Baśnie

Hans Christian Andersen
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów
Baśnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów

Opis

Wybór najpiękniejszych baśni Andersena w pięknym, albumowym wydaniu, wspaniale zilustrowanych przez Jana Marcina Szancera. Są wśród nich te najbardziej znane, m.in.: Calineczka, Mała syrena, Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Słowik, Latający kufer, Dzielny ołowiany żołnierzyk czy Brzydkie kaczątko, jak i nieco mniej może znane, ale równie wspaniałe, np.: Dzikie łabędzie, Bzowa babuleńka czy Choinka.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7272-202-7, 9788372722027
Wydawnictwo: ANAGRAM - Spółdzielna Wyd.Magdalena Koperska
Kategoria: Baśnie
Mamy 151 innych wydań tej książki

Autor

Hans Christian Andersen Hans Christian Andersen
Urodzony 2 kwietnia 1805 roku w Danii (Odense)
Hans Christian Andersen urodził się 2 kwietnia 1805r. jako syn biednego szewca Hansa Andersena i niepiśmiennej praczki Anne Marie. Ojciec umarł z powodu komplikacji zdrowotnych po wojnie napoleońskiej, matka z powodu alkoholizmu. Został ochrzczony w ...

Pozostałe książki:

Baśnie Andersena Królowa Śniegu Calineczka Dziewczynka z zapałkami Brzydkie kaczątko Nowe szaty cesarza Świąteczna noc Dzikie łabędzie Mała Syrenka. Baśnie Krzesiwo Ołowiany żołnierzyk Mistrzowie opowieści o miłości Księżniczka na ziarnku grochu Baśnie. Tom I Baśnie. Tom III Choinka Kwiat paproci i inne baśnie europejskie Miała jaja gospodyni Mistrzowie opowieści. Skandynawskie lato Pasterka i kominiarczyk Anioł Baśnie Baśnie Andersena. Brzydkie kaczątko Baśnie Andersena. Nowe szaty cesarza Baśnie. Królowa Śniegu Baśnie. Tom II Brzydkie kaczątko i inne baśnie Improwizator Krzesiwo; Pasterka i kominiarczyk Nowe szaty cesarza i inne baśnie Słowik Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki Wybór baśni Autobiografia. Baśń mojego życia Bajarz europejski: 15 bajek, mitów i baśni dla dzieci Baśnie z całego świata Baśnie. Calineczka. Mistrzowie klasyki dziecięcej Calineczka i inne baśnie Dzienniki Dziewczynka z zapałkami ; Stary dom Książka z obrazkami bez obrazków Latający kufer i inne baśnie Wielka księga bajek Za siedmioma lasami Złoty skarbiec baśni Andersen. Baśnie znane i nieznane Anegdoty losu. Antologia nowel i opowiadań duńskich Bajki o krasnoludkach Baśnie do poczytania Baśnie i opowieści Baśnie o miłości Baśnie. Brzydkie kaczątko. Mistrzowie klasyki dziecięcej Baśnie. Wielka księga Brzydkie Kaczątko / Calineczka Brzydkie kaczątko. Księżniczka na ziarnku grochu Contes Choisis Czerwone buciki Córka króla moczarów i inne baśnie Driada i inne opowieści Dziewczynka z zapałkami Nowe szaty cesarza Królowa Śniegu / Mała Syrenka Królowa Śniegu / Słowik Królowa Śniegu i inne opowieści Księga baśni Andersena Księżniczka na ziarnku grochu / Dziewczynka z zapałkami Kuferek bajek Andersena Lektury drugoklasisty Magiczny świat baśni Mały Klaus i Duży Klaus i inne baśnie Moje ulubione baśnie. Bracia Grimm Moje ulubione baśnie. Hans Christian Andersen Moje ulubione baśnie. Hans Christian Andersen Mój cudowny bajkowy świat Najpiękniejsze Baśnie Andersena Najpiękniejsze baśnie Najpiękniejsze baśnie Najpiękniejsze baśnie Najpiękniejsze baśnie dla dzieci Najsłynniejsze baśnie H. Ch. Andersena i braci Grimm Niezapomniane baśnie dzieciństwa O tobie mówi bajka Piesza podróż z kanału Holmen na wschodni cypel wyspy Amager w latach 1828 i 1829 Piotr Szczęśćiarz Snow Queen Srebrny szyling i inne zapomniane baśnie pana Andersena Towarzysz podróży Tylko grajek Zimowe bajki Hansa Christiana Andersena Zimowe wiersze i baśnie Świniopas
Wszystkie książki Hans Christian Andersen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Najpiękniejsze baśnie H. Ch. Andersena

9.07.2014

Hans Christian Andersen (1805 – 1875) to światowej sławy duński pisarz i poeta szczególnie zapamiętany ze swej baśniopisarskiej twórczości, za którą to tak bardzo pokochały go dzieci. Jego przepiękne baśnie przetłumaczono na ponad 80 języków. Autor ten jest mi szczególnie bliski i doskonale pamiętam jego opowieści z dzieciństwa toteż bardzo zainter... Recenzja książki Baśnie

EM
@emik84

Baśnie HANS CHRISTIAN ANDERSEN

8.02.2012

To książka, którą kocha się od pierwszego wejrzenia. Nie znam nikogo, kto nie lubiłby baśni Andersena. To klasyka, z którą warto zapoznawać również nasze dzieci. Gdy otworzyłam tę książkę niemal natychmiast wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa. Wieczory, gdy moja mama siadała przy moim łóżku i zabierała mnie i mojego brata w świat baśni. To w... Recenzja książki Baśnie

@MartaAnia@MartaAnia

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@denudatio_pulpae
2020-04-07
Przeczytane Lektury szkolne - ponowne starcie 100 NKK 100 The Guardian Mam w domu 📚 501 Must-Read Books

Baśnie Andersena czytała mi mama, a jeżeli mnie pamięć nie myli to "Calineczkę" przerabialiśmy w szkole. Troszeczkę byłam zaskoczona czytając tę książkę teraz, że niektóre bajki były dość smutne i momentami okrutne, szczególnie przykra była dla mnie lektura "Dziewczynki z zapałkami", strasznie mi było jej żal. Oczywiście znajdziemy tu również pokrzepiające zakończenia i bardziej pogodne opowieści. Moją najulubieńszą baśnią były zawsze "Dzikie łabędzie" i w tej materii nic się nie zmieniło.

Uwielbiam okładkę tego wydania, zawsze miałam słabość do niebieskich róż.

× 9 | Komentarze (4) | link |
@bea-ta
@bea-ta
2019-11-18
9 /10
Przeczytane Gdybym miała tylko jedną półkę... Biblioteka domowa Czytane dzieciom przeczytane przed 2015 rokiem Czytane wielokrotnie

Baśnie Andersena czytałam wielokrotnie w ciągu mojego życia, stąd nie kwalifikuję ich do literatury dziecięcej :). Każdorazowo, przy kolejnej lekturze, oprócz wspomnień z dzieciństwa, odnajduję nowe emocje, nowe refleksje i nowe rozumienie niektórych sytuacji. Lubię je i uważam za najpiękniejsze, od pierwszego z nimi spotkania. Mimo że nie zawsze radosne, często bez szczęśliwego zakończenia, miały dla mnie niesamowity magnetyzm, aurę, którą żyłam jeszcze długo po lekturze baśni. Rozbudzały wyobraźnię (do dziś noszę w sobie wiele obrazów i nastrojów związanych z konkretnymi scenami), pomagały zrozumieć wpływ dobrych i złych uczynków na życie bohaterów, wprowadzały w świat metafor (księżniczka na ziarnku grochu czy król jest nagi).
Do ulubionych baśni zaliczam „Królową śniegu”, „Dzikie łabędzie”, „Brzydkie kaczątko”, „Calineczkę” i „Bzową babuleńkę” (do dziś, gdy kwitną bzy, przypominam sobie okoliczności mojego pierwszego spotkania z tą baśnią).

× 7 | link |
@Marcela
2022-06-28
Przeczytane

"Baśnie" to zbiór 9 najbardziej znanych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. Baśnie to lektura zarówno dla dużych jak i małych czytelników - dzieci zagłębią się w magiczny świat fantastycznych opowieści, nadnaturalnych postaci i zjawisk a dorośli z przyjemnością przypomną sobie czasy swojego dzieciństwa.
W zbiorze znajdziemy takie baśnie jak "Calineczka", "Brzydkie kaczątko", "Dzielny ołowiany żołnierzyk", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa Śniegu", "Mała Syrenka", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Nowe szaty króla" oraz "Słowik".
Dzięki ukazaniu charakterów ludzkich poprzez zachowania zwierząt i roślin czytelnikami baśni mogą być zarówno dzieci, jak i dorośli. Dzieci łatwiej zrozumieją ciekawą treść, dorośli szybko odczytają również to głębsze przesłanie.
Baśnie Andersena mają ponadczasową wartość. Poprzez pokazanie perypetii inteligentnych zwierząt i zaczarowanych stworzeń autor chce pokazać czytelnikowi, jak należy postępować w życiu. Sam Andersen mówił, że pisze baśnie po to, „aby i dorosłym podsunąć od czasu do czasu jakąś myśl”. I rzeczywiście, w każdej baśni można doszukać się odzwierciedlenia tego, z czym spotykamy się na co dzień.
Myślę, że z tych baśni zadowoleni będą zarówno dorośli jak i dzieci.

× 4 | link |
@Booka
2021-06-14
6 /10
Przeczytane Literatura dziecięca/młodzieżowa Posiadam

Zbiór najpiękniejszych baśni Andersena. Książka mojego dzieciństwa, do której często wracałam także po latach. Spośród tych baśni tymi, które najbardziej zapadły mi w pamięć oraz które lubiłam (i lubię do dziś - bo baśni się nie zapomina) - były: "Świniopas", "Imbryk", "Stokrotka", "Len", "Stara latarnia" i "Pasterka i kominiarczyk". No i jeszcze może "Nowe szaty cesarza" i "Dzielny ołowiany żołnierz".
W tym wydaniu, które posiadam znajduje się parę barwnych ilustracji do niektórych z baśni.

× 2 | link |
@Lubczyk
2019-11-18
6 /10
Przeczytane (VM) dziecięce i młodzieżowe (K) KRESY - zbieram dla Polaków ze Wschodu (K) KRESY - zbieram dla Polaków ze Wschodu (VM) wszystkie (T) dziecięce - baśnie, opowieści, mity (L) hall G

Nie lubiłam Andersena, ale podobały mi się ilustracje. Synowie moi całkiem niebajkowi, więc nie miałam okazji wrócić.
Sześć gwiazdek to opinia z dzieciństwa :)

× 2 | link |
@LadyEssex
@LadyEssex
2013-09-09
5 /10
Chcę przeczytać Moja biblioteczka

Niektóre baśnie ciekawe, inne z kolei usypiające. Jak na prosty, wręcz dziecinny język za dużo w nich smutku i okrucieństw. Rysunki też jakieś mrocznie, niemniej jednak warto było sięgnąć po tą książkę, chociażby po to by uświadomić sobie, że baśnie (tak jak życie) nie zawsze muszą być "kolorowe".

× 1 | link |
@SYSTEM
@SYSTEM
2007-11-20
10 /10
Przeczytane Z dzieciństwa, młodzieżowe Posiadane dziecięce inspiracje Lektury z dziecinstwa

"Baśnie" Andersena obok "Takich sobie bajeczek", "Baśni z dalekich mórz i oceanów" i "Baśni" Braci Grimm, to moje pierwsze lektury - wszystko co nastąpiło potem konotuje z ich wymową i sensem - świat jest tajemniczy, pełen różnych istot, skomplikowany, rozległy i wielowymiarowy...

| link |
@Tajemnica33
@Tajemnica33
2010-11-22
10 /10
Przeczytane Jest na mojej półce

Mam nadzieję, że będę miała okazje poczytać je swoim wnukom, mam nadzieję, że Andersen na zawsze pozostanie z dzieciakami.

| link |
@Shelle_
@Shelle_
2009-07-08
Przeczytane

hmm... PIERWSZA... to na początek Książka nie taka zła... basnie oczywiście super, ale oprawa...

| link |
BE
@betty222
2008-08-02
Przeczytane

Czyś duży, czy mały to te baśnie pozwolą Ci się oderwać od zwykłości dnia dzisiejszego.

| link |
JU
@julkita
2012-11-13

ta baśń bardzo mnie zainteresowała , ponieważ opowiada o zwierzątkach

| link |
@Talunia
@Talunia
2009-09-17
Przeczytane

Brak słów... Przypomina mi dzieciństwo... Piękna!

| link |
@e_milka
@e_milka
2011-04-17
10 /10
Przeczytane

Najpiękniejsza baśń- "Dzikie łabędzie." Piękne!

| link |
@Da-Nutka
@Da-Nutka
2009-08-12
10 /10
Przeczytane

Klasyczne baśnie, czytane od wielu pokoleń...

| link |
AG
@madderka
2009-05-29
10 /10
Przeczytane

Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka :)

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Tęsknota do pieca to ciężka choroba dla bałwana.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl