Peter O'Donnell

Peter O'Donnell

Autor
Peter O'Donnell (11 kwietnia 1920 - 03 maja 2010 [1] [2] ) był brytyjskim pisarzem kryminałów i komiksów, najlepiej znany jako twórca Modesty. Był także pisarzem historycznych romansów, które pisał pod pseudonim Madeleine Brent. Urodził się w Lewisham w Londynie. O'Donnell zaczął pisać zawodowo przed II wojną światową w wieku 16 lat. Od 1938 roku, w czasie wojny służył jako podoficer w oddział radio (3 Korpusu) z Royal Signals Korpusu w 8 Armii w Persji w 1942 roku. Następnie jego jednostka została przeniesiona do Syrii, Egiptu, na Pustyni Zachodniej, Włoch i Grecji w październiku 1944 roku. O...
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Apetyt na śmierć

Apetyt na śmierć

Peter O'Donnell, Małgorzata Fabianowska (tłum.)
Wspaniała i inteligentna kobieta, egzotyczne miejsca, światowe afery szpiegowskie, dużo humoru i mnóstwo zapierającej dech w piersiach akcji.
Książka Modesty Blaise

Modesty Blaise

Peter O'Donnell
Modesty Blaise jest super- agentką, która dzięki najnowocześniejszym technikom szpiegowskim, inteligencji i osobistemu urokowi dokonuje rzeczy niemożliwych. Zawsze może liczyć na stojącego u jej boku,...
Książka Noc grozy

Noc grozy

Peter O'Donnell
Modesty występuje w roli super- agentki pracującej dla rządu Wielkiej Brytanii. Walczy z terrorystyczną organizacją "Nadzorców", zamierzając zabić przywódców czterech mocarstw.

Komentarze

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Biografia