Poeci i morze. Antologia poezji o morzu

Jan Lechoń, Cyprian Kamil Norwid, Julian Tuwim, Maria Konopnicka ...
Poeci i morze. Antologia poezji o morzu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 Książka jest spotkaniem poetów różnych pokoleń, artystycznych orientacji i światopoglądowych postaw. Łączy ich morze. Różne, a często nawet i przeciwstawne, są ich postawy wobec morza i „poetyckiej morskości”. W swoich utworach i korespondujących z nimi „wypowiedziach” współautorzy tego tomu (wśród nich także ci uważani za marynistów) dokumentują zaskakującą prawdę – poeta nie pisze na temat morza, ale morzem na temat siebie i swojego indywidualnego świata. 
Data wydania: 1969
Wydawnictwo: Morskie
Kategoria: Poezja
Stron: 213
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Jan Lechoń Jan Lechoń
Urodzony 13 marca 1899 roku w Polsce (Warszawa)
Jan Lechoń, właściwie Leszek Józef Serafinowicz herbu Pobóg – polski poeta, prozaik, krytyk literacki i teatralny, współtwórca grupy poetyckiej Skamander, autor dziennika.

Pozostałe książki:

Poezja naszego wieku Poezje Anioł polskiej doli Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia Złota księga wierszy polskich Baczyński i inni. Strofy wojenne Bal u senatora : fragmenty nie ukończonej powieści Kasandra się myli Moje życie miało imię dziewczęce... Muzyka płynąca z wierszy Antologia Aut Caesar aut nihil Dla zakochanych. Wiersze poetów polskich Dziennik. Tom 1 Jan Lechoń Kazimierz Wierzyński Listy 1941-1956 Liryki Lechoń Liryki najpiękniejsze Listy 1923-1956 Tom 1/2 Pieśń o Stefanie Starzyńskim Poeci i morze. Antologia poezji o morzu Poezje Popiół i kwiat Szopki polityczne 1922-1931. Pikadora i Cyrulika Warszawskiego Zofia i Rafał Malczewscy
Wszystkie książki Jan Lechoń

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Poeci i morze. Antologia poezji o morzu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Poeci i morze. Antologia poezji o morzu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl