Temat

FAQ - czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Postów na stronie:
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1198 książek 2994 posty
2020-08-31 16:30 #
Postanowiłam się poświęcić i zebrać dla Was odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w Klubie pytania.
(Ale jeśli chcecie zapytać o coś, co się nie pojawiło w tym poście to piszcie śmiało - na pewno wśród nas jest ktoś, kto zna odpowiedź!)

Właściwie w jaki sposób rezerwuję książkę z Klubu?

Na pasku u góry strony masz kolejno książki -> społeczność -> ogłoszenia. Klikasz w społeczność, rozwijasz listę i wybierasz Klub Recenzenta. Po wejściu na stronę klikasz przycisk ,,przejdź do Klubu Recenzenta''. Teraz wyświetlają się książki, które są aktualnie dostępne w Klubie. Przy każdej pozycji, po prawej stronie, jest przycisk ,,rezerwuj''. Klikasz i voila! Gotowe!

Dodałam recenzję i nie mogę zarezerwować kolejnej książki. Omójborzeszumiący co się dzieje? (widać napis: limit rezerwacji został wyczerpany)

To znaczy, że recenzja nie została jeszcze zaakceptowana. Musisz chwilę poczekać. Admini to też ludzie i wbrew obiegowej opinii nie akceptują wszystkiego od razu, bo nie śledzą naszych poczynań jak reptilianie z orbity śledzący poczynania Białego Domu. ;)

Wrzuciłam recenzję i czekam na akceptację. Czy za każdym razem muszę o tym napisać w Klubie?

Nie, nie musisz. :) Admini wiedzą co i jak, nie trzeba im za każdym razem zgłaszać pojawienia się nowego tekstu.

Wybrałam już książkę w Klubie, ale pojawiła się inna, którą też chcę. Czy możecie ją dla mnie zarezerwować?

Nie. Niestety nie ma takiej możliwości.

A czy mogę zamówić więcej niż jedną książkę?

Nie, jednorazowo możesz zamówić tylko jedną książkę. Kolejną możesz zamówić dopiero po dodaniu recenzji. W przyszłości będzie możliwe zamawianie większej liczy książek, jednak opcja ta będzie dostępna jedynie dla najbardziej zaangażowanych recenzentów.

(Po wrzuceniu nowości) Czy będą jeszcze jakieś inne książki tego samego dnia?

Nie wiadomo. To zawsze jest jedna wielka niespodzianka. :)

(Po wrzuceniu nowości) Już nic nie ma? :(

Niestety, to się czasami zdarza. Obowiązuje zasada ,,kto pierwszy ten lepszy''.

Kiedy będą nowe książki w Klubie?

Jak wyżej: nie wiadomo. Tak naprawdę docierają do Klubu wtedy, kiedy wyślą je Wydawnictwa, a Wydawnictwa... no, mają czas. ;)
Uwaga: dotyczy to także e-booków!

Co oznaczają statusy książek w Klubie?

ZAADRESOWANA

Świetnie! Podałeś lub podałaś swój adres. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż adresy zostaną przekazane do Wydawnictwa.

Tak, jak napisała wyżej @dominika.nawidelcu - to NIE JEST proces automatyczny, przekazywanie adresów odbywa się ,,ręcznie''. Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

ADRES PRZEKAZANY DO WYDAWNICTWA

Cudownie! Twój adres został już przekazany do Wydawnictwa. Teraz też musisz cierpliwie poczekać, aż Wydawnictwo wyśle do Ciebie książkę. Wbrew temu, co możesz na ten temat myśleć Wydawnictwa nie wysyłają książek codziennie, tylko np. raz w tygodniu, kiedy uzbiera im się więcej książek do wysyłki.

UWAGA! To na tym etapie, po upływie 14 dni od momentu przekazania adresu do wydawnictwa, możesz zgłosić OPÓŹNIENIE.

(Instrukcja wyżej.)

 

DOSTARCZONA, CZEKA NA RECENZJĘ

Ekspercko! Masz książkę w swoich rękach, już ją przeczytałaś albo przeczytałeś - teraz czas na napisanie recenzji. Masz na to 21 dni.

(Chyba, że wybierzesz książkę z innym terminem oddania recenzji, ale o tym będziesz wiedzieć na etapie zamawiania.)

 

ZRECENZOWANA, CZEKA NA AKCEPTACJĘ

GG. Zrecenzowałeś lub zrecenzowałaś książkę, Twój tekst pojawił się już na Kanapie. Ale czemu masz czekać na jakąś akceptację? Ano, powód jest prosty. Recenzje Klubowe muszą spełniać pewne standardy - czasem możesz zostać poproszona lub poproszony o poprawę pewnych rzeczy, i to jest jak najbardziej normalne.

 

Zamówiłam książkę w piątek, ale w poniedziałek jeszcze nie została wysłana (przykład). Co robić, jak żyć?

Uzbroić się w cierpliwość. Książki, jak pokazuje praktyka, zazwyczaj pakowane są w czwartki, wysyłane w piątki, więc w zależności od tego, gdzie mieszkacie powinny być w okolicach poniedziałku, najpóźniej środy. Mowa, oczywiście, o wysyłce z Kanapy, bo z Wydawnictwami to różnie bywa. Jak zostało powiedziane wcześniej: Wydawnictwa mają czas.

Zamówiłam książkę i wydaje mi się, że za długo na nią czekam. Co powinnam robić? Jak żyć? Za kim podążać?

Przede wszystkim - nie piszesz o tym w wątku z nowościami, ale szacujesz czy minęło 14 dni od momentu w którym Twój adres został przekazany do wydawnictwa. Jeśli tak, to wchodzisz w Klubie Recenzenta w zakładkę ,,moje książki'' i wybierasz opcję ,,zgłoś opóźnienie''.

Wtedy u góry strony wyskoczy komunikat oznajmiający, że opóźnienie zostało zgłoszone. I to tyle. :)

UWAGA! Możesz też sprawdzić TUTAJ czy @dominika.nawidelcu nie podała informacji o opóźnieniach.

Nie jestem pewna czy minęły dwa tygodnie, bo gdzieś posiałam maila. Co się stanie, jeśli 14 dni nie minęło, a ja kliknę w ,,zgłoś opóźnienie''?

Spokojnie, tak naprawdę nic się nie stanie, poza tym, że wyskoczy taki oto komunikat:Ile tak przeciętnie się czeka na e-booka?

To zależy od tego, kto go wysyła. Przeciętnie od 1 do 5 dni, ale oczywiście mogą się zdarzać opóźnienia.

Nie dostałam wiadomości z e-bookiem, a licznik w Klubie już odmierza dni do końca czasu w którym mam dodać recenzję. Co się stało? Jak żyć?

Trzeba sprawdzić folder spam, albo folder z ofertami, jeśli masz konto na gmailu. Mail od elibri.com.pl wygląda dość niepozornie, więc łatwo go przegapić. :)

Można się spodziewać innych wydawnictw niż NovaeRes?

Tak. :)

Ej, nie dostaję powiadomienia o nowościach w Klubie. Co się stało?

Co jakiś czas (chyba raz w miesiącu) trzeba coś napisać w wątku, żeby wciąż otrzymywać powiadomienia, które go dotyczą. Możecie w tym celu zapostować Taktyczną Kropkę albo jakiegoś śmiesznego gifa i wszystko powinno śmigać. ;)

Książki z Klubu idą pocztą, kurierem czy gołębiem pocztowym?

Chociaż gołębie pocztowe byłyby niewątpliwie miłą odmianą, to książki wysyłane przez Kanapę przybywają zazwyczaj kurierem InPostu. W związku z tym istnieje teraz możliwość wysłania ich do Paczkomatu. Dotyczy to jednak TYLKO książek wysyłanych przez Kanapę!
W przypadku Wydawnictw - bywa różnie. Czasem wysyłane są pocztą, czasem kurierem Pocztexu...

Czy dodając recenzję na swoim blogu/Instagramie/fejsbuczku tudzież w innym internetowym (bądź nie) agregacie treści za każdym razem muszę dawać komuś znać, że recenzja pojawiła się w miejscu X? Jeśli tak, to komu?

Nie.
Książki dostępne w Klubie mają uwagi. Najczęściej występującą jest ta o treści: ,,Proszę o dodanie w recenzji informacji: Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.'' Oznacza to, że tak naprawdę jedyną rzeczą, jakiej Kanapa od Ciebie oczekuje jest zaznaczenie w tekście recenzji, że książka pochodzi z naszego Klubu. :)
Chyba, że wybierzesz książkę z uwagą o treści: ,,Po dodaniu recenzji, proszę o wysłanie linków do wszystkich miejsc, w których recenzja została zamieszczona na adres [email protected]. Proszę o dodanie w recenzji informacji: "Książkę otrzymałem/otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl". Wielkie dzięki!''
Wtedy po prostu zbierasz miejsca w których taka recenzja została umieszczona (Instagram, blog, fejsbuczek etc.) i wysyłasz je mailowo na adres [email protected] i wsio. Nic więcej nie musisz robić, nie szukasz żadnych ,,specjalnych opiekunów książki X'', ani nic w tym stylu. :)
  • UWAGA! Może się zdarzyć tak, że będzie robiona dodatkowa akcja związana z podawaniem linków do recenzji w innych miejscach, niż Kanapa, nawet mimo tego, że wcześniej nie było takiej prośby. Wtedy przesłanie linków przez recenzenta jest nieobowiązkowe i dobrowolne. Działa to na tej zasadzie, że jeśli dodaliście swoją recenzję w innym miejscu i chcecie się tym pochwalić, to super, ale jeśli nie, to nic się nie stanie. :)
  • UWAGA! Od jakiegoś czasu można dodawać recenzje zewnętrzne (jeśli się chce) w Klubie. Żeby to zrobić, należy kliknąć w ,,dodaj recenzję zewnętrzną'' obok książki, wkleić link i wybrać odpowiednią kategorię dla wspomnianego linku. :)

Na bory szumiące, chciałabym dodać te recenzje zewnętrzne, ale nie wiem teraz, jak sprawdzić czy do jakiejś książki już dodałam linki. Co robić, jak żyć?

Scrollujemy stronę Klubu w dół, żeby trafić na nasze ,,zrecenzowane książki''. Wybieramy jakiś tytuł i klikamy w opcję ,,zobacz szczegóły''. Przechodzimy wtedy do widoku książki w którym możemy zarządzać naszymi linkami zewnętrznymi (możemy je dodawać, usuwać itd.)

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. :)
# 2020-08-31 16:30
× 21
Odpowiedz
@kazal_ka
@kazal_ka
Admin 32 książki 1047 postów
2020-08-31 16:36 #


# 2020-08-31 16:36
× 2
Odpowiedz
@books_.and_.citations
@books_.and_.citations
42 książki 23 posty
2023-02-15 18:43 #

Dziękuję rozumiem już wszystko 😘

# 2023-02-15 18:43
× 1
Odpowiedz
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1198 książek 2994 posty
2023-02-15 21:19 #

# 2023-02-15 21:19
Odpowiedz
@katapika
@katapika
176 książek 312 postów
2020-08-31 16:40 #


# 2020-08-31 16:40
× 1
Odpowiedz
@Mackowy
@Mackowy
429 książek 2196 postów
2020-08-31 19:18 #
A właśnie! Mam pytanie, bo widzę szanowne adminki :) czy dałoby się jakoś zrestartować wątek "zapowiedzi nowości w klubie" żeby były w nim tylko "zapowiedzi nowości w klubie" ? Bez możliwości postowania przez nieadminów czy cóś?
# 2020-08-31 19:18
× 3
Odpowiedz
@kazal_ka
@kazal_ka
Admin 32 książki 1047 postów
2020-08-31 20:41 #
Podumamy nad jakimś powiadomieniem o nowościach wysyłanym do wszystkich Klubowiczów. Jest to nawet zgłoszone już w sugestiach :)
# 2020-08-31 20:41
× 5
Odpowiedz
@Tanashiri
@Tanashiri
462 książki 4767 postów
2020-08-31 19:21 #
I dodać koniecznie, że po napisaniu recenzji nie trzeba tego meldować na forum, bo i tak zostanie sprawdzona a wątek tylko się korkuje.
# 2020-08-31 19:21
× 5
Odpowiedz
@Mackowy
@Mackowy
429 książek 2196 postów
2020-08-31 19:21 #
Tak! Tak!
# 2020-08-31 19:21
× 4
Odpowiedz
@Tanashiri
@Tanashiri
462 książki 4767 postów
2020-08-31 19:22 #
No chyba, że to jest sprawa życia i śmierci ;)
# 2020-08-31 19:22
Odpowiedz
@Mackowy
@Mackowy
429 książek 2196 postów
2020-08-31 19:24 #
Można zrobić nowy wątek i nazwać go np "sprawa życia i śmierci" :D albo kącik porad: wrzuciłem recenzję - co dalej?
# 2020-08-31 19:24
× 5
Odpowiedz
@Tanashiri
@Tanashiri
462 książki 4767 postów
2020-08-31 19:26 #
"Uwaga! Moja recenzja czeka na akceptację! Sprawa życia i śmierci!" ;D ;D
# 2020-08-31 19:26
× 4
Odpowiedz
@Tanashiri
@Tanashiri
462 książki 4767 postów
2020-08-31 19:27 #
Mackowy, kącik porad- padłam 😂
# 2020-08-31 19:27
× 2
Odpowiedz
@biegajacy_bibliotekarz
@biegajacy_bibliotekarz
477 książek 120 postów
2020-10-04 20:46 #
Przeczytałem FAQ, ale mam dodatkowe pytanie :D Znów czekam cierpliwie na kolejną książkę z Novae Res. Zostało 4 dni do napisania recenzji, a tu cisza...


# 2020-10-04 20:46
Odpowiedz
@kazal_ka
@kazal_ka
Admin 32 książki 1047 postów
2020-10-04 21:30 #
Hej, jeśli zobaczysz, że zmienił się status, a książka nie przyszła, to zgłaszaj to śmiało na [email protected]. Zawsze piszemy wtedy do wydawnictwa z prośbą o wyjaśnienie. W tym wypadku też oczywiście napiszę jutro do nich i oczywiście przedłużymy czas na recenzję.
# 2020-10-04 21:30
× 3
Odpowiedz
@rainestrella95
@rainestrella95
241 książek 19 postów
2021-04-30 20:15 #
Cześć,
Te 21 dni liczy się od otrzymania książki, czy od zarezerwowania w serwisie i podania danych do wysyłki? 🤔
# 2021-04-30 20:15
× 1
Odpowiedz
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1198 książek 2994 posty
2021-04-30 20:57 #
21 dni od momentu w którym otrzymasz książkę. :)
# 2021-04-30 20:57
× 2
Odpowiedz
@MargaritaCzyta
@MargaritaCzyta
470 książek 82 posty
2021-05-04 14:18 #
Mam takie małe pytanko, czy jeśli w formularzu zaznaczyłam dane gatunki literackie jest jakaś opcja by je zmienić lub dopisać czy już nie?
# 2021-05-04 14:18
× 1
Odpowiedz
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1198 książek 2994 posty
2021-08-22 19:18 #
Uwaga, uwaga, zrobiłam mały update naszego Klubowego FAQ, bo się trochę pozmieniało. :)

Wszystkich zainteresowanych, a w szczególności zaś naszych nowych Klubowiczów, zapraszam do zapoznania się z wątkiem. :)
# 2021-08-22 19:18
× 2
Odpowiedz
@u2003
@u2003
Bibliotekarka 565 książek 152 posty
2022-01-10 16:08 #

Mam pytanie (i mam nadzieję, że to dobre miejsce na takie rzeczy): czy jako inne miejsca poza serwisem można potraktować np. lubimyczytac, empik czy też inne księgarnie internetowe?

# 2022-01-10 16:08
Odpowiedz
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1198 książek 2994 posty
2022-01-10 19:58 #

Można, ale może być też tak, że wydawnictwo może chcieć, żeby recenzent miał konkretnie Instagrama albo żeby wrzucił recenzję na wyznaczone portale, dlatego zawsze trzeba czytać uwagi. :) 

 

A jeśli interesuje Cię jakaś książka i nie jesteś pewna, czy miejsca w które możesz dodać recenzję (poza Kanapą) będą wystarczające, to zawsze możesz zapytać @kazal_ka albo @dominika.nawidelcu ;)

# 2022-01-10 19:58
Odpowiedz
@u2003
@u2003
Bibliotekarka 565 książek 152 posty
2022-01-10 20:04 #

okej, czyli rozumiem, że jak nie ma podanych konkretnych stron (typu powiedzmy Instagram) tylko są to inne miejsca niż kanapa, bez szczegółów, to nie ma żadnych ograniczeń co do strony (chyba, że nie jest związana z książkami oczywiście)

# 2022-01-10 20:04
× 1
Odpowiedz
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu
305 książek 773 posty
2022-01-10 20:08 #

Tak, chodzi o dowolną książkową stronę lub swoje social media.

# 2022-01-10 20:08
× 1
Odpowiedz
@u2003
@u2003
Bibliotekarka 565 książek 152 posty
2022-01-10 20:55 #

Dziękuję :)

# 2022-01-10 20:55
Odpowiedz
@Czytanna
@Czytanna
358 książek 51 postów
2022-03-15 19:40 #

Hej! Zarezerwowałam książkę. Znowu ta sama sytuacja, jak poprzednio (wydawnictwo Novae Res) Jak mam zgłosić opóźnienie skoro nie mam takiej opcji? Status jaki widnieje to zaadresowana? 😩

# 2022-03-15 19:40
Odpowiedz
@u2003
@u2003
Bibliotekarka 559 książek 152 posty
2022-03-15 20:21 #

Wydaje mi się, że aby zgłosić opóźnienie, książka musi uzyskać status "Adres przekazany do wydawnictwa" jak u mnie (tylko nie wiem jak można sprawić, aby tak się stało):

# 2022-03-15 20:21
× 1
Odpowiedz
@Czytanna
@Czytanna
358 książek 51 postów
2022-03-15 20:40 #

No właśnie. Do kogo mam się w takim razie udać? Zawsze dzieje się tak tylko w tym wydawnictwie 😩

# 2022-03-15 20:40
Odpowiedz
@u2003
@u2003
Bibliotekarka 559 książek 152 posty
2022-03-15 21:12 #

Ja w przypadku opóźnienia (już po zgłoszeniu przez klub recenzenta) pisałam wiadomość na adres mailowy [email protected] 

# 2022-03-15 21:12
× 1
Odpowiedz
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu
305 książek 763 posty
2022-03-15 22:41 #

Jeśli wydawca nie otrzymał jeszcze adresu (o czym świadczy brak zmiany statusu) to znaczy, że nie ma opóźnienia. Trzeba czekać :)

# 2022-03-15 22:41
× 2
Odpowiedz
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu
305 książek 763 posty
2022-03-15 22:50 #

@Czytanna ostatnie zamówienie od NR robiłam w piątek 11.03 o 21:31. Czyli swoje zamówienie musiałaś zgłosić później. Nie jesteśmy botami, które działają automatycznie, a zamówienia składamy hurtowo po zebraniu większej paczki adresów. 

 

Opóźnienie to sytuacja, gdy wydawca nie wysyła książki przez 2 tygodnie od przekazania adresu.

# 2022-03-15 22:50
× 2
Odpowiedz
@Czytanna
@Czytanna
358 książek 51 postów
2022-03-16 11:51 #

Rozumiem status opóźnienia, a także i to, że ludzie to nie komputery i nie mam do nikogo pretensji ;) 

# 2022-03-16 11:51
× 1
Odpowiedz
@spirit87
@spirit87
559 książek 154 posty
2022-03-15 22:40 #

spokojnie, więcej cierpliwości :) Jak długo wisi Ci ten status "zaadresowana"? No bo jak miesiąc to już skandal ;) A tak serio, to skoro książka jest zaadresowana to znaczy, że już jakby jest Twoja i nikt jej nie zwinie, więc nie ma się co denerwować tylko czekać aż adres trafi do wydawnictwa i wtedy dopiero można zgłaszać opóźnienie jak minie okres 14 dni... 

Nie jest to prawdą, że z tym wydawnictwem są "zawsze" problemy i nie ma co psuć mu opinii, bo tak się składa, że sama ostatnio dostałam od nich książki w ramach klubu i było wszystko ok, dlatego nie można uogólniać (na pierwszą czekałam dwa tygodnie, na drugą- tydzień) i naprawdę należy się szacunek i dobre słowo dla każdego wydawnictwa, że w ogóle tak wieloma pozycjami chcą się dzielić i rozdawać  😊 

# 2022-03-15 22:40
× 2
Odpowiedz
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu
305 książek 773 posty
2022-03-15 22:43 #

Mi się wydaje, ze akurat NR najsprawniej wysyła.

 

# 2022-03-15 22:43
× 2
Odpowiedz
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu
305 książek 773 posty
2022-03-15 22:51 #

Mi wychodzi, że chodzi o jakieś 3 dni.

# 2022-03-15 22:51
× 2
Odpowiedz
@spirit87
@spirit87
559 książek 154 posty
2022-03-15 23:10 #

Z innymi nie mam dużego doświadczenia, ale u mnie z tą drugą książką od NR było szybciej niż z pierwszą. Właściwie kilka dni w tę czy w tamtą nie robi mi różnicy, bo podziękowania się należą ogólnie za te wszystkie propozycje od nich jak już wcześniej wspomniałam, ale zdecydowanie są rzetelni 😇 

# 2022-03-15 23:10
× 3
Odpowiedz
@Czytanna
@Czytanna
358 książek 51 postów
2022-03-16 11:52 #

To swoje Twoje odczucia, ja napisałam o swoich :) I nie uważam tego za krytykę :) 

# 2022-03-16 11:52
Odpowiedz
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1198 książek 2994 posty
2022-03-16 13:45 #

Dobra, to jeszcze raz i na wszelki wypadek osobno.

 

Co oznaczają statusy książek w Klubie?

ZAADRESOWANA

Świetnie! Podałeś lub podałaś swój adres. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż adresy zostaną przekazane do Wydawnictwa.

Jak napisała wyżej @dominika.nawidelcu - to NIE JEST proces automatyczny, przekazywanie adresów odbywa się ,,ręcznie''. Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

ADRES PRZEKAZANY DO WYDAWNICTWA

Cudownie! Twój adres został już przekazany do Wydawnictwa. Teraz też musisz cierpliwie poczekać, aż Wydawnictwo wyśle do Ciebie książkę. Wbrew temu, co możesz na ten temat myśleć Wydawnictwa nie wysyłają książek codziennie, tylko np. raz w tygodniu, kiedy uzbiera im się więcej książek do wysyłki.

UWAGA! To na tym etapie, po upływie 14 dni od momentu przekazania adresu do wydawnictwa, możesz zgłosić OPÓŹNIENIE.

(Instrukcja wyżej.)

 

DOSTARCZONA, CZEKA NA RECENZJĘ

Ekspercko! Masz książkę w swoich rękach, już ją przeczytałaś albo przeczytałeś - teraz czas na napisanie recenzji. Masz na to 21 dni.

(Chyba, że wybierzesz książkę z innym terminem oddania recenzji, ale o tym będziesz wiedzieć na etapie zamawiania.)

 

ZRECENZOWANA, CZEKA NA AKCEPTACJĘ

GG. Zrecenzowałeś lub zrecenzowałaś książkę, Twój tekst pojawił się już na Kanapie. Ale czemu masz czekać na jakąś akceptację? Ano, powód jest prosty. Recenzje Klubowe muszą spełniać pewne standardy - czasem możesz zostać poproszona lub poproszony o poprawę pewnych rzeczy, i to jest jak najbardziej normalne.

 

Rzekłam.

# 2022-03-16 13:45
× 4
Odpowiedz
@Moonshine
@Moonshine
108 książek 83 posty
2022-09-28 15:16 #

# 2022-09-28 15:16
× 1
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Klub Recenzenta

Grupa stworzona wokół tematu Klubu Recenzenta w serwisie nakanapie.pl
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl