Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL

Grażyna Bąkiewicz
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Cześć, jestem Mela, mam dwanaście lat i pstro w głowie. Lubię się wygłupiać i lubię, jak inni się z tych wygłupów śmieją. Marzę, żeby nauczyć się grać na saksofonie jak moja prababka. Podobno była z niej niezła buntowniczka. Chciałabym ją poznać… Grupka nastolatków przenosi się w lata 50. XX wieku. Mają sprawdzić, dlaczego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej ciągle brakowało papieru toaletowego. Przy okazji dowiedzą się, dlaczego w PRL świętowanie było obowiązkowe, a noszenie kolorowych skarpetek i niektóre żarty zakazane pod groźbą surowych kar! Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.
Bogato ilustrowana seria "Ale historia…" z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W ósmej części przeczytacie między innymi o gruźliczance, czynach społecznych, nowomowie, a także o tym, jak można było zostać wrogiem ludu i kim był stacz kolejkowy.
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-10-13627-5, 9788310136275
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Ale historia...
Stron: 224
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Grażyna Bąkiewicz
Urodzona w 1955 roku w Polsce (Łódź)
Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów prowadziła badania prasy międzywojennej i pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Po uzyskaniu t...

Pozostałe książki:

O melba! Opowiadania letnie, a nawet gorące Stan podgorączkowy Będę u Klary Ale historia… Stasiu, co ty robisz? Muchy w butelce Opowieści wigilijne Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło Ale historia... Mieszko, ty wikingu! Ale historia… Kazimierzu, skąd ta forsa? Ale historia… Mamy niepodległość! Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych Ale historia… Ta potworna wojna Zygmuncie, i kto tu rządzi? Bursztynowy szlak Opowiadania z dreszczykiem Syn złodziejki Ada strażniczka skarbu Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej Opowiadania pełne pasji Ale historia… Skąd te krzywe usta, Bolesławie? Coś za coś Mikołaju, sam ruszyłeś Ziemię? Mówcie mi Bezprym O króliczku wędrowniczku historia prawdziwa Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku Opowieść z perłą w tle Piastowskie Orły Walka o wolność. 10 opowiadań z czasów rozbiorów Ada i sześć palców Warneńczyka Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL Bolko Mały Dobranocki na Gwiazdkę Dobranocki na pogodę i niepogodę Korniszonek Król bawełny. Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka Na psa urok! Opowiadania o psach Od morza do morza. 10 opowiadań z czasów Jagiellonów Opowiadania pod psem i kotem Opowiadania szkolne Opowiadania z kluczem Sposób na koronaświrusa Wielka historia małych miast województwa łódzkiego 1:0 dla Korniszonka A u nas w domu Ada i tajemnica Galla Anonima Ale historia… Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry? Ale kino Bajki dla dorosłych Bezpieczna bajka Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia Opowiadania o zwierzętach Ostatnia sztuczka Uniejowskie duchy Złoty dukat Łódzkie czary- mary
Wszystkie książki Grażyna Bąkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

EP
@Elena_Pan
2023-05-07
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl