Anioły z Lovely Lane

Nadine Dorries
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Książka Anioły z Lovely Lane
Książka Anioły z Lovely Lane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

 Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach.
Anglia, rok 1953. Do domu pielęgniarek przy Lovely Lane w Liverpoolu przybywa pięć nowych uczennic, żeby rozpocząć praktyki w szpitalu St Angelus.
Dana jest Irlandką i uciekła z rodzinnego gospodarstwa. Victoria pochodzi z arystokracji, ale jej rodzina jest zadłużona po uszy. Beth, córka wojskowego, zaprzyjaźnia się z charakterną Celią Forsyth. Pammy zaś urodziła się w najgorszej dzielnicy Liverpoolu i od zawsze ma w życiu pod górkę.
Rzeczywistość, z którą przyszło im się zmagać, jest skomplikowana i silnie zhierarchizowana. Są zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać, a w St Angelus każdy ma swoje miejsce - i biada tym, którzy zbłądzą poza jego granice lub spróbują się zbuntować przeciw panującemu porządkowi…
Pewnego dnia do szpitala zostaje przyjęta młoda dziewczyna po całkowicie spartaczonej, przeprowadzonej zbyt późno aborcji. To zdarzenie będzie początkiem tragedii, która wstrząśnie światem St Angelus aż do samych posad…
Życie i śmierć, miłość i troski, rywalizacja, zazdrość, ale też wsparcie i prawdziwa przyjaźń. Jak to w życiu. 
Data wydania: 2019-11-21
ISBN: 978-83-8169-204-5, 9788381692045
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Lovely Lane, tom 1
Stron: 488
dodana przez: Justyna_K

Autor

Urodzona 21 maja 1957 roku w Wielkiej Brytanii (Liverpool)

Pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowyc...

Książki Nadine Dorries

Wszystkie książki Nadine Dorries

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Chaos i brak talentu

Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach – przeczytałam w opisie i wiedziałam, że muszę ją mieć, muszę przeczytać. Spodziewałam się czegoś na wzór „Zawołajcie położną”, gdzie został przedstawiony nie tylko trud pracy położnych i pielęgniarek, ale również z... czytaj dalej »

Anioły z Lovely Lane

Anioły z Lovely Lane to pierwsza część serii Pielęgniarki Nadine Dorries . Opowiada historię czterech dziewczyn które dążąc do realizacji marzeń, opuszczają rodzinne miejscowości i udają się do Liverpoolu aby tam uczyć się i zostać pielęgniarkami. Dziewczyny mają o tyle trudno że żyją w naprawdę tr... czytaj dalej »

Polecam

Dzień dobry🎈 Moi książko-maniacy, wracam już do was z kolejnymi recenzjami. Mój noworoczny sezon czytelniczy rozpoczął się bardzo intensywnie, wiele naprawdę obiecujących tytułów jest już u mnie ale dzisiaj jestem tu ponieważ chciałabym przedstawić wam naprawdę wspaniałą historie obyczajową. ... czytaj dalej »

@TalkaOn @TalkaOn

Moja opinia o książce

Opinie
@Justyna_K
2020-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Kobiecy kącik Sagi/Serie/Powieści wielotomowe Ebook/Legimi

Muszę przyznać, że to bardzo nierównia książka : początek koszmarny, potem jest już Iepiej. Odniosłam wrażenie jakby powieść miejscami pisały dwie różne osoby. Mam ogrmone pretensje do wydawcy, że pozwolił aby powieść w takim stanie ujrzała światło dzienne. To jak książka została zmasakrowana przez tłumacza, redaktora i cały sztab ludzi, który się nią zajmował, a właściwie, to chyba należałoby powiedzieć nie zajmował kompletnie, woła o pomstę.

Początek powieści jest okropnie męczący i zniechęcający potecncjalnego czytelnika. Wstrętne, absurdalne miesjcami, dosłowne tłumaczenia z angielskiego psują wszystko. Pierwsze rozdziały czytałam z bólem zębów, pojawiały się dziwne sformułowania, fabuła sprawiała wrażrnie chaotycznej i męczącej. Tylko ogromną siłą woli zmusiłam się, żeby czytać dalej i nie żałuję. Dalej było już lepiej. Historia zaczęła nabierać rumieńców, przywiązałam się powoli do dziewczyn, i chociaż dalej pojawiały się dziwaczne wyrazy i zdania przyprawiały mnie czasami o zdumienie, to jakoś wypadło to lepiej niż początek książki i dało się czytać z odrobiną przyjemności. Mam zamiar przeczytać wszystkie części o siostrach.
Moja ocena to 6. Byłoby 7 ale masakra dokonana na książce skutecznie zaniżyła ocenę.

{}× 12 | link |
@Amarisa
@Amarisa
2020-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"„Anioły z Lovely Lane” to przemawiająca do wyobraźni i trafiająca w czułe nuty historia o życiu i śmierci, zazdrości i rywalizacji, miłości i trosce, wsparciu oraz prawdziwej przyjaźni. To opowieść o silnych kobietach w brutalnym świecie rządzonym przez mężczyzn, które ze wszech miar starają się nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Stanowi obiecujący wstęp do wspaniale zapowiadającej się dłuższej serii, po której kolejne tomy z przyjemnością sięgnę."

Cała recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/anioly-z-lovely-lane-nadine-dorries/

{}× 2 | link |
@rudemysli71
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

 Moja druga książka w tym roku i druga, którą czytało się świetnie. Oby wszystkie trafiały się takie to będzie wyjątkowo udany rok:) ale może nie ma co zapeszać i chwalić dnia przed zachodem słońca.
Seria Lovel Lane składają się z czterech części, a Anioł stanowią jej pierwszą część, którą zgodnie z zapowiedzią z okładki czytało się wyśmienicie.
" Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach.
Anglia rok 1953. Do domu pielęgniarek przy Levely Lane z Liverpoolu przybywa pięć nowych uczennic, żeby rozpocząć praktyki w szpitalu St.Angelus.
Dana jest Irlandką i uciekła z rodzinnego gospodarstwa. Victoria pochodzi z arystokracji, ale jej rodzina jest zadłużona po uszy. Beth, córka wojskowego, zaprzyjaźnia się z charakterną Celią Forsyth. Pammy zaś urodziła się w najgorszej dzielnicy Liverpoolu i od zawsze ma w życiu pod górkę.
Rzeczywistość, z którą przyszło im się zmagać, jest skomplikowana i silnie zhierarchizowana. Są zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać, a w St. Angelus każdy ma swoje miejsce - i biada tym, którzy zbłądzą poza jego granice lub spróbują się zbuntować przeciw panującemu porządkowi.
Pewnego dnia do szpitala zostaje przyjęta młoda dziewczyna po całkowicie spartaczonej, przeprowadzonej zbyt późno aborcji. To zdarzenie będzie początkiem tragedii, która wstrząśnie światem St.Angelus aż do samych posad..
Życie i śmierć, miłość i troski, a...

{}× 1 | link |
@ksiazkowa.gladys
2020-03-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książka opowiada o losach pięciu młodych dziewczyn, które różnią się od siebie, ale mają jedno wspólne marzenie - zostań pielęgniarką, Aniołem z Lovely Lane.
"Anioły z Lovely Lane" to pierwsza część serii "O pielęgniarkach". Już na wstępie zaznaczę, że na pewno sięgnę po kontynuację.

Fabuła rozgrywa się w Liverpoolu, mamy lata 50. To nie jest zwykła opowieść o pielęgniarkach. Autorka w doskonały sposób daje nam możliwość wglądu w życie codzienne mieszkańców w tamtych czasach. Książka daje nam możliwość wglądu w klimat powojenny.

Pięć dziewczyn, jedno wspólne marzenie. Aby zostać pielęgniarką trzeba liczyć się z surowymi zasadami, jakie tam panują. Odbywając przygodę razem z tymi dziewczynami mamy okazję poznać te dobre strony pracy jak i złe.

Początkowo ciężko było mi się połapać jeśli chodzi o bohaterów. Dużo imion, każdy różnił się od każdego. Ale właśnie ta różnorodność sprawiła, że ta książka jest tak fantastyczna i łapie za serce.

"Anioły z Lovely Lane" to świetna książka, która kusi aby sięgnąć po kolejne części. To nie jest mój koniec z młodymi pielęgniarkami!

{} | link |
@ilona0
2020-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@caly_swiat_patrzy
2020-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@TalkaOn
@TalkaOn
2020-01-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@Nina
2020-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane 2020 E-book

Cytaty z książki

O nie! Książka Anioły z Lovely Lane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}