Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze

Jan Brzechwa
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wyjątkowa edycja wszystkich wierszy dla dzieci Jana Brzechwy. Wspaniałe ilustracje Artura Gulewicza, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami!
„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze” – to drugi tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory („Na wyspach Bergamutach”, „Na straganie”, „Pali się!”), jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia („Tydzień”, „Tańcowała igła z nitką”, „Lecą muchy”).
Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: „Bajki”, „Wiersze”, cykl o panu Kleksie oraz utwory sceniczne.

Jan Brzechwa (1900–1966) był z zawodu adwokatem, uznanym w Polsce i w Europie specjalistą z zakresu prawa autorskiego. Naprawdę nazywał się Jan Lesman. Debiutował bardzo młodo: jako piętnastoletni chłopiec ogłosił w czasopiśmie „Sztandar” swoje pierwsze, młodzieńcze wiersze, które podpisał używanym później przez całe życie pseudonimem Brzechwa (pseudonim ten, oznaczający tylną, końcową część strzały, wymyślił jego stryjeczny brat, Bolesław Leśmian). Pisał utwory poetyckie dla dorosłych, utwory satyryczne do kabaretów i teksty piosenek.

Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.
Data wydania: 2022-02-22
ISBN: 978-83-10-13810-1, 9788310138101
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cykl: Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie, tom 2
Kategorie: Poezja, Dla dzieci
Stron: 336
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jan Brzechwa Jan Brzechwa
Urodzony 15 sierpnia 1898 roku w Polsce (Żmerynka)
Jan Brzechwa, właściwie Jan Wiktor Lesman, ps. Szer-Szeń, Inspicjent Brzeszczot to autor wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, satyrycznych tekstów dla dorosłych, a także tłumacz literatury rosyjskiej. Polak żydowskiego pochodzenia, który dzieci...

Pozostałe książki:

Kaczka Dziwaczka Akademia pana Kleksa Pchła Szachrajka Brzechwa dzieciom Podróże Pana Kleksa
Wszystkie książki Jan Brzechwa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Betsy59
2019-11-18
8 /10
Przeczytane W dzieciństwie

Do tej pory nie dodawałam do mojej biblioteczki książek przeczytanych w dzieciństwie. Stwierdziłam, że to było tak dawno, ze nie ma to sensu. Teraz jednak nabrałam na to ochoty, bo przecież te książki mnie ukształtowały a wiele z nich pamiętam lepiej, niż te, które przeczytałam w zeszłym miesiącu. Proszę więc znajomych o cierpliwość, bo trochę tego będzie...
Tę pozycję akurat znam prawie całą na pamięć, bo czytałam ją też z dziećmi i z wnuczką. Oni też te wiersze mogą cytować z pamięci! Nie znalazłam tu wydania, które mam, pięknego, z ilustracjami Szancera a dodać nie umiem. Niech będzie więc losowe.

× 1 | link |
@melkart002
2022-03-16
7 /10
Przeczytane
@BagatElka
2019-11-13
8 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

O nie! Książka Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki
Brzechwa dzieciom. Dzieła w...
Jan Brzechwa
„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki” – to tom otwierający niepowtarzalny cykl, w którym zeb...
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks
Brzechwa dzieciom. Dzieła w...
Jan Brzechwa
8.9/10
Wyjątkowa edycja cyklu o panu Kleksie Jana Brzechwy! Wspaniałe ilustracje Marianny Sztymy, twarda o...
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki
Brzechwa dzieciom. Dzieła w...
Jan Brzechwa
„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki” to czwarty tom niepowtarzalnego cyklu, w którym ze...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl