Błędne koło. Nieumiarkowanie

Anna Krystaszek
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Błędne koło. Nieumiarkowanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Przez lata tkwiły w błędnym kole przemocy, w końcu powiedziały „dość!”

Dręczona od lat Helena Deska decyduje się odejść wraz z dziećmi od męża alkoholika. Kilka dni później w kamienicy przy ul. Krakowskiej policja odkrywa zwłoki. To Robert Deska. Nie ma wątpliwości, że został zamordowany. Zwłoki zbezczeszczono i zmasakrowano, a wokół denata ustawiono puste flaszki po wódce. To nie pierwsze brutalne morderstwo w tej kamienicy i jak się wkrótce okaże – nie ostatnie. Kilkadziesiąt godzin później kolejny trup.

Wszyscy zamordowani byli alkoholikami, wszyscy znęcali się nad swoimi żonami i dziećmi. Ich także dręczono przed śmiercią. Czy to zemsta za wieloletnią gehennę? Czy ktoś z zewnątrz wyeliminował gnębicieli?

Prokurator Hejda wkracza do sprawy z bagażem własnych wspomnień o ojcu tyranie. Czarny od początku twierdzi, że to zmowa skrzywdzonych żon. Latami będąc ofiarami przemocy, w końcu same stały się oprawcami… Tyle że do zbrodni doszło akurat wtedy, gdy kobiety zdecydowały się zacząć żyć od nowa, z dala od swoich katów. Kto więc jest mordercą?

Błędne koło – piąta książka Anny Krystaszek z prokuratorem Janem Hejdą i komisarzem Igorem Szulcem w rolach głównych. Wcześniej ukazały się: W cieniu terapeutki, Wizje, Pustelnia mordercy i Zamknięty świat.

Wydanie 1

Data wydania: 2024-02-21
ISBN: 978-83-287-3007-6, 9788328730076
Wydawnictwo: Muza S.A.
Cykl: Siedem grzechów głównych (Anna Krystaszek), tom 5
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Anna Krystaszek Anna Krystaszek Zwykształcenia pedagog, socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspirację w jej twórczości literackiej. W swoich książkach autorka stara się koncentrować na motywacj...

Pozostałe książki:

W cieniu terapeutki. Zazdrość Wizje. Gniew Pustelnia mordercy. Nieczystość Zamknięty świat. Chciwość Błędne koło. Nieumiarkowanie Zmowa milczenia. Lenistwo
Wszystkie książki Anna Krystaszek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Błędne koło.

WYBÓR REDAKCJI
26.02.2024

W swojej piątej książce z prokuratorem Janem Hejdą i komisarzem Igorem Szulcem w roli głównych bohaterów Anna Krystaszek zabiera nas w mroczną podróż do świata przemocy i zemsty. Historia Heleny Deski, która postanawia odejść od męża alkoholika, staje się punktem wyjścia do serii brutalnych morderstw. Autorka wnikliwie bada psychologiczne motywacj... Recenzja książki Błędne koło. Nieumiarkowanie

@Malwi@Malwi × 30

Nieumiarkowanie

13.04.2024

Jeśli wcześniej nie pisałam to teraz mam okazję - uwielbiam książki Anny Krystaszek. Autorka zachwyciła mnie już swoją debiutancką powieścią, a z każdą kolejną było tylko lepiej. "Błędne koło. Nieumiarkowanie" to powieść z gatunku tych, które nie tylko wstrząsną czytelnikiem, ale też zmuszą go do refleksji nad otaczającym nas światem, a zagadka kr... Recenzja książki Błędne koło. Nieumiarkowanie

@Anmar@Anmar × 7

„Przez lata tkwiły w błędnym kole przemocy, w końcu powiedziały „dość!”...”

5.03.2024

„Błędne koło. Nieumiarkowanie” autorstwa Anny Krystaszek to już piąta część cyklu Siedem grzechów głównych. Czy tylko ja jestem w szoku, że to już piąty tom? Do tej pory pamiętam moment, w którym do moich rąk trafiła paczka z pierwszą częścią tej serii, a teraz prawdopodobnie zbliżam się do jej końca... Ale wracajmy do lektury - po raz kolejny Krs... Recenzja książki Błędne koło. Nieumiarkowanie

Błędne koło

20.02.2024

Brną w życie bez przyszłości. Wyrwane z przemocowych domów, nie mają odwagi czegokolwiek zmienić. Po latach budzą się w miejscu, w którym nigdy nie chciały być. Tkwią latami w piekle pustki, a morze agresji, nienawiści, cierpienia zalewa falami. Nieszczęśliwe, bezsilne, skopane przez życie. Straumatyzowany los kobiet, które w codzienności przeżywa... Recenzja książki Błędne koło. Nieumiarkowanie

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@papierowamagnoolia
2024-03-19
Przeczytane

"Błędne koło" Anny Krystaszek to kolejny kryminał z cyklu "Siedem grzechów głównych". W tym razem motywem przewodnim jest grzech nieumiarkowania i dotyczy alkoholizmu.

Historia opiera się na dramacie kobiet, które są żonami alkoholików. Jedna z nich - Helena Deska podjęła decyzję, aby odejść od męża. Razem z dziećmi chce wyjechać w bezpieczne miejsce. Jednak w niedługim czasie, w jej dawnym mieszkaniu policja odkrywa zwłoki jej męża. Nie była to zwykła śmierć, a morderstwo w konkretny sposób zainscenizowane. Później dochodzi do kolejnej zbrodni, bardzo podobnej i w tej samej kamienicy. Szybko cień podejrzeń pada na żony alkoholików - te kobiety były przez lata dręczone i poniewierane i mogły mieć motyw ale czy były w stanie posunąć się do tak drastycznych czynów?

Sprawą zajmują się prokurator Hejda i komisarz Szulc i od początku zakładają, że była to zmowa skrzywdzonych żon. Jednak rozwiązanie wcale nie jest takie oczywiste.

"Błędne koło" - ten tytuł tak bardzo tutaj pasuje! Autorka przedstawia nam mroczny świat złożony z przemocy, strachu i ludzkich dramatów. Ofiarami zbrodni są mężczyźni, którzy wcześniej znęcali się nad swoimi żonami. I to właśnie one stają się głównymi podejrzanymi. Samo śledztwo nie jest jakieś skomplikowane a krąg podejrzanych bardzo wąski ale w tej książce przede wszystkim uwydatnione zostały problemy społeczne. Sprawa kryminalna rozbija się na kilka wątków i bez szczególnych zaskoczeń daje nam kompletną historię opartą ...

| link |
MA
@ksiazka.w.dloniach
2024-03-05
9 /10

Hejda i Szulc znowu w akcji! Kolejna wyjątkowa historia spod pióra Anny Krystaszek, którą miałam okazję przeczytać. Autorka swoje książki opiera na siedmiu grzechach głównych, tym razem padło na nieumiarkowanie. Ciekawa byłam jak zostanie poprowadzona akcja. Z wielką przyjemnością sięgnęłam po "Błędne koło. Nieumiarkowanie" i kolejny raz się nie zawiodłam. Zdecydowanie książki Pani Anny Krystaszek to jedne z lepszych jakie trafiają w moje ręce.


Przenosimy się do kamienicy, w której mieszkają młode dziewczyny z mężami oraz dziećmi. Niestety nie są to szczęśliwe rodziny, wręcz przeciwnie. Przemoc, gwałty oraz alkoholizm jest tu na porządku dziennym. Niestety jak to w życiu bywa- ciężko podjąć decyzję o uwolnieniu się z rąk oprawcy - bo może się zmieni.... ?

Helena Deska decyduje się odejść od męża i przy pomocy pracownika socjalnego szykuje się do przeprowadzki. Wreszcie podjęła racjonalna decyzję i postanowiła zawalczyć o lepsze życie swoje oraz dzieci. Nieoczekiwanie w ich mieszkaniu zostają odkryte zwłoki Roberta Deski wokół których ustawiono puste butelki po wódce. Po oględzinach okazuje się również, że denat przed śmiercią został brutalnie potraktowany.

To dopiero początek... Kolejne morderstwa w tej kamienicy wydaje się być bardzo podobne. Trzy skrzywdzone kobiety i trzech zabitych mężów. Kto jest sprawcą seryjnych morderstw?

Czytałam poprzednie książki autorki i muszę przyznać, że poprzeczka została wysoko zawieszona. Tym raz...

| link |
@Zaczytanablondynka
2024-03-13
Przeczytane

Błędne koło. Nieumiarkowanie - Anna Krystaszek

„Dręczona od lat Helena Deska decyduje się odejść wraz z dziećmi od męża alkoholika. Kilka dni później w kamienicy przy ul. Krakowskiej policja odkrywa zwłoki. To Robert Deska. Nie ma wątpliwości, że został zamordowany.”

„To nie pierwsze brutalne morderstwo w tej kamienicy i jak się wkrótce okaże – nie ostatnie. Kilkadziesiąt godzin później kolejny trup.”

„Prokurator Hejda wkracza do sprawy z bagażem własnych wspomnień o ojcu tyranie. Czarny od początku twierdzi, że to zmowa skrzywdzonych żon. Latami będąc ofiarami przemocy, w końcu same stały się oprawcami… Tyle że do zbrodni doszło akurat wtedy, gdy kobiety zdecydowały się zacząć żyć od nowa, z dala od swoich katów. Kto więc jest mordercą?”

Jak tylko dostałam propozycję, by zrecenzować kolejną książkę Pani Anny nie wahałam się ani chwili! To kolejna część z cyklu siedem grzechów głównych!
Jakże miło było wrócić do polubionych przeze mnie postaci Igora oraz Jana. Tym razem, śledczy i prokurator mają nie lada wyzwanie, bo przemoc psychiczną i fizyczna w patologicznym świecie. Kiedy wydawać się może, że kobiety chcą zacząć od nowa, historia zatacza błędne koło, a do tego odzywają się historie i osoby z przeszłości, które chcą utrudnić śledztwo.

Autorka świetnie poprowadził fabułę, wydawać się mogło oczywiste, ale tak nie było. Oczywiście zakończenie pozostaje otwarte, bo gra dopiero się rozpoczęła. A w tej części dowiaduj...

| link |
@Anmar
2024-04-13
8 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2024 Recenzenckie
@zaczytana.archiwistka
2024-03-05
8 /10
Przeczytane
AZ
@azarewiczu
2024-03-04
8 /10
BT
@Bozena_T
2024-02-29
6 /10
Przeczytane
@Malwi
2024-02-26
7 /10
Przeczytane
@angela_czyta_
2024-03-11
8 /10
Przeczytane
@monika.sadowska
2024-02-20
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Błędne koło. Nieumiarkowanie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

W cieniu terapeutki. Zazdrość
W cieniu terapeutki. Zazdrość
Anna Krystaszek
7.3/10
Wielowarstwowa fabuła tej powieści nie pozwala czytelnikowi poruszać się przewidywalnym torem ­ wci...
Wizje. Gniew
Wizje. Gniew
Anna Krystaszek
7.6/10
W szpitalu psychiatrycznym w Lublińcu przebywa młoda pacjentka, u której podejrzewa się osobowość w...
Pustelnia mordercy. Nieczystość
Pustelnia mordercy. Nieczys...
Anna Krystaszek
8.2/10
Makabryczne morderstwo w okolicach Dukli. W lesie nieopodal pustelni św. Jana znaleziono okaleczone...
Zamknięty świat. Chciwość
Zamknięty świat. Chciwość
Anna Krystaszek
7.6/10
Ktoś morduje włamywaczy. Jest bezwzględny wobec agresorów. Media nadały mu imię „Czyściciel” Grud...
Zmowa milczenia. Lenistwo
Zmowa milczenia. Lenistwo
Anna Krystaszek
8.8/10
Urokliwa okolica – jezioro, plaża, las. Wydaje się, że nic nie może zmącić tego spokoju… W malow...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl