Ciało. Instrukcja dla użytkownika

Bill Bryson
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Ciało. Instrukcja dla użytkownika
Książka Ciało. Instrukcja dla użytkownika
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Całe życie spędzamy w jednym ciele, a jednak wielu z nas nie ma pojęcia, ani jak ono dokładnie działa, ani z czego się konkretnie składa. Ideą, która przyświecała mi podczas pisania książki, była próba zrozumienia tego niezwykłego i tajemniczego mechanizmu, jakim jest każdy z nas – Bill Bryson. Bill Bryson po raz kolejny udowadnia, że jest niezrównanym towarzyszem podróży, gdy oprowadza nas po zakamarkach ludzkiego ciała – wyjaśnia, jak ono funkcjonuje, podkreśla jego niebywałe zdolności do samoleczenia i sygnalizuje sytuacje, w jakich może nas ono (niestety) zawieść. Ciało. Instrukcja dla użytkownika to książka pełna niezwykłych faktów (od momentu, kiedy zacząłeś to czytać, twój organizm zdołał już wyprodukować kolejny milion czerwonych krwinek), jak i nieodzownych anegdot będących znakiem firmowym Billa Brysona. Jak pisze autor: „Spędzamy nasze życie w tym ciepłym, chybotliwym ciele, a traktujemy je jako coś zupełnie oczywistego”. Ciało pozwoli przezwyciężyć tę obojętność hojnymi dawkami cudownych, czasem nieznanych powszechnie faktów i informacji , które obowiązkowo należy poznać. „Bryson opisuje tajemnicę chorób, fizjologię bólu oraz postępy poczynione w zakresie ich leczenia i czyni to wszystko w wielkim stylu. Ton Brysona jest z jednej strony pouczający, a z drugiej pełen humoru, co zachęca czytelnika, by wraz z autorem dzielić zachwyt wobec budowy ciała i tego, do czego jest ono zdolne” – „Publishers Weekly”.
Data wydania: 2019-11-25
ISBN: 978-83-8116-788-8, 9788381167888
Wydawnictwo: Zysk i -ka
Kategoria: Naukowe
Stron: 450
dodana przez: WystukaneRecenzje

Autor

Urodzony 8 grudnia 1951 roku w USA ( Des Moines )

Amerykański pisarz, autor książek podróżniczych, popularnonaukowych oraz dotyczących języka angielskiego. Jego rodzicami byli William, senior i Mary z d. McGuire. Przez dwa lata uczęszczał na Drake University w Des Moines. Od 1973 pracował w Wielkie...

Książki Bill Bryson

Wszystkie książki Bill Bryson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ciało

"Do nie dawna żadne inne zwierzę na Ziemi nie było bardziej narażone na śmierć przy porodzie niż człowiek i być może nawet teraz nikt nie cierpi tak bardzo" "Ciało. Instrukcja dla użytkownika" Billa Brysona to książka dzięki której możemy odbyć podróż w głąb własnego organizmu i poznać o nim fakty, które moim zdaniem dla wielu z nas są zagadką. Kiedy otrzymałam egzemplarz to pierwsze moje wrażenie było "rany jaka ona wielka, kiedy ja to przeczytam?" Otworzyłam na chwilę i jakoś tak przeszło kilka rozdziałów 😉 Nie czytałam jej na jeden raz ale udało mi się to wkońcu i powiem Wam, że nie żałuję... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Carmel-by-the-Sea
@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Biologia_medycyna_1
Forma, jaką swoim książkom nadaje Byll Bryson, jest dla mnie na tyle wciągająca, że sięgam po twórczość tego pisarza po raz kolejny. W sposób niezrównany opowiada o świecie, sprawnie łącząc główny watek narracji z wtrąceniami różnej natury. Najnowsza jego książka "Ciało. Instrukcja dla użytkownika", to połączenie podstawowych informacji o ludzkim ciele - mechanizmach biochemicznych i anatomii - z elementami historii medycyny i poutykanymi świetnie przykładami nietypowych, ale przez to czasem przełomowych, przypadków pogłębiających zrozumienie naszej biologiczności.

Książka nie jest wyłącznie popularnym tekstem o ludzkiej anatomii. Niemal połowę jej objętości stanowią rozważania o zm...
{}× 1 | link |
@_alex_sandra_mama_
2019-12-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciało. Instrukcja dla użytkownika. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}