Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców

Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bajki mają wielką moc. Opowieści mają moc. Uwielbiamy obserwować bohaterów, którzy są do nas podobni i potrafią tak wiele osiągnąć mimo swoich niedoskonałości. Don Kichot, Bilbo Baggins, Harry Potter – choć nie istnieją poza wyobraźnią, to jednak odnajdujemy w nich ziarenko siebie.

W „Bajkach, które mają moc” zapraszamy dzieci do świata pełnego empatii i wsparcia. Znajdą w nim bohaterów, którzy zmagają się z niedoskonałościami lub trudnościami – czasem codziennymi, jak zajęcia szkolne, a czasem wyjątkowymi, jak depresja rodzica. Dzieci, widząc ziarenko podobieństwa w nawet odrealnionej postaci, podążają za nią, by dowiedzieć się, jak skończy się jej przygoda, czy wszystko będzie dobrze. Tak rodzi się nadzieja. Może ta historia poprawi humor twojemu dziecku? Pozwoli lepiej pomyśleć o sobie samym i z uśmiechem wyjść rano do szkoły? Może łatwiej będzie mu lub jej uwierzyć w to, że trudne chwile mijają?
Data wydania: 2023-06-01
ISBN: 978-83-272-7938-5, 9788327279385
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Virtualo
Kategorie: Dla dzieci, Bajki
Stron: 339
dodana przez: viki_zm

Autor

Sylwia Chutnik Sylwia Chutnik
Urodzona 12 lipca 1979 roku w Polsce (Warszawa)
Polska kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike (w 2009 za Kieszonkowy atlas kobiet, w 2013 za Cwaniary i w 2015 ...

Pozostałe książki:

Kieszonkowy atlas kobiet Inne Światy Dzidzia Dintojra Cwaniary Nadzieja Smutek cinkciarza W krainie czarów Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści Tyłem do kierunku jazdy Zagadki babci Mama ma zawsze rację Jolanta Kwestia charakteru Nie pytaj o Polskę Nieśmiałek Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek Smak wolności Walka jest kobietą Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Dino Bambino Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sztuk walki Miasto zgruzowstałe Pismo. Magazyn opinii, nr 7 / lipiec 2018 Powstanie '18. Opowiadania Wielkopolan Pudel na dyskotece Fistaszki zebrane 1991-1992 Mówi Warszawa Pierwsza zasada punka Pismo. Magazyn opinii, nr 6 (30) / maj 2020 Proszę wejść Warszawa kobiet Warszawa. Slow travel
Wszystkie książki Sylwia Chutnik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inny, co nie znaczy, że gorszy, świat Gustawa

5.08.2023

"Bajki mają moc" to zbiór opowieści z ważnym przekazem dla dzieci, ale również dorosłych. Bohaterowie bajek nie są tylko odrealnionymi i magicznymi postaciami, ale zwykłymi normalnymi dziećmi. Mierzą się one jednak niekiedy z niezwykłymi i trudnymi problemami i wymagającymi zadaniami codzienności. W recenzji skupię się na bajcie "Gustaw, nie Gutek... Recenzja książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców

@viki_zm@viki_zm × 12

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2023-08-05
8 /10
Przeczytane 2023 Ebook Posiadam Współpraca recenzencka

Inny, co nie znaczy, że gorszy, świat Gustawa

Aneta Krasińska napisała bajkę składającą się z ośmiu rozdziałów. Jej główny bohater to chłopiec w spektrum autyzmu. Zespół Aspergera sprawia, że Gustaw różni się od swoich rówieśników, ale nie oznacza to, że jest gorszy. Jest po prostu inny, co nie znaczy, że to źle. Co więcej, wyjątkowy i jak sam mówi, stara się w ten właśnie sposób o sobie myśleć.

Bajka nie należy do najdłuższych i czyta się ją naprawdę bardzo dobrze. Autorka dokładnie przybliża w niej Małym Czytelnikom świat dziecka z Zespołem Aspergera, pokazuje, czym może się różnić od ich własnego. Na podstawie zachowań Gustawa tłumaczy różnice, ale również powody takich, a nie innych zachowań czy wypowiedzi.

Według mnie ciekawym sposobem na pokazanie spektrum autyzmu dzieciom tak, by go dobrze zrozumiały, było wprowadzenie przez Anetę Krasińską postaci Asa. To on odpowiada za większość nie do końca typowych zachowań czy słów bohatera bajki i możemy obserwować, co mu podpowiada.

"Gustaw, nie Gutek!" to niezwykle wartościowa opowieść dla dzieci, która znajduje się w większym zbiorze "Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców". Autorka podejmuje w niej niezwykle ważny temat w sposób dostosowany do czytelnika. Zdecydowanie polecam lekturę zarówno tej bajki, jak i całej książeczki, w których nie brakuje empatii i zrozumienia.

Ebooka do recenz...

× 7 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl