Darkar Poświęcenie tom 1 Dariusz Doliński

Okładka Darkar Poświęcenie tom 1
autor:
Dariusz Doliński
wydawnictwo:
Poligraf
data wydania:
2010
ISBN:
9788388330919

Opis

„Niegdyś życie w tej krainie płynęło mlekiem i miodem. Było pełne radości, prostoty i nie miało w sobie najmniejszego pierwiastka codziennych trosk. Obywało się bez wojen, strachu, chorób i głodu. A trwało niezmiernie długo. Istoty zamieszkujące ten świat, zostały wybrane przez ich boga. Sam je stworzył na swe podobieństwo. Chciał im dać to wszystko, czego mu nie brakowało w jego wiecznym życiu. Za to zażądał jedynie tego, by wykreowane przez niego istoty były mu wierne i nie miały innego pana po..za nim samym…..”

Książka ”Darkar Poświęcenie” jest pierwszą częścią trylogii o tym samym tytule. Sięgając po nią przenosimy się w krainę fantasy, gdzie natura ma wielki wpływ na poczynania jednostek, a Przeznaczenie jest głównym moderatorem wydarzeń dziejących się na tym i na innych światach….tylko czy na pewno jedynym, tym najważniejszym?

W trakcie lektury autor przenosi czytelnika w mroczny świat pełen dzikiej natury, niebezpiecznych stworzeń a przede wszystkim w świat walki różnych ras o panowanie nad światem. Ludzie, wampiry, wilkołaki, każdy ma plany wobec świata, tu każdy knuje, spiskuje, roztacza swe wizje rządzenia, opierając się czy to na przepowiedniach czy na zrządzeniu losu. W całej tej walce o prymat znalazł się cichy bohater, jednostka naznaczona do wielkich celów ale też pełna wątpliwości i niechętnie odnosząca się do zastanej sytuacji. Darkar, który próbuje uratować jedynie przyjaciela zostaje wciągnięty w Wielką Grę której stawka ma kolosalne znaczenie dla losów tego świata.

Podróżując przez niebezpieczne krainy, nieprzyjazne ludziom królestwo wampirów, gubiąc się w odmętach lochów i zawirowań czasoprzestrzennych poznajemy naturę ludzką z każdej strony, zadajemy pytania o byt i sens znaczenia człowieka na tej małej, jednej z wielu planet naszego wszechświata, w tym a nie innym wymiarze. Autor sprytnie przemyca w tekście prawdę o człowieku, o Bogu i innych bogach, skłania nas do myślenia o przemijalności, naturalnej powtarzalności, prowokuje do myślenia o nas samych. Książka pisana w filmowej konwencji dostarcza nam mnóstwo wrażeń, ciekawych dialogów, wartkiej akcji. Ponadto ciąg przyczynowo-skutkowy nie następuje kolejno po sobie, autor świadomie korzysta z histori opowiadając to co dzieje się w danym momencie, dając nam tym samym różne klocki tej całej układanki w różnych jej fragmentach.

Reasumując jest to książka pełna przygód, ciekawych historii (historia Van Helsinga i jej córki), walki dobra ze złem które wcale nie jest skazana na porażkę. Książka warta uwagi, zacznij czytać a się przekonasz.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Swistak.pl - Nowe/używane -
Allegro.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -

Słowa kluczowe

Niegdyś ta kraina miała wszystko. Bóg, który ją stworzył pragnął dla niej tego, co najlepsze. To dlatego każda z ras posiadła wolność wyboru i moc tworzenia piękna. Każdy, stworzony na podobieństwo samego Stwórcy, m... więcej »
Jest pewnaopowieść znana, chociażby z nazwy, miliardom ludzi. O jej słowa opierają się religie, mające ogromne rzesze wyznawców, w jej imię prowadzono wojny i modlono się, na nią nawracano całe narody. O jakiej histor... więcej »
Czuliście kiedyś, że waszym życiem kieruje Przeznaczenie? W debiutanckiej powieści Dariusza Dolińskiego „Darkar. Poświęcenie” to właśnie ono jest głównym bohaterem i motorem napędowym akcji. Pierwsza część trylogii to... więcej »
Darkar.
Recenzent: cyrysia
,,Darkar. Poświęcenie’’, jest literackim debiutem Dariusza Dolińskiego. Stanowi pierwszą część trylogii opowiadającej o walce dobra ze złem. Kiedyś na świecie istniała kraina ,,mlekiem i miodem płynąca'', gdzie lud... więcej »
Dodali do kolekcji
Black_Vampire
winterolmostover
cyrysia
Immora_Fray
przemekk
funcia
zoe
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!