1989. Pozytywny mit

Marcin Napiórkowski, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
1989. Pozytywny mit
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dlaczego Jacek Kuroń wzywał do zbrojnego powstania? Czemu Ronald Reagan trzymał jego apel w szufladzie biurka? Jaką cenę zapłaciła rodzina Frasyniuków za opozycyjną działalność Władysława? Jak Danuta Wałęsa zdobyła świniaka na święta, gdy Lech siedział internowany?

Twórcy obsypanego nagrodami musicalu 1989 podejmują próbę znalezienia pozytywnego mitu Solidarności. Odchodzą od podręcznikowej narracji o Polsce czasu przemian. Proponują nową opowieść o przeszłości, która pomoże nam sprostać wyzwaniom przyszłości.

W tej opowieści wielkie idee i marzenia splatają się z codziennymi wyzwaniami. A perspektywa bohaterów tamtych wydarzeń, zwłaszcza kobiet (często pomijanych w dominującej narracji) pozwala przerzucić międzypokoleniowy most między generacją Solidarności a pokoleniem milenialsów.

To mądra reporterska opowieść, pokazująca, jak aktualne i fascynujące są wydarzenia sprzed czterdziestu lat.

Wydanie 1 - Wyd. Znak
Data wydania: 2024-06-05
ISBN: 978-83-240-6888-3, 9788324068883
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Reportaż
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Marcin Napiórkowski Marcin Napiórkowski
Urodzony w 1985 roku w Polsce
Marcin Napiórkowski – semiotyk kultury, doktor habilitowany kulturoznawstwa, wykładowca w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się mitologią współczesną, pamięcią zbiorową i kulturą popularną. Autor książek Mitologia współ...

Pozostałe książki:

Gościni Turbopatriotyzm Mitologia współczesna Kod kapitalizmu Naprawić przyszłość Smak wolności Antropologia pamięci. Zagadnienia i wybór tekstów Powstanie umarłych. Historia pamięci 1944-2014 Władza wyobraźni. Kto wymyśla, co zdarzyło się wczoraj 1989. Pozytywny mit
Wszystkie książki Marcin Napiórkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 1989. Pozytywny mit aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 1989. Pozytywny mit. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl