W cieniu terapeutki. Zazdrość

Anna Krystaszek
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 43 ocen kanapowiczów
W cieniu terapeutki. Zazdrość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 43 ocen kanapowiczów

Opis

Wielowarstwowa fabuła tej powieści nie pozwala czytelnikowi poruszać się przewidywalnym torem ­ wciąż zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i zmieniającą się „obsadą” kręgu podejrzanych.

Dźgnięta nożem policjantka z Częstochowy ginie na służbie. Rozpoznała sprawcę, nie zdążyła jednak o tym nikomu powiedzieć. Od tamtej chwili minęło sześć lat, a zabójca wciąż nie został schwytany.
Również przed sześciu laty doszło do wypadku samochodowego, w którym zginęli mąż i syn Magdy, psychoterapeutki. Długo nie mogła się pozbierać po tej tragedii. Próbowała popełnić samobójstwo. Teraz odbudowuje swoje życie i znów prowadzi terapię. Jednym z jej pacjentów jest Adam – młody człowiek, który chce się uporać z traumami dzieciństwa i dręczącymi go demonami przeszłości.

Któregoś dnia pod domem terapeutki zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety… Jak się okazuje, to jedna z jej pacjentek. Kim jest zabójca? Czy zbrodnia ma jakiś związek z wypadkami sprzed lat? Jaką rolę w tej sprawie odegrał Adam? Młody prokurator Jan Hejda próbuje dotrzeć do prawdy.
Data wydania: 2021-10-06
ISBN: 978-83-287-1846-3, 9788328718463
Wydawnictwo: Muza S.A.
Cykl: Siedem grzechów głównych (Anna Krystaszek), tom 1
Stron: 352
dodana przez: ReniBook

Autor

Anna Krystaszek Anna Krystaszek Zwykształcenia pedagog, socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspirację w jej twórczości literackiej. W swoich książkach autorka stara się koncentrować na motywacj...

Pozostałe książki:

W cieniu terapeutki. Zazdrość Wizje. Gniew Pustelnia mordercy. Nieczystość Zamknięty świat. Chciwość Błędne koło. Nieumiarkowanie Zmowa milczenia. Lenistwo
Wszystkie książki Anna Krystaszek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W cieniu dobrego thrillera

31.12.2021

Po tej pozycji liczyłam na coś naprawdę dobrego, w pełni doszlifowanego. Fikcja literacka powinna imitować lub choć sprawiać wrażenie autentycznej. Wierzyłam, że jak ktoś się bierze za przedstawienie pracy psychoterapeutów, to zrobi to w sposób dogłębny i w miarę rzetelny. Nie do końca tak się stało. Sześć lat temu Mag­da­le­na Ró­życ­ka przeżyła... Recenzja książki W cieniu terapeutki. Zazdrość

@Logana@Logana × 25

Terapia

27.09.2021

"W cieniu terapeutki" jest debiutem Anny Krystaszek - z ręką na sercu mogę powiedzieć, że gdyby wszyscy mieli takie debiuty to byłoby naprawdę dobrze :) Morderstwo sprzed sześciu lat, tajemnice, niezamknięte sprawy. Bohaterowie na początku książki wracają do sprawy sprzed sześciu lat, do morderstwa rodziny terapeutki, do zabójstwa policjantki, któ... Recenzja książki W cieniu terapeutki. Zazdrość

@Ewelina229@Ewelina229 × 13

Debiut? To co będzie następne?

28.10.2021

Gdy książka opatrzona jest napisem o wytłuszczonym druku DEBIUT POWIEŚCIOWY, to człowiek nigdy nie wie, czego się spodziewać. Czy super odkrycia, czy dennej publikacji, która zjadła i naszą gotówkę i zeżarła nasz CENNY czas. Nie inaczej podchodziłam do "W cieniu terapeutki" Anny Krystaszek, bo nie dość, że nie znam autorki ani tego, jaki ma styl, ... Recenzja książki W cieniu terapeutki. Zazdrość

komu potrzebna jest terapia?

21.09.2021

W pierwszej chwili książka wydawała mi się mocno przegadana. Ciągnące się akapity bez dialogów, długie opisy stanu psychicznego kolejnego narratora, kobylaste wyjaśnienia co i dlaczego zrobił, co go spotkało i co teraz czuje. W dodatku każdy z bohaterów opowiada sam swoją historię. Chwilę trwało, zanim przyzwyczaiłam się do takiego stylu. Z czasem... Recenzja książki W cieniu terapeutki. Zazdrość

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gosia_myst
2021-10-16
7 /10
Przeczytane

Na służbie ginie policjantka. Gdy na miejsce przybywa jej partner jest już niestety za późno i mimo iż minęło 6 lat sprawca nie został zatrzymany, a śledztwo dosyć szybko zamknięto.
Również przed sześcioma laty psychoterapeutka Magda w wypadku samochodowym straciła męża i syna. Długo nie mogła się pozbierać po tej tragedii. Obecnie prowadzi prywatny gabinet wspólnie z przyjaciółką. Jednym z jej pacjentów jest Adam, którego prześladuje demony przeszłości oraz traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa. Gdy pewnego dnia pod domem Magdy zostaje znaleziona jej pacjentką, ta zaczyna obawiać sie o swoje życie. Kto stoi za tym morderstwem? Czy ta zbrodnia ma jakiś związek z wypadkami sprzed lat?

"W cieniu terapeutki" to niezwykle wciągający thriller psychologiczny, który czyta się z dużym zainteresowaniem. Mimo, iż z pozoru wątki przedstawione w książce wydają się być momentami niespójne czy nielogiczne to tylko pozory gdyż autorka nie pozostawiła tu miejsca na przypadkowość. Jednocześnie ogromnym plusem tej książki są nietuzinkowi bohaterowie oraz fabuła, a zwłaszcza zakończenie.Mimo iż domyśliłam się stosunkowo szybko kto za tym stoi nie czułam się zawiedziona tym bardziej że na sam koniec autorka mnie zaskoczyła. Wydarzenia nakreślone z różnych perspektywy powodują iż mamy szerszy obraz sytuacji i pozwalają postawić się w ich sytuacji, a pierwszoplanowa narracja pozwala poczuć, jakbyśmy byli uczestnikiem wydarzeń. Podsumowując to naprawdę udany i warty uwagi debiut
...

× 7 | link |
@Malwi
2021-10-10
7 /10
Przeczytane

Zawsze kiedy sięgam po debiutancką książkę zastanawiam się czego mogę się spodziewać. Tak było i tym razem. Znałam, wprawdzie, opinie kilku czytelników ale każdy ma swój gust i oczekiwania.

Początkowo trudno było mi poskładać wszystkich bohaterów i historie w jedną spójną całość, bowiem książka ma wielowątkową fabułę. Dodatkowym utrudnieniem było ukazanie wydarzeń z perspektywy różnych osób. Na szczęście ten mętlik trwał krótko, a później pozostała mi już tylko przyjemność czytania.

Autorka bardzo skutecznie mną manipulowała. Poprzez przedstawienie bardzo wiarygodnej historii dałam się wplątać w sieć pozorów i półprawd. Wprawdzie wielu podejrzanych wykluczyłam to i tak epilog był dla mnie olbrzymim zskoczeniem.

Pani Ania bardzo wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę tą debiutancką powieścią. Pokazała klasę dlatego moje oczekiwania co do kolejnych tomów cyklu są duże.

× 6 | link |
@coolturka104
2021-11-09
7 /10
Przeczytane

"Wcieniuterapeutki" autorstwa Anny Krystaszek to debiut z gatunku thrillera psychologicznego, na który warto zwrócić uwagę. Swą premierę miał 6 października, a wydany został przez @muza.black

Dźgnięta nożem policjantka ginie na służbie. Mija sześć lat, a morderca nadal pozostaje nieuchwytny. Tuż przed śmiercią zajmowała się sprawą wypadku samochodowego,wktórym zginęli mążisyn Magdy Różyckiej, znanej psychoterapeutki. Kobieta długo nie mogła się pozbierać po tej stracie. Teraz powoli wraca do życia zawodowego.

Jednym z jej pacjentówjest Adam Nawrocki – młody człowiek, który chce się uporać z traumami z dzieciństwaidręczącymi go demonami przeszłości. Sprawia wrażenie niezdrowo zafascynowanego Magdą, która podejrzewa, że jest przez niego śledzona.

Któregoś dnia pod domem Magdy zostaje znalezione ciało kobiety… należące do jednej z jej pacjentek.

Niewyjaśnione zabójstwo policjantki na służbie, tragiczny wypadek samochodowy,wktórym giną dwie osoby, oraz dziwny pacjentwgabinecie cenionej częstochowskiejterapeutki. Co łączytetrzy sprawy?

Poznajemy specyfikę pracy terapeuty, zróżnicowanie klientów i ich trudne historie. Dowiadujemy się, że w szczególnych przypadkach terapeuta też potrzebuje terapii.

„Wcieniuterapeutki” to thriller mocno psychologiczny o niezwykle złożonej fabule, mrocznej i gęstej atmosferze, który już od pierwszych stron wciąganas wlabirynt intryg, a wyjście z niego okaże się nie lada wyczynem. Trzech główny...

× 5 | link |
CZ
@czytac.lubie
2021-11-23
7 /10
Przeczytane Posiadam

Zachęcam do sięgnięcia po debiut "W cieniu terapeutki. Zazdrość". To wielowątkowy thriller, historię poznajemy z punktu widzenia kilku bohaterów.

W czasie pełnienia służby została zamordowana policjantka - to historia sprzed sześciu lat. Sprawcy nie znaleziono, sprawę zamknięto. Wcześniej giną w wypadku samochodowym mąż i syn terapeutki Magdy. Po sześciu latach w pobliżu jej domu znaleziono zwłoki jednej z jej pacjentek. Czy ta zbrodnia łączy się z tymi sprzed lat? Obecnie do sprawy włącza się młody prokurator Jan Hejda.

Mamy tu wielu bohaterów, są świetnie scharakteryzowani, akcja szybko się toczy, ciekawa fabuła z zaskakującym zakończeniem.

Warto sięgnąć po tę książkę! Czekam na dalszą historię z prokuratorem Hejdą!

× 3 | link |
@kryminal_na_talerzu
2021-12-08
6 /10

Thriller „W cieniu terapeutki. Zazdrość” to debiut literacki Anny Krystaszek, a zarazem początek serii kryminalnej. Fabuła przedstawiona jest z punktu widzenia kilku postaci, a kręci się wokół terapeutki Magdy, która sześć lat temu straciła męża i syna w wypadku samochodowym. Teraz okazuje się, że mogło to być morderstwo, a samej Magdzie dalej grozi niebezpieczeństwo… Zagadka kryminalna jest ciekawa i mimo iż po części jej rozwiązania się domyśliłam, to i tak podobało mi się to, jak wszystkie wcześniej podsunięte tropy ładnie wskoczyły na miejsce tworząc pełną całość – okazało się, że żadna informacja nie była zbędna. To dużo plus powieści. Drugim na pewno jest zawód głównej bohaterki i to, że czytelnik może przyjrzeć się jej rozmowom z pacjentami. Mimo to książkę raczej zaliczam do kategorii ‘czytadeł’ – napisana jest językiem mocno potocznym i czasami zachowania postaci (szczególnie w wątku romansowym) wydawały mi się dosyć sztuczne, a jednak czytało mi się ją całkiem przyjemnie, a fabuła mnie zainteresowała. Mam nadzieję, że autorka z czasem wyrobi sobie trochę zgrabniejszy styl, gdyż widać, że pomysły ma ciekawe. Myślę, że na tom drugi też historii też się skuszę – w końcu w epilogu dostajemy dosyć konkretną zapowiedź kontynuacji. Tom pierwszy to książka niezobowiązująca, dobra na oderwanie od rzeczywistości i szybki relaks.

× 2 | link |
@ewfor
2021-10-21
Przeczytane

Kiedy przeczytałam opis tej powieści, pomyślałam, że to może być całkiem ciekawa książka. Ostatnio pojawiło się na rynku książkowym sporo thrillerów psychologicznych, z tych spora ilość to debiuty.

Fabuła tej książki początkowo była dla mnie dość przeciętnym zaangażowaniem się w czytanie, chociaż muszę przyznać, że prolog jest dość „mocny” w przekazie. Jednak z każdą kolejną stroną wciągałam się w historię coraz bardziej, a mniej więcej od połowy już nie mogłam się oderwać. Narracja w pierwszej osobie przedstawia punkty widzenia różnych osób. Czasami są to odniesienia do tego samego wydarzenia, czasami czyjeś wspomnienia, ale wszystko zgrabnie łączy się w jedną całość.

Połączenie thrillera psychologicznego z kryminałem, to dość częste zabiegi literackie pisarzy, ale tutaj, moim zdaniem wyszło to autorce perfekcyjnie.

Świetnie wykreowane osobowości postaci i ciekawe dialogi to tylko część tego, co wpływa na przykucie uwagi czytelnika. A tu mamy dodatkowo całkiem dobrze poprowadzoną fabułę, która nie pozwala na to, aby czytelnik się nudził.

Motywem wiodącym powieści są skomplikowane relacje rodzinne, bolesne doświadczenia z dzieciństwa, przeżyte traumy oraz ludzkie słabości. Autorka porusza w książce sporo dość trudnych tematów, między innymi temat przemocy w rodzinie, problem uzależnienia od narkotyków, czy niepogodzenie się ze stratą najbliższych. Ale zapewne niejednego czytelnika zaskoczy ró...

× 1 | Komentarze (1) | link |
@Zaczytanablondynka
2021-09-24
8 /10
Przeczytane

W cieniu terapeutki - Anna Krystaszek


Przed 6 laty na służbie ginie policjantka. Przed 6 laty w niewyjaśnionych okolicznościach ginie mężczyzna z synem w wypadku samochodowym. Czy obie te sprawy są powiązane ? Na jaki trop wpadła policjantka, że musiała zginąć ?
Teraźniejszość.

Magda, po tym jak straciła rodzinę, nie jest już tą samą kobieta. Prowadzi wraz z przyjaciółką gabinet terapeutyczny. Jednym z jej pacjentów jest Adam. Chłopak po przejściach, który ewidentnie nie potrafi poradzić sobie z traumami i przeszłością.

Pewnego dnia pod domem terapeutki zostaje znalezione ciało kobiety, jak się okazuje była jedną z pacjentek Magdy.

Czy wydarzenia które się wydarzyły łączą się ze sobą w teraźniejszości? Czy zbrodnia pacjentki zapoczątkuje łańcuszek ? Co wspólnego z tym wszystkim ma Adam ? A może to z Magdą jest coś nie tak ? Śledztwo rozpoczyna młody prokurator Jan Hejda.

"W cieniu terapeutki" to świetny debiut. Wcoagajslacy thriller psychologiczny, który od pierwszych stron wciągnie nas w sieć klamstw i tajemnic. Wielowarstwowość powieści pochłania czytelnika i nie pozwala się oderwać, gdyż zwroty akcji k grono podejrzanych zmienia się jak w kalejdoskopie. Cała książka jest pisana z perspektywy różnych osób, z początku ciężko było mi się przestawić na taki styl, ale po czasie muszę przyznać że było to świetne rozwiązanie dla czytelnika. Mogliśmy wczuć się w cała ta historię z różnej perspektywy. Powiem tak, książka mn...

× 1 | link |
@juswita_op.pl
2021-10-20
9 /10
Przeczytane

W trakcie prowadzonego dochodzenia dotyczącego śmierci mężczyzny i dziecka w wypadku drogowym ginie policjantka, która najwyraźniej dotarła zbyt blisko prawdy o tym kto stoi za zabójstwem tej dwójki.

Magda, kobieta która straciła męża i syna, przez lata próbowała odbudować swój świat. Ostatecznie ucieka w pracę i realizuje się jako psychoterapeutka. Być może jej niezwykle wysoki poziom empatii sprawia, że ma wielkie uznanie wśród swoich pacjentów. Jednym z nich jest syn owej policjantki, która straciła życie badając sprawę zabójstwa bliskich Magdy.

Kiedy życie Magdy wydaje się być w miarę poukładane, zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które wskazują na to, że śmierć jej męża i syna nie była przypadkowa.

Kto stoi za zbrodnią i jaka jest przyczyna kolejnych zgonów, które również okazują się być nieprzypadkowe.

Po nitce do kłębka, różne wątki zaczynają się łączyć, a czytelnik ma mniej więcej tylu podejrzanych, ilu bohaterów pojawiło się w książce. Autorka kluczy i gra w kotka i myszkę z czytelnikiem, już ci się wydaje, że wiesz, a tu niespodzianka. Rozwiązanie tej historii to totalny nokaut – absolutnie nie ta osoba była moim typem. Samo zakończenie pozostawia otwartą furtkę i coś czuję, że to nie koniec tej historii 😊

Świetny debiut Anny Krystaszek, cała historia spójna, logiczna i niezwykle wciągająca. Ta książka nie pozwala zasnąć, pozostawia uczucie niepokoju i sprawia, ż...

× 1 | link |
@ewelinkaa121219
@ewelinkaa121219
2021-11-04
8 /10

Mroczny, niepokojący, pełen tajemnic i wciągający. Właśnie taki jest debiutancki thriller psychologiczny pod tytułem "W cieniu terapeutki" autorstwa Anny Krystaszek.
Wiecie, że różnie to z debiutami bywa. U mnie zazwyczaj decyzji czy zaryzykować, towarzyszy niepewność. W tym przypadku bardzo się cieszę, że po raz kolejny dałam szansę początkującej pisarce, bo była to naprawdę fantastyczna historia, po przeczytaniu której musiałam zbierać szczękę z podłogi. Przyznam, że w pewnym momencie zaczęłam podejrzewać, kto jest zabójcą i okazało się, że miałam rację. Pomyślałam sobie: kurde, tak świetna książka, a przewidziałam zakończenie... Nie, proszę, to nie może się tak skończy!!! I nagle bum! Epilog sprawił, że znów potrzebowałam chwili, żeby dojść do siebie po tym wstrząsie jaki zaserwowała Pani Ania. WOW, po prostu WOW!
Lubię, gdy w powieści występuje większa ilość narratorów, gdyż mogę poznać ich perspektywę i mam wtedy szerszy pogląd na dane wydarzenia. Łatwiej mi wczuć się w fabułę, gdy wiem, co kierowało bohaterami, co czuli.

Gdybym nie przeczytała tej informacji na okładce, nigdy bym nie pomyślała, że jest to debiut, a skoro zbiera tak świetne recenzje, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować autorce niebywałego talentu i liczyć na kolejne takie historie.
A Was proszę: nie bójcie się sięgać po debiuty, mog Was naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Magda 6 lat wcześniej przeżyła okropna tragedię. Jej mąż i syn zginęli w wypadku samoc...

| link |
M_
@m_jak_mala
2021-11-04
8 /10

Świetny debiut! Thriller którego nie możecie odpuścić, niepokojący, tajemniczy klimat historii z zemstą w tle. Bardzo podobała mi się konstrukcja książki, samo przedstawienie wydarzeń z perspektywy poszczególnych bohaterów. Chciałabym zwrócić uwagę również na wykreowane postacie, świetna robota. Nie brakowało mi w nich niczego, a sama koncepcja i założenia są spójne do samego końca. Gdzie należało wzbudzić w czytelniku wątpliwości, zostało to zrobione i wyszło mega dobrze.

Niektóre sytuacje powodują, że umieramy za życia. Świat Magdy zawalił się w momencie straszliwego wypadku, w którym zginęła jej rodzina. Praca terapeuty pozwoliła jej na wyrwanie się z marazmu choć odrobinę. Wszystkich bliskich odsunęła od siebie, zraziła do siebie tych, którzy chcieli jej pomóc. W życiu może liczyć jedynie na oddaną przyjaciółkę Olgę, tylko ona została i tylko ona pozwoliła Magdzie przeżywać żałobę na swój sposób. Wypadek jej rodziny to nie jedyna tragedia, która wydarzyła się w życiu Magdy. Policjantka pracująca przy sprawie wypadku odkrywa nowe fakty, które mogą wskazywać na celowe działanie osób trzecich, a co za tym idzie, bliscy Magdy mogli zostać zamordowani.
Ale czy tak faktycznie było? Podczas jednej z akcji, oczekując na wsparcie partnera, Kamila zostaje zamordowana. Brak jakikolwiek śladów prowadzi do umorzenia postępowania, tak jak to było w przypadku wypadku samochodowego.
Kiedy życie Magdy zaczyna powoli się układać, wokół Magdy zaczynają dziać się różne ...

| link |
@madbed
2021-10-13
8 /10
Przeczytane

Lubicie odkrywać debiuty?
Macie odkrycie ostatnich tygodni?
Przychodzę do Was właśnie z debiutem.
Nos mnie nie zmylił i jest to thriller psychologiczny, który wciąga niemalże od samego początku.

Częstochowa.
Na służbie ginie policjantka dźgnięta nożem. Rozpoznała sprawdzę i tę informację przekazuje partnerowi. Jednak nazwisko zabiera ze sobą do grobu.
Od tamtej chwili minęło sześć lat, a zabójca nadal jest na wolności.
Sześć lat temu doszło do wypadku, w którym zginęli mąż i syn Magdy, psychoterapeutki,która po tej stracie próbowała popełnić samobójstwo. Jednak udało jej się stanąć na nogi i całkowicie zajęła się terapią.
Mogłoby się wydawać, że jej życie się ustabilizowało do dnia, kiedy odwiedza ją dosyć podejrzany młody pacjent. Jakby tego było mało przed jej domem zostają znalezione zwłoki jej pacjentki.
Kto jest mordercą jej rodziny? Co takiego odkryła policjantka przed śmiercią ? Kto kryje się w cieniu terapeutki?
Bardzo dobrze skrojona fabuła. Intryga od samego początku zostało wzbudzone zainteresowanie. Później było tylko lepiej. Postacie swietnie wykreowane. Malutkie minusiki by się znalazły, ale chęć dotarcia do prawdy przyćmiła te detale. Nie jestem osobą, która rozkłada książkę na czynniki pierwsze. Jeśli coś faktycznie mi przeszkadza to o tym piszę. Jeśli wciąga mnie to też o tym napiszę.
Od wstępu dostajemy sporą liczbę bohaterów i potrzeba chwili, aby przetworzyć kto z kim i gdzie. Nie wszyscy wzbudzili moją...

| link |
NA
@nasturcja_czyta
2021-10-29
9 /10
Przeczytane

Dziś przychodzę do Was z debiutancką powieścią od Anny Krystaszek "W cieniu terapeutki. Zazdrość".
Od samego początku spodobała mi się budowa rozdziałow. Wiedziałam dokładnie oczami którego bohatera widzę opisywane wydarzenia i kiedy to miało miejsce. Narracja pierwszoosobowa z perspektywy wielu bohaterów potęgowała wrażenia. Jedyną rzeczą nad którą musiałam się skupić, to kto za wszystkim stoi i jakie są powiązania między postaciami. Poznajemy terapeutkę Magdę, która straciła rodzinę w wypadku, kilku jej pacjentów, jej koleżankę po fachu Olgę i kilku policjantów. Mamy też niezamknięte sprawy sprzed lat oraz tajemnicze wydarzenia i trupa w teraźniejszości.
Losy bohaterów tworzą swoistą pajęczynę powiązań, a autorka doskonale manipuluje czytelnikiem zrzucając winę za wspomniane wydarzenia na kolejnego bohatera. Sama historia jest mroczna i niesamowicie wciągająca. Czytelnik powoli rozplątuje nić powiązań i w momencie, kiedy jest pewien, że wszystko już wie, autorka zrzuca na niego prawdę jak kubeł zimnej wody. Niesamowite zagranie, robiące spektakularne wrażenie. Czytając epilog czułam się jak marionetka i miałam gęsią skórkę, a chyba o to w tym chodzi.
"W cieniu terapeutki" to z pewnością rewelacyjny thriller psychologiczny, którego motywem przewodnim jest wspomniana w tytule zazdrość, ale znajdziecie tu też traumatyczne przeżycia z młodości i ich wpływ dorosłe życie, skomplikowane relacje rodzinne i uzależnienia, analizę ludzkich pragnień i zachowań. Wszystk...

| link |
@n.czyta
2021-10-10
8 /10
Przeczytane

"Życia nie da się przeanalizować i przewidzieć."

Kochani sięgacie po debiuty? Jak mam być szczera, ja rzadko, gdyż bardzo często się rozczarowuje. Jednak tym razem... jestem zachwycona.

Magda jest terapeutką, dla której praca jest też lekiem, kiedy to sześć lat wcześniej straciła najbliższych w wypadku samochodowym. Sprawą zajmowała się młoda i ambitna policjantka, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Teraz po tylu latach Magda otrzymuje wiadomość, że śmierć jej męża i synka nie do końca można uznać za nieszczęśliwy wypadek. Na dodatek jeden z pacjentów ewidentnie zaczął ją śledzić, zaś drugi, niebezpiecznie staje się dla niej kimś więcej. Czy istnieje szansa, na wyjaśnienie wydarzeń sprzed lat?

Książkę czyta się bardzo szybko, cała akcja jest od pierwszych stron wciągająca, zastanawiająca. Nie ma tu rzeczy oczywistych, a zakończenie powoduje, że szczęka nam opada. Na pewno nie powiedziałabym, że jest to debiut autorki. Przy rozwiązywaniu zagadki można mieć milion swoich typów i dopiero pod koniec jesteśmy w stanie wpaść na właściwy trop. Dla mnie to była naprawdę przyjemna rozrywka i dobra zabawa.

Autorce Annie Krystaszek gratuluję udanego debiutu! Myślę, że nie tylko ja bawiłam się przy nim dobrze.

| link |
@wiktoria.wasilewska
2022-03-26
5 /10
Przeczytane


Książka, którą męczyłam dobry miesiąc, a i swoje musiała przeleżeć. Premiera była w październiku ;).
Wielokrotnie w trakcie czytania gubiłam się kto jest kim. Wiele osób, wiele imion, których nie mogłam zapamiętać.
Sięgnęłam po książkę ze względu na polecajkę Marcela Mossa. Książki autora uwielbiam i każdą czytam z zapartym tchem, dlatego też myślałam, że książka Anny będzie równie dobra. Myliłam się.
Wątek wielu morderstw mocno się dłużył. W zasadzie cała fabuła mocno się rozchodziła i nie wiedziałam o co chodzi.
Motyw morderstw miał sens, finalne odkrycie kto był mordercą zszokowało mnie, to muszę przyznać. Jednak nie do końca zostało wszystko dopracowane.
Nie skreślam książek autorki. Myślę, że za jakiś czas będę w stanie sięgnąć go kolejną książkę, by sprawdzić czy będzie lepsza.
Póki co jestem na nie.
Czytaliście? Może macie w planach? Koniecznie dajcie znać o swoich odczuciach po lekturze :).
Miłego dnia 🥰.

| link |
@Marzenn
2024-07-06
3 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Życia nie da się przeanalizować i przewidzieć.
Nie da się dogodzić wszystkim, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się, że człowiek myśli lub zachowuje się inaczej niż on. Ludzie pozornie cenią szczerość, a tak naprawdę trzymają się od osób szczerych z daleka, bo się boją. 🤭
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wizje. Gniew
Wizje. Gniew
Anna Krystaszek
7.6/10
W szpitalu psychiatrycznym w Lublińcu przebywa młoda pacjentka, u której podejrzewa się osobowość w...
Pustelnia mordercy. Nieczystość
Pustelnia mordercy. Nieczys...
Anna Krystaszek
8.2/10
Makabryczne morderstwo w okolicach Dukli. W lesie nieopodal pustelni św. Jana znaleziono okaleczone...
Zamknięty świat. Chciwość
Zamknięty świat. Chciwość
Anna Krystaszek
7.6/10
Ktoś morduje włamywaczy. Jest bezwzględny wobec agresorów. Media nadały mu imię „Czyściciel” Grud...
Błędne koło. Nieumiarkowanie
Błędne koło. Nieumiarkowanie
Anna Krystaszek
7.8/10
Przez lata tkwiły w błędnym kole przemocy, w końcu powiedziały „dość!” Dręczona od lat Helena De...
Zmowa milczenia. Lenistwo
Zmowa milczenia. Lenistwo
Anna Krystaszek
8.8/10
Urokliwa okolica – jezioro, plaża, las. Wydaje się, że nic nie może zmącić tego spokoju… W malow...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl