Adwokat diabła

Andrew Neiderman
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Książka Adwokat diabła
Książka Adwokat diabła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy Kevin Taylor dołącza do wziętej, ekskluzywnej firmy prawniczej na Manhattanie, specjalizującej się w prawie karnym spółki John Milton i Wspólnicy, oznacza to dla niego długo wyczekiwaną poprawę losu. Wreszcie może się wraz z żoną cieszyć wszystkimi luksusami, jakich oboje pragnęli – pieniędzmi, limuzyną z szoferem, a nawet olśniewającą siedzibą w strzelistym apartamentowcu w samym sercu Nowego Jorku. Kevin nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że związał się właśnie z podejrzanym, mrocznym stowarzyszeniem… Jego nowy szef, John Milton, z miejsca przydziela mu zapowiadającą się na jedną z najgłośniejszych spraw roku, wręczając mu w tym celu dokumentację sporządzoną jeszcze przed popełnieniem zbrodni. Kevin rzuca się w wir pracy, lecz rychło dostrzega niepokojące, wręcz złowrogie szczegóły, jakie stopniowo wyłaniają się spod atrakcy...
Data wydania: 2019-07-17
ISBN: 978-83-7731-333-6, 9788377313336
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vesper
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Prawo które niszczy

"Adwokat diabła" to thriller prawniczy z nutą horroru, ale również można doszukać się w nim trochę z thrillera psychologicznego. Książka jest doskonale napisana, przez co od samego początku przykuwa naszą uwagę. Nasz główny bohater, Kevin Taylor, to młody i ambitny adwokat z prowincjonalnej kan... czytaj dalej »

@dwor_ksiazek_i_slow @dwor_ksiazek_i_slow

W obronie własnej

Który młody prawnik byłby w stanie odmówić, gdyby po brawurowo wygranej sprawie sądowej podszedł do niego przedstawiciel renomowanej kancelarii, proponując pracę? Kevin wahał się krótko, zanim zdecydował o tym, by zatrudnić się w firmie John Milton i Wspólnicy. Co prawda nieco zdziwił go fakt, że n... czytaj dalej »

@Aivalar @Aivalar

Demoniczna

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o kultowym już filmie "Adwokat diabła"? Produkcja z 1997 roku powoli staje się klasykiem, a teraz dzięki wydawnictwu Vesper, możemy poznać jej pierwowzór. Nie będę ukrywać, że filmu nie oglądałam, nie wiedziałam też, że jest to, poniekąd adaptacja. Całkowita ignorancj... czytaj dalej »

@esclavo @esclavo
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Amarisa
@Amarisa 2019-09-06
Przeczytane (2019-09-06)
" „(…) dramat pokusy, łamania sumienia i ostatecznej zatraty (…)” Tym właśnie jest wydane za granicą przed blisko trzydziestu laty, a po raz pierwszy ukazujące się na naszym rynku nakładem wydawnictwa Vesper i w tłumaczeniu Macieja Machały, wzbogacone o obszerne posłowie Wiesława Kota oraz klimatyczne ilustracje Krzysztofa Wrońskiego, dzieło Andrew Neidermana pt „Adwokat diabła”. Ukazaniem Zła czającego się dookoła nas i będącego w nas samych, które tylko czeka na sposobność, aby powieść nas na pokuszenie i sprawić, abyśmy ostatecznie przypieczętowali swój los." Więcej:
serce | link |
SI
@siwulka1990 2019-08-16
Przeczytane (2019-08-15)
@dwor_ksiazek_i_slow
@dwor_ksiazek_i_slow 2019-08-09
Przeczytane (2019-08-08)
@esclavo
@esclavo 2019-08-01
Przeczytane (2019-08-01)
@Aivalar
@Aivalar 2019-07-16

Co czytać po książce “Adwokat diabła”- Andrew Neiderman

Książka Podwójna zemsta
Podwójna zemsta Andrew Neiderman
Harry Ross nie może się pogodzić ze śmiercią córki, Farah. P...
Książka Księżyc w nowiu
Księżyc w nowiu Stephenie Meyer
7.2/10
Na "Księżyc w nowiu", dalszy ciąg bestsellerowego Zmierzchu,...
Książka Dom Nocy - Naznaczona
Dom Nocy - Naznaczona P.C. Cast
7.2/10
Książka Miasteczko Salem
Miasteczko Salem Stephen King
8.5/10
W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać si...
Książka Akademia Wampirów. W szponach mrozu
Akademia Wampirów. W szpona... Richelle Mead
8.9/10
Nazywam się Rose Hathaway. Mam siedemnaście lat i szkolę się...

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się