Chata

Chata
3.69
Ocena 3.69 na 5 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
W marcu 2008 roku pan Nowak , robotnik z małego miasta w stanie Washington ku...
W marcu 2008 roku pan Nowak , robotnik z małego miasta w stanie Washington kupił ?Chatę?, opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem pod postacią jowialnej Murzynki. Był tak poruszony historią odkupienia i miłością Boga, przedstawionymi w książce, że szybko kupił następn...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788375340563
Wydawnictwo: Nowa Proza
Napisz swoją opinię

Opinie

KU
@kulczycka 2010-12-29
Przeczytane (2010-12-29)
Jak umiecie napisać lepsza to śmiało besstseler czeka. Chata jest dla mnie niczym modlitwa, może moja wiara niejest najwieksza. Wiem jedno ja wierze ze to się zdarzyło ze to był cud. Uważam iż głębokość chaty odkrywam z każdym razem kiedy czytam podtytuł chata gdzie tragedia zderza się z wiecznoscia. Postawcie się na miejscu macka gdyby to wam się przydarzyło ... Owszem częste filozofia rozmów z tata jest ciężki ale czyż niewarto ja przeczytać choćby dla jej końca . To cud nie żadna fikcja ani pomysł na książkę. Przeczytajcie tez świąteczny sweter a potem jeszcze raz chatę może wtedy zrozumiecie
@madzia74
@madzia74 2011-03-26
Mnie książka zachwyciła swoją mądrością. I te piękne cytaty... np."Żyć bez miłości to tak, jakby zawiązać ptakowi skrzydła i pozbawić go możliwości fruwania", albo "Och, dziecko. Nie lekceważ cudu łez. One mogą być uzdrawiającymi wodami i strumieniem radości. Czasami są najlepszymi słowami, jakie potrafi wypowiedzieć serce". Ja czytając "Chatę" miałam szklane oczy. A pomysł Young'a na Trójcę Świętą - bezbłędny! Jednym słowem MĄDRA I CIEPŁA KSIĄŻKA, która stawia miłość na piedestale. POLECAM Z CZYSTYM SERCEM!
@bunia
@bunia 2009-11-26
Przeczytane (2009-06-22)
Zgadzam się w 100% z Laylą - choć pomysł na fabułę dobry, książka mocno przereklamowana! Chyba oczekiwałam czegoś innego - te wizje zupełnie do mnie nie trafiają. Nie będę się zagłębiać w szczegóły i wytykać, co mi się nie podobało, bo nie chcę urazić niczyich uczuć religijnych - może ktoś wierzy, że Duch Święty jest Azjatką, ale ja nie. Tak, wiem czym jest metafora, jednak posługiwanie się nią wymaga pewnego taktu, jeśli tematyka dotyka sfery sacrum.
@anciaa
@anciaa 2010-04-30
Przeczytane (2010-01-01)
Czytałam ją z zapartym tchem, niektóre zdania czytałam po kilka razy. Jest w niej mnóstwo pytań, które każdy z nas by chciał zdać i są również odpowiedzi, które nie zawsze pozostawiają przejrzysty obraz... Miłość, wiara, zaufanie, przebaczenie-ta książka jest bogata w treść i każde zdanie jest jak dopasowany element układanki. A co za tym idzie, najważniejszym przesłaniem wypływającym z niej jest to, że w życiu wszystko dzieje się po coś.
@kiarra
@kiarra 2009-11-29
Zgadzam sie z poprzedniczkami... Po wielkim zachwalaniu przez koleżankę, od której tez tą książkę dostałam, postanowiłam przeczytać. Zawiodłam się na całej linii. Sposób przedstawienia boskości zakrawa dla mnie o farsę, nie przemawia, nie wzrusza, wręcz wyzwala sceptycyzm... Chyba nie jestem targetem tej książki, bo po mnogości peanów na jej temat nie można nie powiedzieć, że ma wielu sympatyków. Ja do nich nie należę!
@Micki
@Micki 2010-10-31
Przeczytane (2010-10-31)
Sam pomysł swą świeżością i niepowtarzalnością zachwyca i interesuje, ale w wykonaniu wydaje mi się, że nie sprostał moim oczekiwaniom. Czekałam na coś więcej. Chociaż... Obraz Taty jako dużej czarnej kobiety jest innowatorski. I plus dla Sarayu. W sumie to jedyne rzeczy w tej książki dzięki , którym dotrwałam do końca. 2/5
@goniaaa
@goniaaa 2009-11-25
Przeczytane (2009-06-22)
Chyba po przeczytaniu roznych opinii i recenzji zbyt wiele od niej oczekiwalam, albo jestem bardzo odporna na uduchawianie:) Nie wiem, w zasadzie nic nie moge ksiazce zarzucic,ciekawie ujete to, co w naszym swiecie nienamacalne, jednak chyba to nie to. A pisanie,ze plakalo sie od setnej strony to gruba przesada...:P
@Kasina
@Kasina 2010-05-04
Przeczytane (2010-05-04)
Książka otrzymuje ode mnie 2 punkty tylko dlatego, że przeczytałam ją do końca (1 punkt otrzymują książki niedokończone) . Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Jak dla mnie za bardzo ckliwa.
JO
@joannaF 2010-12-29
Koncept ciekawy, ale gorzej z realizacją. Przeczytałam szybko i nie bez wzruszenia. Niektóre sceny trafiły do mnie, inne wyśmiałam. Zgadzam się, że książka chyba zbyt ckliwa, ale warto ją znać.
@Haji
@Haji 2009-12-10
Niestety nie starczyło mi cierpliwości aby skończyć tą książkę.... Początkowa fascynacja szybko zamieniła się w irytację. Szkoda, bo sam pomysł dobry, trochę jednak zmarnowany.
Współtworzący tą stronę
puchar @goniaaa @goniaaa pierwsza opinia