Godziny Michael Cunningham

Okładka Godziny
autor:
Michael Cunningham
wydawnictwo:
REBIS
data wydania:
2011
ISBN:
9788375108255

Opis

Godziny to głęboko poruszająca, przepełniona namiętnościami powieść inspirowana życiem i twórczością Virginii Woolf. Michael Cunningham umieścił jej akcję na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek ? Clarissy Vaughan i Laury Brown ? splata z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki.

Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazwana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą. Laura ? gospodynią domową uwięzioną w dusznym, beznamięt..nym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Jego powieści zdobyły kilka nagród. Godziny m.in. Nagrodę Pulitzera, najbardziej prestiżowe wyróżnienie literackie przyznawane w Stanach Zjednoczonych. Stephen Daldry nakręcił na ich podstawie film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman w rolach głównych.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Godziny
  Recenzent: izus90
  Trzy opowieści o trzech kobietach, przedstawiające po jednym dniu z ich życia. Kobiety, których początkowo, na pozór nic nie łączy. Nic, prócz powieści Virginii Woolf „Pani Dalloway”. Pani Woolf jest właśnie w trakcie jej pisania, Laura, zauroczona z resztą lekturą, w trakcie czytania, natomiast ... więcej »
  Michael Cunningham napisał "Godziny" w hołdzie dla Virginii Woolf i jej twórczości. Przygotowywał się do swojej pracy bardzo sumiennie - zapoznał się nie tylko z utworami pisarki, ale też z wieloma pamiętnikami otaczających ją ludzi, z rodzinną korespondencją, z pisanymi przez jej znajomych biogr... więcej »
  Dodali do kolekcji
  bastet
  Kasia1382
  jestemzabujana
  hayde
  karin84
  agatap
  Elisabeta
  hotaru
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!