Akademia Superbohaterów

Tomasz Rożek
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Akademia Superbohaterów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Książka autorstwa Tomasza Rożka zatytułowana "Akademia Superbohaterów" to jedyna taka pozycja na rynku wydawniczym. Na ponad 140 stronach zawarte zostały 32 fascynujące historie opisujące życie i działalność wybitnych polskich naukowców. Każdy rozdział zilustrowany jest wyjątkowymi grafikami, które ukazują polskich naukowców w konwencji Superbohaterów. Autorem ilustracji jest Marek Oleksicki.
W środku znajdziecie najbardziej znane postaci polskiej nauki, jak Kopernik, Skłodowska czy Lem, ale także poznacie historie tych mniej znanych, ale nie mniej wybitnych. Malinowski, Czaplicka, Dybowski, Funk to tylko kilka z nazwisk, które przewijają się w tej książce.
Książkę polecamy już kilkulatkom, które lubią słuchać fascynujących opowieści, które czytają im rodzice. Po książkę mogą sięgać dzieciaki, które potrafią już czytać. Zaprojektowaliśmy książkę tak, aby najmłodsi czytelnicy mogli dowiedzieć się wartościowych informacji.

Historie zawarte w książce zachwycą też dorosłych, dlatego nasza książka jest każdego i nie stawiamy tu granic wiekowych.

Wydanie 1
Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-962952-0-0, 9788396295200
Wydawnictwo: Fundacja Nauka. To lubię
Kategorie: Dla dzieci, Komiks
Stron: 146
dodana przez: mala_mi

Autor

Tomasz Rożek
Urodzony 30 listopada 1976 roku w Polsce (Katowice)
Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpr...

Pozostałe książki:

Człowiek Kosmos Nauka. To lubię Akademia Superbohaterów Nauka. To lubię. Jak działa człowiek? Hypatia. Prawda w matematyce Kopernik. Centrum Wszechświata Czy ta książka umie znikać? Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi
Wszystkie książki Tomasz Rożek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Masz supermoc?

16.01.2023

Kto z nas nie chciałby latać, albo przenikać przez ściany, albo być niewidzialnym? No nie da się. Ale można odkryć nowy pierwiastek, zatrzymać kule, albo skonstruować łódź podwodną. To nie są supermoce? Jak to nie! „Akademia Superbohaterów” to zbiór 32 życiorysów polskich naukowców, badaczy, odkrywców i konstruktorów, których prace wpłynęły na ro... Recenzja książki Akademia Superbohaterów

@mala_mi@mala_mi × 4

Każdy może zostać superbohaterem

26.01.2023

Książka autorstwa Tomasza Rożka powstała po to, by uświadomić nam Czytelnikom w każdym wieku, że każdy z nas może zostać superbohaterem. W ciekawy i interesujący sposób przedstawiono nam biografię trzydziestu dwóch fascynujących osobowości, ze świata nauki i sztuki. Poznamy życiorysy tak znanych osób jak: Maria Skłodowska - Curie, Mikołaj Kopernik... Recenzja książki Akademia Superbohaterów

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@pebro
2023-06-03
7 /10
Przeczytane

Książka jest zbiorem krótkich biogramów Polaków lub osób, które nie urodziły się w Polsce (bo jej nie było na mapie), ale czuli się Polakami. Biogramy są ilustrowane ciekawymi ilustracjami. Książka adresowana raczej dla nastolatków, ale to tylko pierwsze wrażenia. Okazało się, że i dorosłego potrafi zaciekawić. Obok postaci, o których każdy słyszał (Skłodowska-Curie, Lem) miałem możliwość przeczytania o osobach do tej pory mi nieznanych (a żyję trochę na świecie) oraz o osobach, o których gdzieś się słyszało albo znanych, ale z innej strony. Bo kto wie, że Prezydent Mościcki wymyślił dwuszybowe okna? Pozycja pełna jest takich smaczków. Biogramy krótkie, nie wyczerpują tematu, ale to jest zaletą, gdyż nie nudzą, raczej skłaniają do szukania dalszych informacji.
Wydaje się, że to nie koniec, gdyż czytelnicy są zachęcani do zgłaszania kolejnych superbohaterów, więc będzie można sięgnąć po więcej.
Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu.

| link |
@AnnaKatarzyna
2023-01-26
8 /10
@mala_mi
2023-01-16
8 /10
Przeczytane 2023

Cytaty z książki

O nie! Książka Akademia Superbohaterów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl