Żerca

Katarzyna Berenika Miszczuk
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 43 ocen kanapowiczów
Książka Żerca
Książka Żerca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 43 ocen kanapowiczów

Opis

Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny – i nie ostatni – tom bestsellerowego cyklu Kwiat paproci. Gosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).
Data wydania: 2017-05-10
ISBN: 978-83-280-4463-0, 9788328044630
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Cykl: Kwiat paproci, tom 3
Stron: 496

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk - (ur.2 września 1988) - ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). Została za nią no...

Książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Wszystkie książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie taki diabeł straszny jak go malują...

O trzecim tomie "Kwiatu Paproci" krąży tak wiele skrajnych opinii, że troszkę się bałam sięgnąć po tą część. Czy "Żerca" faktycznie jest taki straszny jak go malują (albo o nim piszą)? W tym tomie akcja nieco zwalnia. Po wydarzeniach z "Nocy Kupały" Gosia musi się mierzyć ze swoimi demonami, Mies... czytaj dalej »

Żerca

Wracam tu z Żercą, a pisze to od razu po przeczytaniu. Miotają się we mnie emocje, tyle się dzieje. Jak zwykle akcja toczy się prawie że od środka książki, a wzmacnia się już na końcu, gdzie czuje się niedosyt i chce się więcej! Smutno mi, bo zostało mi tylko Przesilenie, i z tego co mi wiadomo Ja... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@beata87
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Bardzo dobra powieść fantasy, zdecydowanie lepsza od poprzednich części, szczególnie druga połowa. Gosia w końcu powoli dorośleje, Mieszko niestety niezbyt. Nowy żerca zbyt współczesny. Za to Jaga, jak zawsze, rewelacyjna:)
Wątek kryminalny przewidywalny, mordercę wytypowałam już w połowie książki. Ale zakończenie dobre, dramatyczne:)

{}× 4 | link |
@Gabriela_Deda
2019-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cykl "Kwiat paproci" to takie moje guilty pleasure - czytam go, gdy potrzebuję sięgnąć po coś lekkiego, przy czym nie trzeba za dużo myśleć. Od pierwszej części łudzę się, że autorka w końcu przestanie pisać językiem gimnazjum, a bohaterka - dorosła przecież kobieta - przestanie zachowywać się, jakby była gimnazjalistką. Trudno mi wskazać bardziej irytującą postać kobiecą niż Gosia. Dziewczyna kompletnie nie wie, czego chce, podejmuje irracjonalne decyzje, a jej sposób myślenia jest niesamowicie... głupi. Przez dużą część książki, zastanawia się czy jest w związku z mężczyzną, jednocześnie nocując u niego, kochając się z nim i mówiąc (i słysząc!) o głębokich uczuciach. I mimo to, Gosia nadal nie wie, czy tę sytuację na pewno powinna nazywać związkiem. To jest jedynie przykład - równie absurdalnych sytuacji jest niestety w całej tej serii mnóstwo.
Po czwartą część z pewnością sięgnę, jednak dopiero za jakiś czas. Muszę odpocząć od banalności tej historii i irytujących bohaterów.

{}× 3 | link |
@Nina
2019-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2017 E-book

Szeptuchą byłam zachwycona, druga część była niezła ale bez fajerwerków, część trzecia - znowu świetna. Z przyjemnością wróciłam do świata Gosi, do jej zwariowanego życia, do kolejnych perypetii. Szkoda tylko, że tak szybko się skończyła i Bogowie wiedzą ile trzeba będzie czekać na kontynuację. Bo ja to chciałabym już, szyb ko, najlepiej natychmiast. Autorka zostawiła czytelnika w takim momencie, że jest to po prostu niewybaczalne. Rozumiem, że to ma nas zachęcić do oczekiwania i zakupu kolejnego tomu, ale ja uważam, że to sadyzm :)
Gośka wracaj do nas szybko, ja muszę wiedzieć co się z Tobą dzieje!

{}× 3 | link |
@Magdabial
2019-02-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Kolejny tom pełen zabawnych sytuacji, tajemnic, czarów. Początek trochę nudny, ale potem akcja rozkręca się. Wątki przewidywalne, ale i tak czyta się przyjemnie.

{}× 3 | link |
@MAD_ABOUT_YOU
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 1g) Sex & romance & love❤ 5) NOTATKI 1a) Posiadam: domowisko 1g) Mity/legendy/ baśnie 1ź) 2017-2019 1j) Literatura polska

NOTATKI WŁASNE:

1. Żerca ( ofiarnik) – kapłan w religii słowiańskiej, zajmował się składaniem ofiar i wyznaczaniem terminów świąt, wróżeniem i swataniem. Stanowił elitę społeczeństwa i miał dużą rolę polityczną, niejednokrotnie współrządząc wraz z księciem. Nosił długie szaty i włosy.

2. Żertwa – u dawnych Słowian ofiara całopalna składana na cześć bóstwa przez żercę.

3. Wołchw ( guślarz)- wróżbita, mag, odpowiednik szamana. Ich sztuka wróżenia była powiązana z kultem boga Welesa. Czasami pełnili także rolę ofiarników. Cieszyli się wielkim poważaniem, chociaż nie mieli takiego wpływu na władzę jak żercy.

4. Mieszko I (Dagobert, Dagome). Część polskich historyków także obecnie twierdzi, że Mieszko I był Waregiem, a państwo polskie powstało w wyniku najazdu Normanów z północy.

5. Kelpie- znany też jako "Koń potokowy" majestatyczny łagodny biały koń, który pojawia się niedaleko rzek i strumieni, najczęściej podczas mglistej pogody. Zawodzeniem i wyciem ostrzega przed burzami.
Czasami ukazuje się jako brutalny i włochaty człowiek, który ściska i miażdży podróżników (najczęstszą, powszechnie przyjętą formą jest koń). Jeśli ktoś go dosiądzie, kelpie poszarżuje w najgłębsze partie wody, porywając ze sobą i zatapiając nieszczęsnego jeźdźca.
W Skandynawii był jedną z postaci wodnego ducha o kształcie człowieka, zwanego Nix.

6. Krzyż słoneczny, słoneczny krąg - równoramienny krzyż umieszczony w okręgu. Wyraża związek...

{}× 1 | link |
@Amarisa
@Amarisa
2018-04-09
Przeczytane

Moją opinię na temat tego tomu serii "Kwiat paproci" znajdziecie, jak wszystkie inne moje opinie, na moim blogu, na który to was serdecznie zapraszam :) http://magicznyswiatksiazki.pl/zerca-katarzyna-berenika-miszczuk/

{}× 1 | link |
@moni.pli2011
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przybyło w 2017

Trzeci tom przygód Gosi wreszcie reprezentuje naprawdę zadowalający poziom – jest najlepszą częścią i mam nadzieję, że dobrze wróży to kolejnej (kolejnym?). Widząca Gosława zaczyna wierzyć i rozumieć, a nawet robić użytek ze swoich wrodzonych zdolności, co niekiedy wiąże się z nieprzyjemnymi dla niej przeżyciami i zdarzeniami. Kilkakrotnie w powieści podkreśla się, że jest niezwykle utalentowaną Widzącą, w co dotychczas raczej trudno było uwierzyć – ignorancja i głupota bohaterki były momentami zatrważająco wielkie. Nie wyzbywa się ich jeszcze całkowicie, nie byłaby wtedy sobą – jednak coraz chętniej uczy się, pilniej wypełnia swoje obowiązki jako szeptucha, słucha swojej mentorki, a jej pragnienie powrotu do Warszawy przygasa. Staje się poważniejsza i odważniejsza, umie się bronić. Chyba jednak dorasta do swojej roli, na szczęście, bo do tej pory można się było zastanawiać, dlaczego to ona jest Widzącą, myśleć, że jest tego zaszczytu niegodna i nie podoła zadaniom, które są jej pisane do wypełnienia. Oczywiście duża w tym zasługa miłości… Ostatecznie można spędzić życie i w Bielinach, gdy się ma legendarnego władcę u boku.
Gdy patrzę na „Szeptuchę”, „Noc Kupały” i „Żercę” całościowo, dostrzegam, że autorce udawało się od początku zaskakiwać czytelnika, wywołując mylne wrażenie co do niektórych bohaterów. Dlatego nowa postać w trzecim tomie od razu każe się zastanawiać, jak to z nią będzie, po której stronie stanie – z Gosią czy przeciw niej. Wyjaśnia się to dopiero na os...

{} | link |
@Uliba
2019-12-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane 2017

1. Przeczytana z rozpędu bo czytałam poprzednie części
2. Idea serii genialna
3. Brak dokładności w utrzymaniu realiów kreowanej rzeczywistości
4. Przewidywalna i mali odkrywcza
5. Mam wrażenie ze to raczej zapychacz i ta cześć w ogóle nie była potrzebna

{} | link |
@Paulka
2019-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Słowiańsko

Cóż mam powiedzieć, właśnie skończyłam czytać i nie mogę się doczekać kolejnej części :) Bardzo wciągająca książka, zafascynowal mnie ten świat wykreowany przez autorkę...

{} | link |
@Liliowy_Motylek
2020-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Fantastyka SŁiP
DO
@doomsday071
2020-01-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
PW
@paperwitch
2020-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Wiedźmowe
@czerwonakaja
@czerwonakaja
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@wiedzma.sol
2019-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Mam na półce
@Home_Wolf
2019-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Żerca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}