie kończyć swojej przygody z wierzeniami słowiańskimi. Bardzo dobrze się złożyło, ponieważ 27 października miała premierę antologia opowiadań fantasy autorstwa kilku bardzo cenionych autorów. “Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony” to bardzo przyjemny zbió... Recenzja książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony

Stare dzieje

19.10.2021

Wiara, taka prosta, niewymagająca. Czy aby na pewno? Stare wierzenia, które budzą się w nocy. Idziesz nad rzekę widzisz utopca, w lesie natykasz się na bezkosta, a nie daleko słyszysz płacz porońca. Zbiór opowiadań - rzadko czytam, jak dla mnie są zdecydowanie za krótkie, tutaj były niektóre bardzo treściwe. Nie ze wszystkimi się polubiłam z ... Recenzja książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony

@M_d_books@M_d_books × 2

Słowiańska antologia

13.11.2021

Jak wiecie uwielbiam mitologię słowiańską, a zwłaszcza demonologię. Wielu Autorów, którzy piszą o słowiańskości stoi przede mną otworem i z miłą chęcią się z nimi zapoznam. Ta antologia sprawiła, że na paru z nich nabrałam jeszcze większej ochoty. Antologia "Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony" to zbiór 8 opowiadań, których wspólnym mianownikiem j... Recenzja książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2021-11-02
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021

Pośród ludzi,
Rusałki i słowiańskie demony.
Oraz szeptuchy chroniące swoich darów.

Tym razem mam dla Was czytelniczą podróż w słowiańskim klimacie, owianym aurą magii, wierzeń i dawnych bóstw. "Nawia" jest zbiorem ośmiu opowiadań, w których każdy odnajdzie dla siebie idealną opowieść.
Osobiście najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie "Płacz cichą nocą się niesie", "Jezioro Cię kocha" oraz "Ostatnia noc" oddając w zupełności i skupiając się na charakterystycznej magii, gdzie z lekkim dreszczykiem dałam się ponieść prastarym bóstwom i demonom. Były one konkretne i treściwe, a swoją historią oddały zupełnie zapomnianą starodawną magię.
Co do reszty były również ciekawe, jednak w dwóch przypadkach nie widziałam sensu tak rozległych opisów, które były według mnie zbędne.

Jeśli lubicie zasiąść przy krótkich opowiadaniach na kilka wieczorów i odbyć naprawdę klimatyczną podróż po słowiańskich wierzeniach w otaczającej nas teraźniejszości, odpalcie ziółka i kadzidełka i wdychając naturalne aromaty zatopcie się w świecie dawnych wierzeń i tradycji, które niestety już zanikają z opowieści.

× 6 | link |
@NataliaTw
2021-11-13
7 /10
Przeczytane

Lubię historie napisane w słowiańskich klimatach i zawsze chętnie po nie sięgam. Zatem, gdy "Nawia" wpadła w moje ręce nie mogłam się doczekać, aż w końcu uda mi się po nią sięgnąć.


Powyższa książka to antologia opowiadań fantasy o słowiańskiej tematyce. W każdym z tekstów znajdziemy silne bohaterki kobiece w różnorodnych - często zaskakujących odsłonach słowiańszczyzny. Autorzy, którzy napisali teksty zabierają nas na spotkania zarówno współczesnych szeptuch, szamanek, demonic i boginek, jak również ich wcześniejszych - przedwiecznych wcieleń. Wśród autorów opowiadań znajdziemy takich autorów jak Katarzyna Berenika Miszczuk, Marta Krajewska, Marcin Mortka czy Rafał Dębski.


Bardzo się cieszę, że jest coraz więcej publikacji o tematyce słowiańskiej - tym bardziej, że jeszcze kilka lat temu było ich na lekarstwo i dawne wierzenia należały raczej do niszy. Wprawdzie mam na półce całą masę innych książek, które są inspirowane słowiańską kulturą i wierzeniami, ale stwierdziłam, że powyższy zbiór opowiadań będzie idealny na powrót do tejże tematyki.

W powyższej antologii znalazłam wiele tekstów, które czytałam z zaciekawieniem, jednakże dużo bardziej podobały mi się te osadzone w dawnych czasach niż współczesnych. Miały one w sobie więcej mroku i tajemniczości, które tak lubię w tych historiach.


Moim zdaniem "Nawia" to świetna rozrywka, którą można sobie dawko...

× 1 | link |
MA
2022-01-03
9 /10
Przeczytane

" Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony" to zbiór opowiadań od wydawnictwa Uroboros. Swoje opowiadania umieścili tu m. in. Katarzyna Berenika Morszczuk, Martyna Raduchowska, Marcin Mrotka. Sięgnęłam po "Bawię" ze względu na Berenikę Morszczuk, autorkę sagi " Kwiat paproci". Również i tym razem się nie zawiodłam, autorzy przenoszą Nas do świata Słowiańskich bóstw, opowiadania umieszczone są w różnym czasie. Znajdziemy świat współczesny, gdzie stare wierzenia są nadal żywe. Polecam na smutne zimowe wieczory.

| link |
@nankaczyta
2022-05-08
9 /10
Przeczytane
@gloria11
2022-04-06
6 /10
Przeczytane
@caly_swiat_patrzy
2022-01-30
6 /10
Przeczytane
GA
2022-01-18
8 /10
Przeczytane
@fankath135
2021-11-25
7 /10
Przeczytane
@Nastka_diy_book
2021-11-15
9 /10
Przeczytane
@yantri
2021-11-23
7 /10
Przeczytane
@Bookplease
2021-10-31
7 /10
Przeczytane 2021
@kejsikej_czyta
2021-11-01
6 /10
Przeczytane AUDIOBOOK 2021
@zacisze_wiedzmy
2021-11-16
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam Od Wydawnictwa/Autora
@M_d_books
2021-10-19
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl