Kiedy nadejdziesz

Anna Karpińska
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Kiedy nadejdziesz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Czy warto poświęcić spokojne życie dla pełni szczęścia i realizacji największego marzenia?

Aleksandra i Jan przez wiele lat bezowocnie starają się o dziecko. Lekarze, mimo szczerych chęci, są bezradni.

Maria i Władek są rodzicami Kaliny, która po wypadku porusza się na wózku. Pewnego dnia pojawia się szansa, że dziewczyna będzie chodzić o własnych siłach. Na operację potrzeba jednak fortuny, która jest poza ich zasięgiem.

Dla tak zamożnych ludzi jak Jan i Aleksandra taka kwota nie stanowiłaby większego wyzwania. Kiedy Aleksandra i Maria spotykają się na swojej życiowej ścieżce, postanawiają wykorzystać okazję na szczęście - dla jednej i drugiej rodziny. Zawierają umowę, która wywróci ich świat do góry nogami. Droga, którą świadomie wybiorą, okaże się wyboista i pełna niespodzianek. Nie tylko dobrych.

Ile warto poświęcić dla osiągnięcia szczęścia? Jak dużo trzeba za nie zapłacić?

Historia dwóch zdeterminowanych kobiet, które ustabilizowane życie kładą na szali swoich pragnień.


Data wydania: 2021-09-07
ISBN: 978-83-8234-226-0, 9788382342260
Wydawnictwo: Prószyński Media
Stron: 440
dodana przez: chudini0505

Autor

Anna Karpińska Anna Karpińska
Urodzona w 1959 roku w Polsce (Toruń)
Autorka poczytnych książek obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Osiem lat temu porzucił...

Pozostałe książki:

Odnajdę Cię Chorwacka przystań List Postscriptum Chorwackie powroty
Wszystkie książki Anna Karpińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siła jest kobietą. Kobieta jest siłą

19.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Życie nie znosi próżni i prędzej czy później wypełnia luki po różnego rodzaju startach”. Sugerując się okładką, myślałam o tej książce, że jest to lekka, łatwa i przyjemna w odbiorze lektura. Wkrótce miałam się przekonać, jak bardzo pomyliłam się w swojej ocenie. Ta wakacyjna okładka jest jedynie swego rodzaju metaforą tego, co można znaleź... {} Recenzja książki Kiedy nadejdziesz

@gala26@gala26 {}× 18

Kiedy nadejdziesz

17.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Od momentu, gdy zostałam mamą, to jeszcze lepiej rozumiem, co tracą pary niemogące doczekać się potomstwa, ale doskonale też rozumiem, co czują kobiety, gdy tracą dziecko w pierwszych tygodniach ciąży. Dla wielu z nas, chęć posiadania potomstwa jest czymś zupełnie naturalnym, jest to kolejny etap w naszym życiu. Jednak poczęcie dziecka nie zawsze ... {} Recenzja książki Kiedy nadejdziesz

@ela_r22@ela_r22 {}× 13

Brakujące ogniwo

13.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Do najnowszej książki Anny Karpińskiej podchodziłam trochę jak do jeża. Nazwisko pisarki było mi znane, jednak do tej pory nie skosztowałam żadnej jej powieści. Nie sądziłam też, żeby tematyka była na tyle interesująca, by mnie ująć i zawładnąć, choć na moment moim umysłem. Jednak po czasie ciekawość zwyciężyła i rozpoczęłam lekturę. Dwa małżeń... {} Recenzja książki Kiedy nadejdziesz

@jorja@jorja {}× 12

Siła jest kobietą!

19.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie egzemplarza do recenzji. „Kiedy nadejdziesz” to pierwszy tom serii „Kolory szczęścia”. Z twórczością Anny Karpińskiej spotkałam się już wcześniej, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po najnowszą powieść. Lubię styl, jakim autorka się posługuje i tym razem również się nie zawiodła... {} Recenzja książki Kiedy nadejdziesz

@Morella@Morella {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@monika8905
2021-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Kiedy nadejdziesz” to książka o tym, że w życiu warto spełniać swoje marzenia, chociaż czasami dążenie do ich realizacji może mieć negatywne skutki.

Aleksandra i Jan od lat starają się o dziecko. Jednak ich próby za każdym razem kończą się bólem i rozpaczą. Maria i Władek to rodzice Kaliny, która uległa wypadkowi i jest skazana na wózek. Kiedy pojawia się szansa, że córka będzie chodzić, Maria zrobi wszystko, żeby zdobyć fundusze na kosztowną operację. Maria oraz Aleksandra wspólnymi siłami spróbują zawalczyć o szczęście swoje i swojej rodziny. Jednak to nie będzie takie proste, bo w potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.

Aleksandra i Maria mają wspólny cel i zrobią wszystko, żeby go osiągnąć.

Książka pokazuje ile matka jest w stanie poświęcić dla szczęścia własnego dziecka.

Podczas lektury nikogo nie oceniałam, bo nikt nie wie, co by zrobił będąc na miejscu bohaterek, a ich decyzje wpłynął na losy wielu ludzi.

Jest to lektura owiana nutką tajemniczości, która wypłynie pod koniec lektury. A autorka zostawia nas z wielkim znakiem zapytania. Już nie mogę się doczekać kolejnej części. I jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów

Szykujcie się na dużą dawkę emocji.

{}× 4 | link |
@jelonka11
2021-09-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jestem pozytywnie zaskoczona! Kiedy wydawało mi się, że wiem wszystko, to sprawy się komplikowały. Drogie panie, nie ufajcie mężom na 100%!! 99 wystarczy ;)

{}× 4 | link |
@lenamaj_83
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kiedy nadejdziesz to lekka, swobodna, pełna zwrotów akcji powieść prowadząca czytelnika przez różne kolory życia głównych bohaterek.

Aleksandra i Jan, małżeństwo choć bogate to niespełnione, do szczęścia brakuje im dziecka, którego próby poczęcia kończą się fiaskiem.
Maria i Władek, małżeństwo należące do niszy społecznej. Maria pracuje w domu opieki a jej mąż jest dźwigowy, mają jeszcze córkę Kalinkę, która po wypadku zmuszona jest poruszać się na wózku.

Aleksandra i Maria dwie różne osoby, których ścieżki się spotkają i przemieszają barwy w ich życiu prywatnym.

Pani Anna w książce porusza dość ciekawe tematy, dzięki jej swobodnemu stylowi te tematy nie ciążą czytelnikowi, a pozwalają płynąć z kolejną przewracaną kartką. Po drugie co dla mnie było zaskoczeniem to fakt, iż oprócz głównego tematu autorka poruszą, inne dość mniejsze tematyki ale zarówno bardzo ciekawe. Tematy które wprowadzają różnorodność w "odcieniach życia" głównych bohaterek.

Kiedy odejdziesz to książka godna uwagi. Pełna emocji, zwrotów akcji i ciekawych tematów. To melancholijna podróż do przeszłości, oraz przyszłości która jest niepewna, zaskakująca i odkrywająca wiele emocji grających w duszach głównych bohaterek.

"Bywają momenty w życiu, wobec których jesteśmy bezradni."

{}× 2 | link |
@anna.szmelak
2021-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

To moja pierwsza książka Anny Karpińskiej, ale już wiem, że nie ostatnia! Świetnie napisana, przepiękna historia, która skończyła się w tak niespodziewanym momencie… gdybym mogła, już sięgałabym po kolejną część Historia opowiedziana z perspektywy dwóch, niesamowicie silnych kobiet - Oli i Marii, których życie połączył los, wspólne dążenie do celu i ogromna nadzieja.
Chętnie opowiedziałabym wszystko… strona po stronie, jednak nie zrobiłabym tego tak dobrze jak autorka.
Czytając kolejne rozdziały czułam coraz większą więź z bohaterkami, śledziłam ich życie i decyzje, wspierałam, a czasem denerwowałam się na ich łatwowierność… ale jak ja zachowałabym się będąc w takim położeniu?
Jak w życiu, tak i w tej świetnej książce, wszystko początkowo się układa, a później wywraca do góry nogami. Druga część dopiero na początku przyszłego roku, ale ja już nie mogę się doczekać!

Ogromnie polecam!

{}× 2 | link |
@bookaholic.in.me
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Kiedy nadejdziesz" to jedna z tych książek, do której trudno mi napisać recenzję. A to wszystko z uwagi na ilość emocji, które we mnie wzbudziła. Zdecydowanie nie należy do kategorii lekkich książek, choć czytałam ją z ogromnym zaangażowaniem, niemal pochłaniając treść. Życie Marii i Aleksandry całkowicie mną zawładnęło. Jednak historia tych kobiet, zobrazowana bardzo realnie, uderza do głębi i zapewnia duży rollercoaster emocjonalny. Być może dlatego, że to opowieść o wycinku z życia zwykłych ludzi, którzy walczą o lepsze jutro i o to, co w ich mniemaniu da im pełnię szczęścia. Ale czy na pewno? Czy spełniając kolejne marzenia, wręcz je ścigając, na pewno osiągniemy spełnienie? Przecież życie tak nie działa. Człowiek zawsze czegoś pragnie, do czegoś dąży. A los nie daje nic za darmo...

Aleksandra to kobieta, która na pozór ma wszystko. Cudownego, opiekuńczego męża. Pracę, którą uwielbia i która daje jej mnóstwo przyjemności. Piękny, luksusowy dom. Nie musi się także martwić o pieniądze, gdyż żyje w dobrobycie. Bajka, prawda? Niestety, ona nie potrafi się z tego cieszyć, ponieważ pomimo wielu prób nie udało jej się zostać matką. A szanse na spełnienie tego marzenia stają się coraz bardziej znikome. Czasami miałam wrażenie, że Ola tak bardzo skoncentrowała się na posiadaniu potomstwa, że jej życie i myśli właściwie nie krążyły wobec niczego innego. Momentami miałam do niej żal, że nie potrafi docenić wszystkich innych, dobrych rzeczy, które ją w...

{}× 1 | link |
@ixzca
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Pierwszy raz spotykam się z piórem Pani Anny i myślę, że nie ostatni.

Historia ukazana w książce nie należy do łatwych. Aleksandra ma problem z zajściem w ciąże mimo wielokrotnych prób - za każdym razem dochodzi do poronienia. Maria natomiast próbuje znaleźć pieniądze na operację dla niepełnosprawnej córki. I mimo tak ciężkiego klimatu książkę czyta się sprawnie i bardzo dobrze. Każdy rozdział daje nową nadzieję na odnalezienie tego czego obie pragną. Jednak nie brak w tym wszystkim upadków i przykrych sytuacji.

Bohaterowie przemyślani, charakterystyczni. Osobliwie przedstawieni w sytuacji, którą przygotował dla nich los. Są jak ktoś kogo możemy znać, bo nawet sama historia mogłaby się wydarzyć naprawdę. Myślę, że właśnie to sprawia, że czytelnik jest w stanie się w nią wczuć, a z samymi bohaterami bardzo zżyć.

Oczywiście wszystko co wydarzyło się w ostatnich rozdziałach, sprawiło, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

Jest to świetna historia, pokazująca, że mimo wszystko zawsze możemy odnaleźć jakieś rozwiązanie. Wystarczy chcieć i mieć odwagę się poświęcić.

{}× 1 | link |
@mysilicielka
2021-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Już od pierwszych zdań poczułam, że jestem w domu. Nie wiem, jak inaczej to określić, to taki czytelniczy komfort, kiedy od razu wiesz, że lektura ci się spodoba. Postacie pojawiły się przede mną, przedstawiły i z miejsca stałyśmy się przyjaciółkami. Aleksandra chwyciła mnie za jedną dłoń, a Maria za drugą i na zmianę opowiadały mi swoje historie.

{}× 1 | link |
@bukszelf
2021-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Ja – czytelnik horrorów i krwawych historii znowu przepadłam przez obyczajówkę. Przyznam – na początku drażniły mnie opisy robienia śniadań, rozmowy przy kawce, szybkie sceny na poł strony, nie umiałam się wciągnąć, nie interesowały mnie losy tych dwóch małżeństw. Ale ostatecznie zamknęłam książkę i stwierdziłam, że chcę więcej, chcę kolejną część Miałam wiele pytań. Na szczęście wiem, że druga część podomyka wątki, szkoda tylko, że trzeba na nią czekać.

Powieść porusza wiele problemów, które mogą wydarzyć się w sytuacji wynajęcia kobiety do urodzenia dziecka. Wszystkie wydarzenia w książce są przyziemne, niekoloryzowane, po prostu ludzkie. Obie bohaterki to silne i zdeterminowane kobiety ale mają wiele zmartwień. Są decyzje, nawet te trudne, które podejmują z łatwością, bez mrugnięcia okiem ale również stają przed różnymi dylematami, których rozwiązać nie potrafią i tylko zwlekają, dlatego łatwo czytelnikowi się utożsamić z Olą czy Marią. Książka łatwa do czytania, ze względu na styl pisarki, trudna ze względu na kwestię refleksji po lekturze.

{} | link |
@Busia1904
2021-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Przeczytane 2021
@Z_fascynacja_o_ksiazkach
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@jorja
2021-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@gala26
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Literatura współczesna 2021 Moja prywatna biblioteczka Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie Nowe wyzwanie czytelnicze 2021 Obyczajowe
@Morella
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Ulubione Posiadam Egzemplarze recenzenckie Domowa biblioteczka
IS
2021-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ela_r22
2021-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021 Literatura obyczajowa Romans PPosiadam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiedy nadejdziesz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe