Antonia

Agnieszka Panasiuk
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Antonia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Jest rok 1869. Antonia Gillard traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika w Białej na Podlasiu. Tu zawiązuje przyjaźnie, poznaje lokalne tradycje i śledzi poczynania Oswobodziciela – tajemniczego jeźdźca, który pomaga mieszkańcom regionu mierzyć się z carskimi represjami. W wyniku intrygi guwernantka musi pożegnać się z nauczaniem i podjąć się zupełnie nowego zajęcia.
Antonia, jako dama do towarzystwa hrabiny Stefanii, wyjeżdża do Franopola. Bierze udział w życiu towarzyskim, podróżach i wizytacjach majątków, ale równocześnie angażuje się w pomoc ubogim i chorym. Los sprzyja kobiecie, która zakochuje się z wzajemnością. Jednak dla zakochanych nadchodzi czas próby. Czy zdołają zmylić tropy i odwrócić od siebie uwagę carskiej policji? Jak potoczą się dalsze losy Antonii?
Antonia, Cecylia i Aleksandra – trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Trzy tomy cyklu powieści Agnieszki Panasiuk rozgrywającego się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia.
Data wydania: 2020-09-07
ISBN: 978-83-66573-13-0, 9788366573130
Wydawnictwo: Szara Godzina
Cykl: Na Podlasiu, tom 1
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Agnieszka Panasiuk Agnieszka Panasiuk z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez...

Pozostałe książki:

Podróże serc Cecylia Aleksandra Ścieżki Elizy
Wszystkie książki Agnieszka Panasiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odważna nauczycielka i tajemniczy Oswobodziciel.

24.09.2020

Jak poznać historię i życie naszych przodków, by wydarzenia i cenne szczegóły w pamięci na długo pozostały? To właśnie jedna z tych książek, która pomaga zrozumieć te odległe czasy, jakże inne od dzisiejszych. Agnieszka Panasiuk zachwyciła mnie swoją pierwszą powieścią „Podróże serc” i nikt nie musiał mnie namawiać, by sięgnąć po kolejną publikacj... Recenzja książki Antonia

Moja opinia o książce

Opinie

@Remma
2022-04-19
7 /10
Przeczytane cykl kresy powieści historyczne

Opowieść o sieroctwie, miłości i życiu pod zaborami staje się tłem do opisania piękna Podlasia, patriotyzmu Polaków na kresach, a także bogactwa tradycji, często związanych z zamierzchłymi czasami słowiańskiego pogaństwa. Śledząc losy Antoni Gillard, odnosi się wrażenie, że polska wieś żyje tradycjami od święta do święta. Święta Bożego Narodzenia, Wielki Post, Wielkanoc, Boże Ciało i ważne święta maryjne towarzyszące Polakom od zarania dziejów, czyli od wprowadzenia chrześcijaństwa mają swoją oprawę ludową. Podobnie zwyczaje i rytuały związane z narodzinami, z życiem codziennym i śmiercią. Bardzo przyjemna lektura.

× 1 | link |
@Morella
2021-06-13
8 /10
Przeczytane Posiadam Domowa biblioteczka
@Edyta_Frackowiak
2021-03-07
7 /10
Przeczytane
@jelonka11
2021-01-02
7 /10
Przeczytane
@ksiazkanaprezent
2020-09-24
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Na cmentarzach leży historia ”
× 3
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Cecylia
Cecylia
Agnieszka Panasiuk
8.3/10
Podlasie w 1874 roku. Mieszkający tu Polacy mierzą się z represjami carskiego zaborcy. Wierni Kości...
Aleksandra
Aleksandra
Agnieszka Panasiuk
7.5/10
Lato 1887 roku. Aleksandra, młoda aktorka i tancerka, olśniewa warszawską publiczność i łamie męski...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl