Bądź blisko

Anna Karpińska
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Bądź blisko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

OpisŻycie przybiera różne kolory. Nigdy nie jest czarno-białe, a czasami nawet potrafi zaskoczyć paletą barw.

Kontynuacja książki "Kiedy nadejdziesz", która bardzo poruszyła czytelniczki, wywołała emocje i nie pozwoliła o sobie zapomnieć.

Ciąża Marii, która nosi dzieci Aleksandry, przebiega nie bez problemów.
Komplikują się również stosunki obu bohaterek z ich mężami. Kiedy wychodzi na jaw tajemnica, nikt nie przypuszcza, że ujawnią się dużo bliższe stosunki pomiędzy paniami, aniżeli te wynikające jedynie z umowy.

Dla dobra dzieci zarówno Aleksandra, jak i Maria muszą stawić czoło trudnościom. Czeka je długa droga do osiągnięcia emocjonalnej i finansowej stabilizacji. Obie próbują również zawalczyć o miłość.

Czy jednak wystarczy im sił i determinacji? Czy realizując cel, nie zatracą samych siebie? Czy dane im będzie zakosztować szczęścia?

Data wydania: 2020-01-22
ISBN: 978-83-8234-350-2, 9788382343502
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Kolory szczęścia, tom 2
Stron: 440
dodana przez: ejwa1960

Autor

Anna Karpińska Anna Karpińska
Urodzona w 1959 roku w Polsce (Toruń)
Autorka poczytnych książek obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Osiem lat temu porzucił...

Pozostałe książki:

Chorwacka przystań List Postscriptum Chorwackie powroty Kiedy nadejdziesz
Wszystkie książki Anna Karpińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bądź blisko

WYBÓR REDAKCJI
30.01.2022

Bądź blisko to drugi tom powieści z serii „Kolory szczęścia”. Pierwsza część bardzo mnie wciągnęła, a zakończyła się w takim momencie, że nie mogłam doczekać się premiery drugiego tomu. Dziękuję zatem Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Otwierając pierwszą stronę, spodziewałam się, że od razu dowiem się, co... Recenzja książki Bądź blisko

@Morella@Morella × 7

Wiara, nadzieja i miłość

1.02.2022

„Wypieramy przeszłość, ale prędzej czy później nas dopada”. Każdy, kto czytał pierwszą część dylogii Anny Karpińskiej – „Kolory szczęścia”, „Kiedy nadejdziesz”, z wielką niecierpliwością oczekiwał na jej ciąg dalszy, bo wciągająca i emocjonująca opowieść o dwóch zdeterminowanych kobietach, niespodziewanie się urwała. Teraz możemy czytać jej kont... Recenzja książki Bądź blisko

@gala26@gala26 × 27

..blaski i cienie naszego życia...

3.02.2022

„Bądź blisko” Anna Karpińska jest to druga część serii „Kolory szczęścia”. Pierwsza zakończyła się w takim momencie, że z niecierpliwością czekałam na premierę drugiego tomu. Kontynuacja, zakręconych losów dwóch kobiet. Aleksandry, rozpaczliwie pragnącej, poznać uczucie, jakim jest macierzyństwo. Marii, która zdecydowała się zostać surogatką, z m... Recenzja książki Bądź blisko

@ela_r22@ela_r22 × 23

Przeszłość nas zawsze dogoni...

20.01.2022

„[…] los ma wobec nas własne plany i nie pozostawia miejsca na nasze. A nawet potrafi z nich kpić”. W końcu doczekałam się kontynuacji powieści Anny Karpińskiej z serii Kolory szczęścia. Z drżeniem serca sięgnęłam po kolejny tom. Czy ujawni on dalsze losy, czy poznam zamiatane pod dywan sekrety? Jak Autorka poradziła sobie z otwartymi wątkami?... Recenzja książki Bądź blisko

@jorja@jorja × 18

Moja opinia o książce

Opinie

@monika8905
2022-01-27
8 /10
Przeczytane

"Bądź blisko" to drugi tom z serii Kolory szczęścia. Koniecznie przeczytajcie pierwszy "Kiedy nadejdziesz", żeby poznać historię bohaterów od samego początku.

Książka pani Anny Karpińskiej opowiada o losach Marii i Aleksandry. Kobiety nie mają w życiu lekko, ale zawsze mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Historia obu kobiet wzrusza i wywołuje wiele emocji.

"Życie przybiera różne kolory. Nigdy nie jest czarno-białe, a czasami nawet potrafi zaskoczyć paletą barw".

Maria jest w bliźniaczej ciąży. Dzieci będzie wychowywać Aleksandra, zgodnie z umową, którą zawarły. Maria potrzebuje pieniędzy na operację córki. Do tego nie układa jej się z mężem, podobnie zresztą jak Aleksandrze. W między czasie wyjdzie na jaw pewna tajemnica.

Obie panie będą musiały wykazać się dużą determinacją i siłą, żeby zawalczyć o szczęście swoje i najbliższych.

Razem z bohaterkami przeżywałam ich emocje. I bardzo mocno trzymałam za nie kciuki, bo to bardzo silne kobiety. Spadło na nie bardzo dużo problemów, ale musiały stawić im czoła.

Jest to historia pełna wzruszeń. Polecam. Poznajcie historię Marii i Aleksandry. Z pewnością nie będziecie żałować.

× 3 | link |
CZ
2022-04-24
7 /10
Przeczytane Posiadam

"Bądź blisko" to druga część serii "Kolorów szczęścia". Można czytać bez znajomości pierwszego tomu.

Historię poznajemy z perspektywy dwóch kobiet: Marii i Aleksandry. Śledzimy ich wzajemne relacje, życiowe problemy. Maria, jako surogatka, ma urodzić dziecko Aleksandry i jej męża. Zdecydowała się na ten krok, ponieważ potrzebuje funduszy na zagraniczną operację swojej niepełnosprawnej córki. Między kobietami nawiązuje się szczególna przyjaźń, obie nie mają łatwego życia, w ich małżeństwach pojawiają się problemy.

Mimo, że nie czytałam pierwszej części, wszystko tutaj było wyjaśnione, autorka bowiem nawiązuje do przeszłości kobiet.

"Życie przybiera różne kolory. Nigdy nie jest czarno-białe, a czasami nawet potrafi zaskoczyć paletą barw".

Gorąco polecam tę poruszającą lekturę, to wciągająca historia, skłaniająca do refleksji. Ciepła historia o trudnych, życiowych chwilach, o rodzinnych, skomplikowanych relacjach.

× 2 | link |
@Lalka1
2022-01-24
9 /10
Przeczytane

Co prawda nie czytałam tomu pierwszego, na pewno nadrobi, ale książka "Bądź blisko" bardzo przypadła mi do gustu. Historia dwóch kobiet. Marii, która jest w ciąży z bliźniakami. Jedne z chłopców ma wady genetyczne, które nie dają mu szans na normalne życie. Druga kobieta jest Aleksandra, dla której Maria ma urodzić bliźniaki w zamian za pieniądze na operacje córki.


Maria to młoda kobieta, która zrobi wszystko, by zdobyć pieniądze na operacje dla nastoletniej córki Kaliny. Dlatego decyduje się zostać matka zastępczą dla Aleksandry i po urodzeniu oddać jej dzieci. Z prawnego puntu widzenia jest ich matką z biologicznego matką jest Aleksandra i jej mąż. Maria oprócz zagrożonej ciąży, boryka się problemami w pracy, mężem, który jak się okazało znalazł sobie inna. Do tego problemy z nastoletnią córką, która przeżywa wyjazd swojego chłopaka. Całość okraszona wiadomością, że była adoptowana.


Aleksandra to młoda kobieta, która od zawsze pragnie zostać matką. Wraz z mężem podejmują trudną decyzję o wynajęciu Marii jako matki zastępczej. Z czasem między kobietami nawiązuje się więź, która łączy ich nie tylko poprzez dzieci, które nosi Maria. Jak się okazuje łączy ich nie tylko to ale i więzy krwi. Aleksandra i Maria są biologicznymi siostrami. Ola chce by stały się dla siebie nimi naprawdę. Maria podchodzi sceptycznie, ale z czasem i ona się otwiera.


Obie kobiety łączy także rozpad związkó...

× 1 | link |
@anna.szmelak
2022-02-04
8 /10
Przeczytane

Od września dzielnie czekałam na drugą część historii Oli i Marii…

Nie zawiodłam się! I ja już wiem jak potoczyły się dalsze losy dwóch niesamowicie silnych kobiet. Mimo ciężkich sytuacji życiowych z którymi mierzyły się po drodze, osiągnęły względny spokój.

Z jednej strony niektóre powiązania były wręcz niemożliwe, jednak jak spojrzeć na to z innej perspektywy, to świat jest mały. Często spotykamy na swojej drodze osoby, które łączy z nami więcej niż byśmy się spodziewali.
Trochę żałuje, że to jedynie dwutomowa przygoda i nie będę dalej kontynuowała historii bohaterek. Przeżywałam z nimi wszystkie okrutne, ale bardzo życiowe sytuacje.

Nie chciałabym zdradzać zbyt wiele, osoby które nie czytały jeszcze „Kiedy nadejdziesz” mogłyby być zawiedzione spoilerami.

Powiem jedynie, że autorka opisała piękną, życiową historię, która angażuje i porusza czytelnika. Sytuacje, które dotykały Marii i Oli mogłyby spotkać każdego z nas. Rozstania, ciąża, bunt nastoletnich dzieci, smierć bliskich, rodzinne tajemnice, nowe miłości i nowe początki. Niezmiennie polecam i zachęcam, mam nadzieję, że spodoba się Wam tak jak mi.

Widziałam, że niektórym osobom nie przeszkadzało przeczytanie 2 części bez poznania jej początku, jednak ja zachęcam do zachowania kolejności. Wydaje mi się, że czytając w ten sposób bardziej zżyjecie się z bohaterami, towarzysząc im od początku i poznając drogę jaką musieli przejść, żeby znaleźć się w tym miejscu.

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2022-01-23
8 /10

"Bądź blisko" to kontynuacja losów Aleksandry i Marii. Towarzyszymy im w ich codzienności i wraz z nimi przeżywamy troski dnia powszedniego. Choć mamy już w głowie zarys fabuły po lekturze pierwszego tomu, wiemy jakich wydarzeń można się spodziewać, to absolutnie nie odbiera to emocjonalności lekturze. Autorka oczywiście w tej historii również zaskakuje, a sploty kolejnych wydarzeń sprawiają, że cała opowieść angażuje czytelnika od początku do końca. Tym razem przeszłość uderzy w postaci z całą mocą i potwierdzi, że pewnych zdarzeń nie da się ukryć na zawsze. Ale także teraźniejszość nie będzie rozdawać najlepszych kart i wystawi obie kobiety na wiele prób. Czy uda im się znaleźć swoje szczęśliwe zakończenie?
Maria boryka się z zagrożoną ciążą, a obciążenie psychiczne jest jeszcze większe niż zazwyczaj, przecież ma urodzić dzieci Borykom. Ma jednak swój cel, a dla ukochanej córki zrobi wszystko, by zapewnić jej godną przyszłość bez wózka. Los jej nie oszczędza, nawet w tak trudnym czasie. Małżeństwo z Władkiem przeżywa ogromny kryzys, kolejne wydarzenia w pracy stawiają przed nią jeszcze więcej wyzwań. Do tego musi poradzić sobie z faktami, na które absolutnie nie była przygotowana... oraz okiełznać nastoletnią córkę, co wcale nie będzie takie proste. Maria od lat musi mierzyć się z przeciwnościami właściwie w pojedynkę, a ciężar kolejnych problemów zaczyna ją przygniatać. Czy odnajdzie gdzieś wsparcie, które pozwoli jej przetrwać najgorszy czas i doczekać do r...

| link |
MA
2022-01-30
6 /10

“Bądź blisko” to kontynuacja losów Marii i Aleksandry z książki “Kiedy nadejdziesz”. To opowieść w której wszystko dzieje się bardzo szybko i nie raz czytelnik zostanie zaskoczony przez koleje losu bohaterek.

Maria jest surogatką i nosi dzieci Aleksandry. Obie kobiety są w trudnej sytuacji: mają problemy z mężami, relacjami rodzinnymi i pracą. Do tego wszystkiego wychodzi na jaw rodzinna tajemnica, która połączy, te dwie pozornie obce kobiety, już na zawsze. Mimo wszystko Maria i Aleksandra stawiają czoła przeciwnościom losu, próbują zawalczyć o miłość i zdrowie nienarodzonych jeszcze bliźniaków.
Moje pierwsze odczucia, oprócz tego, że książka jest niezwykle wciągająca i szybko się ją czyta, to przytłoczenie dużą ilością postaci, koligacji rodzinnych i nieszczęść jakie spadają na bohaterki. Historia Marii i Oli jest bardzo poruszająca i czytelnik kibicuje im z całych sił, a z drugiej strony nie można znieść, że na te dwie kobiety może przypadać tyle zbiegów okoliczności i ciężkich przeżyć: rozwody, zdrady, separacja, choroba dziecka, problemy z ciążą, śmierć bliskich osób i tym podobne. Dla mnie było tego odrobinę za dużo jak na jedną książkę. Niektóre dialogi też brzmiały trochę sztucznie. Dziwne też było wypowiadanie się negatywnie przez Aleksandrę o oddaniu dziecka do adopcji, podczas gdy sama czekała by zaadoptować dzieci, które urodzi Maria.
Na plus niewątpliwie jest tutaj narracja i przedstawienie historii z perspektywy...

| link |
@mysilicielka
2022-03-13
8 /10
Przeczytane Recenzje

Są tu ciągłe wzloty i upadki, jak w prawdziwym życiu, ciągle chce się więcej! Styl autorki jest lekki, przyjemny, pozwala zapomnieć o całym świecie i zanurzyć się w opowiadaną historię. Bohaterowie są żywi, mają przeszłość, uczucia, unikalne charaktery - kompletnie nie byłabym zdziwiona, gdyby wyszli z książki i stanęli obok.

| link |
@asiazaleska
2022-05-29
7 /10
Przeczytane
@malgosia311
2022-05-29
9 /10
Przeczytane
@ewazia64
2022-05-23
8 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2022-02-09
7 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2022-02-03
10 /10
@gala26
2022-02-01
9 /10
Przeczytane 2022 Literatura współczesna Moja prywatna biblioteczka Obyczajowe Wyzwanie 2022 Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie
@sarzynskikacper
2022-01-31
8 /10
Przeczytane
MA
2022-02-02
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Człowiek to jednak zwierzę, które potrafi się przystosować do każdych warunków. Mimo że łże jak pies, potrafi to wyprzeć.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kiedy nadejdziesz
Kiedy nadejdziesz
Anna Karpińska
8.1/10
Czy warto poświęcić spokojne życie dla pełni szczęścia i realizacji największego marzenia? Aleks...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl