Jutro 3. W objęciach chłodu John Marsden

Okładka Jutro 3. W objęciach chłodu
autor:
John Marsden
wydawnictwo:
Znak literanova
data wydania:
2011

Opis

Po powrocie z wakacji Ellie i jej przyjaciele odkrywają, że ich kraj został zaatakowany przez nieznanego wroga. Początkowo ukrywają się w Piekle - niedostępnym miejscu w górach, później stają do walki.
Trzecia część rozpoczyna się w momencie, gdy grupa nie może otrząsnąć się z szoku: udało im się przeprowadzić spektakularny atak, ale po powrocie do Piekła odkryli, że jeden z ich przyjaciół zginął. Krąg nieprzyjaciół się zacieśnia. Jedyną nadzieją może być tylko pomoc z zewnątrz.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży zagraniczna
  To była najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka. Seria „Jutro” podbija serca czytelników na całym świecie, także i moje. Tym razem grupa przyjaciół spotyka się z kolejnymi problemami. Po zniszczeniu mostu nad rzeką Heron w Wirrawee i wysadzeniu w powietrze rzędu domów w którym mieściły si... więcej »
  ,, Moje dziecko, jestem tu. To ślady moich stóp. Zostawiłem je, gdy cię niosłem’’. Każda wojna jest inna ale niezależnie od użytej broni czy przyczyny która ją wywołała, niesie za sobą śmierć i zniszczenie umniejszając wartość człowieka. Osobiście z natury jestem bardzo wojownicza dlatego u... więcej »
  Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest w jeden dzień stracić wszystko i być zmuszanym każdego dnia znosić widok pałętających się obcych osób, które zagarnęły w swoje łapska Twój kraj, Twoje miasto, Twój dom, Twoje życie? Jak to jest z normalnie funkcjonującej osoby, stać się jeńcem, niewoln... więcej »
  Jutro 3. W objęciach chłodu
  Recenzent: archer81
  Serie mają to do siebie, że nigdy nie należy ich czytać ani od środka ani tym bardziej od końca. Takie pozycje należy czytać począwszy od pierwszej książki. Ponieważ zaczynając od środka nie znamy początku akcji, a nie zawsze na początku kolejnej części jest „streszczenie” wcześniejszej pozycji. ... więcej »
  John Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut So much to tell you powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie Marsden przez kilka lat łączył karierę pisarską z pracą ... więcej »
  Seria "Jutro" stała się bestsellerem. Ma ponad czterech milionów fanów na całym świecie i masę nagród. Czyta się ją doskonale - bez względu na wiek. "Jutro" przestawia wojnę z perspektywy nastolatków. Udowadnia, że człowiek bez znaczenia w jakim jest wieku, potrafi dokonać niesamowitych rzeczy. ... więcej »
  „Jeśli chcesz ukryć książkę, schowaj ją na regale.” John Marsden podbił serca milionów ludzi na całym świecie serią ,,Jutro'', serią która stała się fenomenem. Od kiedy przeczytałam pierwszą i drugą część dużo czasu nie minęło, z czego bardzo się cieszę, bo byłam bardzo ciekawa co stanie się z... więcej »
  Wielu nastolatków chciałoby się jak najszybciej usamodzielnić, aby nie musieć dłużej słuchać poleceń rodziców. Wszystkim wówczas wydaje się, że życie byłoby piękne, gdyby sami mogli o sobie decydować. Ale czy aby na pewno możliwość wyboru jest tym, czego pragniemy? A co z sytuacjami, w których mu... więcej »
  "Mali ludzie potrafią robić wielkie rzeczy." O "Jutrze 2" napisałam "wstrząsające". O części trzeciej mogę powiedzieć podobnie, ale ze zdwojoną siłą. Kolejny raz John Marsden zmusza nas do zastanowienia się nad wojenną rzeczywistością. Podobnie jak w poprzedniej części akcja zaczyna się w P... więcej »
  "Jutro 3. W objęciach chłodu"
  Recenzent: Miravelle
  Jutro jest odległe i nieznane. Nigdy nie możemy być pewni co nam przyniesie. Może wydarzyć się wszystko. Nawet rzeczy, których sobie nigdy nie wyobrażaliśmy. Wiele z nas planuje kolejny dzień i spodziewa się jego przebiegu wydarzeń. Ale gdyby tak przyszłość nas bardziej zaskoczyła? Zrobiła głupi ... więcej »
  Mam już za sobą dwie części serii Jutro, autorstwa John’a Mardsen’a. A niedawno miałam możliwość zapoznania się z kolejną, a mianowicie Jutro 3 „W objęciach chłodu”. Byłam przygotowana na coś szalenie wyrazistego, porywającego, a otrzymałam jedynie niezbyt wartką fabułę zakropioną niespodziewanym... więcej »
  Wojna zawsze kojarzyła nam się z dawnymi czasami. Nigdy dotychczas nie pomyślelibyśmy o niej jako o teraźniejszości. Sam fakt przeraża i budzi w ludziach grozę. Wiele osób nie jest tego świadomych, ale w wielu państwach nadal są prowadzone krwawe bitwy. Giną ludzie, ale zazwyczaj rząd nie zdaje... więcej »
  John Marsen podbił serca milionów ludzi na całym świecie serią "Jutro", w tym moje. Prawie cała seria była w bibliotece, co mnie cieszyło, bo nie musiałam długo czekać, by się dowiedzieć, co się dalej stanie z bohaterami. „Jeśli chcesz ukryć książkę, schowaj ją na regale.” Tak jak we wcześ... więcej »
  Niektóre serie mają po dziesięć tomów, co kolejna część jest gorsza, a autorom kończą się pomysły na rozwinięcie wątków i zakończenie całej historii. Nie dotyczy to jednak serii „Jutro”? Choć w Polsce nie wydano wszystkich części, to właśnie tom trzeci mógłby być interesującym zakończeniem całeg... więcej »
  Po pierwsze: świetna okładka, doskonale oddająca treść tej części. Po drugie: zaskakująca. Tym razem od początku do końca coś się dzieje - nie tak jak poprzednio, gdzie nastolatki przeprowadziły jeden, dwa manewry, a potem odpoczywali w Piekle przygnębieni i załamani sytuacją w której się znaleź... więcej »
  Od czasu, w którym zacząłem czytać serię Jutro, minęło już kilka miesięcy. Postanowiłem wtedy, że przerwę czytanie australijskiej sagi. Sam nie wiem czemu; może zwyczajnie miałem jej dosyć? Gdy jednak nadarzyła się okazja i znów spotkałem ją w bibliotece, bez wahania bo nią sięgnąłem. Teraz bardz... więcej »
  „Nikt już nie wspominał o zamorskich podróżach w ramach wymiany uczniów, o podrasowanych pikapach, którymi można by było jeździć na wiejskie imprezy, o kursach hotelarstwa czy biologii morskiej. Teraz interesowały nas jedynie przyziemne sprawy. Odzyskanie rodziny. Możliwość przemieszczania się w... więcej »
  Zaczynając książkę miałem nadzieję, iż opinie o jej rzekomej wspaniałości nie są przesadzone i jest to istotnie najlepsza z części. Nie wiem jak wypada ogół, ale owszem, książka ta jest dużo lepsza od poprzedniczek. Niestety, ktoś gdzieś kiedyś zaserwował mi spojler i wiedziałem jak się skońc... więcej »
  Dodali do kolekcji
  greymouse
  Cassiel96
  Philia
  Etreinte
  Sallymy
  iziu08
  RemusikLupin
  kasandra
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!