Podróże serc

Agnieszka Panasiuk
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Podróże serc
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

OpisZamożna ziemianka, Joanna Wierzbicka, jest niespełnioną uczuciowo kobietą. Ukochany wybrał inną. Joanna, rzucając się w wir pracy, wybiera samotną drogę życia do momentu, gdy niespodziewanie w jej majątku pojawia się sześcioletnia Anielka. Dziewczynka jednego dnia tragicznie straciła rodziców. Zapis testamentu wskazuje Wierzbicką – matkę chrzestną Anielki – jako prawnego opiekuna sieroty. Od tej chwili życie samotnej kobiety i osieroconej dziewczynki zmienia się. Obie uczą się siebie nawzajem. Anielka to prawdziwy skarb: żywe i ciekawe świata dziecko, które kocha bezinteresownie. To rezolutna, wygadana i śmiała dziewczynka, zdolna zauroczyć każdego. Z nową opiekunką poznaje podlaskie włości; okoliczne dwory i wsie; zwyczaje szlacheckie i ludowe.
Pewnego dnia w ich ustabilizowanym życiu pojawia się ojciec chrzestny dziewczynki – Marcin Czarnocki – drugi opiekun prawny sierotki, który dotychczas bywał za granicą. Jego przyjazd zwiastuje nieuchronne zmiany…
Pełna przejmującego ciepła, wzruszająca historia osieroconego dziecka, marzącego o nowej rodzinie i miłości; dziecka, które swoim zachowaniem skrada ludzkie serca. To także obraz podlaskich i łowickich ziemian w XIX wieku, zmuszonych do mieszkania i pracy pod rosyjskim zaborcą i starających się zachować narodową tożsamość.
Data wydania: 2020-04-02
ISBN: 978-83-66201-88-0, 9788366201880
Wydawnictwo: Szara Godzina
Stron: 424
dodana przez: ejwa1960

Autor

Agnieszka Panasiuk Agnieszka Panasiuk z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez...

Pozostałe książki:

Antonia Cecylia Aleksandra Ścieżki Elizy
Wszystkie książki Agnieszka Panasiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wzruszające losy dziewczynki z pięknym Podlasiem w tle.

WYBÓR REDAKCJI
27.06.2020

Książkę aż chce się wziąć do rąk, patrząc na uroczą okładkę. Agnieszka Panasiuk przekazała nam dużą wiedzę z historii, pisząc „Podróże serc”. Spodziewałam się, że poznam tereny Podlasia, piękno i tradycję tego regionu, ale autorka zrobiła coś dużo więcej. Zainteresowała mnie trudnym okresem z dziejów polski, który znałam tylko z lektur szkolnych. ... Recenzja książki Podróże serc

Moja opinia o książce

Opinie

@gala26
2020-09-11
7 /10
Przeczytane 2020 Audiobooki Obyczajowe Romans Z historią w tle Wyzwanie czytelnicze 2020

Książka wysłuchana w formie audiobooka zrobiła na mnie niezatarte wrażenie. Solidnie napisana pięknym językiem powieść obyczajowa ze znajomością historii, tradycji, zwyczajów Podlasia w okresie zaborów. Oczami wyobraźni widziałam zmieniający się krajobraz i pory roku. Autorka subtelnie i delikatnie pisze o buzujących w bohaterach emocjach tak jak kiedyś w szanujących się romansach. Postacią numer jeden jest oczywiście niezawodna mała Anielka.

× 15 | link |
@Renax
2022-11-24
6 /10
Przeczytane Powieści historyczne

Książka bardzo klimatyczna i wzruszająca, gdyż dotyczy dziecka. Ponadto jest zraniona miłość oraz historyczne tło Podlasia oddane sumiennie. Język staranny.
Natomiast minusem tej książki jest właśnie ta staranność. Chodzi o to, że miałam wrażenie, że czytam Rodziewiczówną albo 'Nad Niemnem'. Ten sam kwiecisty styl, wieś, dworki i obowiązki contra przyjemności. Zazwyczaj powieści historyczne stwarzają dystans fabularny. Jednak można rozróżnić czy powieść powstała współcześnie, czy sto pięćdziesiąt lat temu. Nawet jeśli jest to pastisz to to jest widoczne. Natomiast w tej książce czułam, że to napisała autorka sprzed 150 lat. Nie ujmuje to urokowi tej powieści, ale jednak gatunkowo autorka odżywiła umarły gatunek.

× 14 | link |
@helena610
2020-09-22
9 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2020-07-03
4 /10
Przeczytane Ebook/Legimi
@ksiazkanaprezent
2020-06-27
8 /10
Przeczytane
@KsiazkowoCzyta
2020-05-07
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróże serc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl