Belcanto

Ann Patchett
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Belcanto
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Roxanne Coss, diwa operowa, przyjeżdża do jednego z ubogich państw Ameryki Południowej, by zaśpiewać na urodzinowym przyjęciu japońskiego przemysłowca. Lokalne władze pragną nakłonić go do wybudowania tu fabryki. Jednak Hosokawa zainteresowany jest przede wszystkim muzyką i piękną śpiewaczką.

Gdy tylko Roxanne kończy swój występ, rezydencja staje się celem ataku terrorystów, którzy chcą uprowadzić prezydenta. Ale prezydent został w domu, by obejrzeć ulubioną operę mydlaną… Atak zmienia się w wielotygodniowe oblężenie, a między gośćmi i terrorystami tworzą się więzi, które w innych okolicznościach nigdy by nie powstały.

"Belcanto" to pełna liryzmu i zaskakującego poczucia humoru opowieść o sile muzyki, miłości i kryzysie. Uhonorowana . Orange Prize i PEN/Faulkner Award for Fiction powieść na stałe weszła do kanonu literatury amerykańskiej.

Data wydania: 2017-06-14
ISBN: 978-83-240-3743-8, 9788324037438
Wydawnictwo: Znak
Stron: 432
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Ann Patchett Ann Patchett
Urodzona 2 grudnia 1963 roku w USA (Los Angeles)
Ann Patchett jest cenioną amerykańską pisarką, laureatką wielu prestiżowych nagród (m.in. Orange Prize for Fiction i PEN/Faulkner Award for Fiction). Jej książki przetłumaczone zostały na 30 języków, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ich po...

Pozostałe książki:

Asystentka magika Taft Dom Holendrów Stan zdumienia Belcanto
Wszystkie książki Ann Patchett

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Belcanto

WYBÓR REDAKCJI
9.10.2022

Zdawać by się mogło, że o miłości napisano już wszystko. Jest ona tematem zarówno ikonicznych dzieł, które weszły do kanonu literatury światowej jak i tanich romansideł czytanych zachłannie przez czekające na swojego księcia romantyczki. Od wieków chłoniemy z lubością opowieści o ludzkich namiętnościach, pragnieniach i tęsknotach. O miłości spełni... Recenzja książki Belcanto

@nika.mail@nika.mail × 13

Belcanto

WYBÓR REDAKCJI
18.09.2022

Nikt nie spodziewał się, że pewne przyjęcie japońskiego biznesmena zwieńczone mini koncertem sławnej piosenkarki będzie miało taki finał. Do willi wdziera się uzbrojona grupa, a wszyscy uczestnicy przyjęcia w jednej chwili zostają zakładnikami. Stu dwudziestu jeden zaproszonych gości, dwudziestu kelnerów i siedmiu kucharzy nie może opuścić posiadł... Recenzja książki Belcanto

@justyna_@justyna_ × 10

Miłość niemożliwa

10.10.2022

"Belcanto" Ann Patchett jest powieścią zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Opowiada o relacjach, które narodziły się pomiędzy ludźmi uwięzionymi przez grupę terrorystów podczas przyjęcia urodzinowego w domu wiceprezydenta a napastnikami. Zanim czytelnik dotrze do zaskakującego finału, będzie towarzyszył wielu bohaterom w odkrywaniu ich najwięk... Recenzja książki Belcanto

@LiterAnka@LiterAnka × 18

Belcanto

26.09.2022

Ann Patchett "Belcanto" przełożyła Anna Gralak, Nie czytałam do tej pory tak chwalonego "Domu Holendrów" autorki, ale jeśli są choć w odrobinie tak dobrą książką, jaką było "Belcanto", czeka mnie kolejna świetna czytelnicza przygoda. Nie sadziłam, że rozciągnięte na parę miesięcy losy kilkudziesięciorga zakładników oraz ich oprawców, zamkniętych... Recenzja książki Belcanto

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2022-09-28
Przeczytane

Przyjęcie urodzinowe znanego japońskiego biznesmena Pana Hosakawy zostaje zorganizowane w rezydencji wiceprezydenta. Zaproszono na nie ambasadorów, polityków, wpływowych biznesmenów. Imprezę ma uświetnić światowej sławy niezwykle utalentowana śpiewaczka operowa Roxanne Coss. Wszystko zmienia się na koniec koncertu w momencie gdy gaśnie światło. Do rezydencji włamują się terroryści, którzy mają jeden cel – uprowadzić prezydenta. Ten niestety w ostatniej chwili odwołał swoje przyjście. W obliczu niepowodzenia terroryści muszą błyskawicznie opracować nowy plan.

„Belcanto” to niezwykle hipnotyzująca powieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Limie w 1996r. kiedy to terroryści zajęli tamtejszą ambasadę i wzięli 600 zakładników, których przetrzymywali 4 miesiące. Przyznaje, że po opisie spodziewałam się brutalnego i mrożącego krew w żyłach thrillera. Zostałam za to bardzo zaskoczona niezwykle emocjonalną opowieścią o odnajdywaniu miłości tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. To również historia o sile i wytrwałości, która urzeka. Sytuacja w jakiej się znaleźli, nawiązywanie między terrorystami i ich ofiarami przyjaźni czy miłości w niezwykle obrazowy sposób pokazuje i wyjaśnia mechanizm syndromu sztokholmskiego.

Całość napisana jest pięknym językiem, a plastyczne opisy działają na wyobraźnię. To opowieść którą mimo iż chcesz przeczytać jednym tchem dawkujesz sobie gdyż ciężko się z nią rozstać. Niemożność porozumienia się więk...

× 5 | link |
@Antoniowka
2021-02-12
7 /10
Przeczytane

Po „Belcanto” sięgnęłam, ponieważ powieść ta znalazła się na jednej z wielu list książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.

W pewnym państwie Ameryki Południowej zostaje wyprawione przyjęcie urodzinowe dla japońskiego przedsiębiorcy, pana Hosokawy. Całość ma zostać uświetniona występem diwy operowej, Roxanne Coss. Na przyjęcie wdzierają się terroryści i cała zgromadzona tam śmietanka towarzyska staje się zakładnikami.

Autorka w książce stawia dość naiwną (moim zdaniem) tezę, że każdy – terrorysta, biznesmen, ksiądz czy ludzie niepiśmienni – pozostają pod wrażeniem muzyki klasycznej, że porusza ona ich serca. Szczerze w to wątpię.
Ann Patchett dość dokładnie portretuje zakładników, ich postawy, myśli.

Potrafi się wczuć w ich psychikę. Rozumiem, że trzeba dużo stron, żeby opisać coś na kształt syndromu sztokholmskiego. Jednak mimo ewidentnych zalet, książka jednak czasem nuży. Zaletą całości jest jednak zakończenie, bo to od niego zależało czy książka będzie tylko zwykłym czytadłem czy będzie pretendowała do bycia czymś więcej.

Czy jednak zasłużyła na przyznane jej nagrody? Tego nawet po lekturze nie jestem w stanie stwierdzić.

× 2 | link |
ST
2022-11-24
6 /10
Przeczytane
@nika.mail
2022-10-09
8 /10
@Radosna
2022-10-03
8 /10
@toptangram
2022-09-26
8 /10
Przeczytane
@justyna_
2022-09-18
6 /10
Przeczytane
DO
2022-08-23
7 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2022-10-05
8 /10
Przeczytane
MB
2021-01-20
6 /10
Przeczytane
@noemi_li
2011-09-16
8 /10
Moja biblioteka
@deana
2014-03-15
3 /10
Przeczytane
DO
2010-07-05
8 /10
Przeczytane
@orchisss
2011-02-23
3 /10
Przeczytane
@asiakl89
2010-04-27
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Belcanto. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl