Gorączka kości Val McDermid

Okładka Gorączka kości
autor:
Val McDermid
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376484532

Opis

Brutalnie okaleczone zwłoki czternastolatki. Przyczyna śmierci ? uduszenie. Plastikowy worek na głowie. Żadnych śladów, nieznany motyw zbrodni. Gwałt? Zemsta? A może przypadek? Zdesperowani policjanci z północy Anglii wzywają na pomoc znanego, choć ekscentrycznego psychologa dr. Tony?ego Hilla ? doświadczonego analityka, dla którego zbrodnicze umysły przestępców nie stanowią tajemnicy.Tymczasem bez śladu znikają kolejne nastolatki. Na nogi zostają postawieni śledczy z kilku okręgów, w tym przyjac..iółka dr. Hilla ? inspektor Carol Jordan. Policjanci znajdują się pod coraz większą presją ? ze strony rodzin zaginionych, prasy, własnych sumień. Zdopingowani jak nigdy, natrafiają na nowe dowody w sprawie innego tajemniczego zaginięcia sprzed kilkunastu lat. Czy te wszystkie sprawy coś łączy? Czy uda im się trafić na trop podejrzanych, którzy tak umiejętnie zacierają ślady i gubią pościg?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

To jest zdecydowanie „zła” książka. Nie przeczytasz jej w jeden wieczór, czy w pociągu, jadąc na drugi koniec Polski. Tą powieść można by porównać do dobrego serialu. Takiego niezbyt długiego, wielowątkowego, inteligentnie podzielonego na odcinki, i przede wszystkim wciągającego. Ale również taki... więcej »
Jeśli kiedykolwiek Crime Writers Association przyznawałoby nagrody w kategorii „rozwlekłość opisów w beletrystyce kryminalnej ”, Val McDermid z pewnością znalazłaby się wśród pretendentek do nagrody głównej. Przesadnie rozbudowane, obfitujące w szczegóły narracje towarzyszą czytelnikowi już od pi... więcej »
Val McDermid jest szkocką pisarką. Autorka pisze głównie kryminały, część twórczości stanowią serie, gdzie elementem łączącym poszczególne powieści są główni bohaterowie. 16 lat przepracowała jako dziennikarka w północnym regionie Anglii, co zapewne zaowocowało wieloma wątkami opartymi na faktach... więcej »
Ostatnimi czasy zauważyłam, że na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej kryminałów. Zaabsorbowana tym zjawiskiem postanowiłam się przekonać do tego gatunku, ponieważ od zamierzchłych już czasów nie fascynuje mnie literatura tego gatunku. Akurat natrafiła mi się świetna okazja do przeczytania... więcej »
Dodali do kolekcji
granatowa93
tala86
iziu08
Kobaltowa
Anuszka
Violet
ZaczytanaMery
foolosophy
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!