Peter O'Donnell

Peter O'Donnell

Autor
Obserwuj
6 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Peter O'Donnell (11 kwietnia 1920 - 03 maja 2010 [1] [2] ) był brytyjskim pisarzem kryminałów i komiksów, najlepiej znany jako twórca Modesty. Był także pisarzem historycznych romansów, które pisał pod pseudonim Madeleine Brent. Urodził się w Lewisham w Londynie. O'Donnell zaczął pisać zawodowo przed II wojną światową w wieku 16 lat. Od 1938 roku, w czasie wojny służył jako podoficer w oddział radio (3 Korpusu) z Royal Signals Korpusu w 8 Armii w Persji w 1942 roku. Następnie jego jednostka została przeniesiona do Syrii, Egiptu, na Pustyni Zachodniej, Włoch i Grecji w październiku 1944 roku. Oprócz komiksów i powieści graficznych opartych na Modesty Blaise, O'Donnell napisał dwa zbiory opowiadań i dwadzieścia powieści.

Książki (3)

Sortowanie:
Modesty Blaise
2 wydania
Modesty Blaise
Peter O'Donnell
6/10
Cykl: Modesty Blaise, tom 1
Modesty Blaise jest super- agentką, która dzięki najnowocześniejszym technikom szpiegowskim, inteligencji i osobistemu urokowi dokonuje rzeczy niemożliwych. Zawsze może liczyć na stojącego u jej boku,...
Noc grozy
Noc grozy
Peter O'Donnell
Cykl: Modesty Blaise, tom 11
Modesty występuje w roli super- agentki pracującej dla rządu Wielkiej Brytanii. Walczy z terrorystyczną organizacją "Nadzorców", zamierzając zabić przywódców czterech mocarstw.
Apetyt na śmierć
Apetyt na śmierć
Peter O'Donnell
Cykl: Modesty Blaise, tom 4
Wspaniała i inteligentna kobieta, egzotyczne miejsca, światowe afery szpiegowskie, dużo humoru i mnóstwo zapierającej dech w piersiach akcji.

Komentarze

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl