Ciężar milczenia

Heather Gudenkauf
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Ciężar milczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

To stało się cichym, sierpniowym rankiem, kiedy srebrzyste światło wstającego dnia przebijało się delikatnie przez wilgotne powietrze. Dwie rodziny odkryły puste łóżka swoich córek. Calli i Petra, nierozłączne przyjaciółki, znikły w nocy z domów.
Siedmioletnia Calli Clark trzy lata temu zamknęła się w świecie ciszy po tragicznym wydarzeniu, którego była świadkiem w rodzinnym domu. Od tamtej pory żadna siła nie mogła jej zmusić, by wypowiedziała choć słowo. Nagle od tego jednego słowa może zależeć życie jej przyjaciółki. Dotąd to Petra Gregory zawsze ratowała ją z opresji, była jej bratnią duszą i jej głosem. Teraz Calli musi uratować Petrę.
Ben Clark jak nikt inny zna swoją siostrę. Tylko on wie, dokąd mogła pójść Calli. Rusza do lasu na poszukiwania. Odkrycie, którego tam dokonuje, byłoby zbyt przerażające nawet dla dorosłego. Dwunastoletni chłopiec musi zadziałać jak mężczyzna, by zapobiec dalszej tragedii.
Antonia, matka Calli i Bena, stara się być najlepszą mamą dla swoich dzieci, mimo że żyje w toksycznym związku z agresywnym mężczyzną. Co prawda zaprzecza, by jej mąż mógł być zamieszany w porwanie dziewczynek, jednak coraz bardziej się obawia, że decyzja o pozostaniu w małżeństwie może ją kosztować znacznie więcej niż tylko milczenie jej córki.
Profesor Martin Gregory, ojciec Petry, jest gotów na wszystko, by odnaleźć swoje dziecko. Ten spokojny intelektualista odkrywa w sobie mroczne cechy, których istnienia nawet nie podejrzewał.
Poszukiwania dziewczynek nabierają tempa. Do końca nikt jednak nie zna przerażającej prawdy. Odpowiedź jest ukryta w ciszy przemilczanych, rodzinnych sekretów.
Data wydania: 2010-04-21
ISBN: 978-83-238-6652-7, 9788323866527
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
Stron: 368
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Heather Gudenkauf Heather Gudenkauf Od najmłodszych lat interesowała się pisaniem, a jej ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu była biblioteka. Pierwszą powieść zdecydowała się jednak napisać już po wyjściu za mąż i urodzeniu dzieci. Gudenkauf z wykształcenia jest nauczycielką. Os...

Pozostałe książki:

Głęboko ukryte Małe cuda Jeden krok Drobne kłamstwa
Wszystkie książki Heather Gudenkauf

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ciężar,Milczenia

23.07.2010

Trzy lata temu w pewnej, mogłoby się wydawać, całkiem normalnej rodzinie, miało miejsce pewne wydarzenie. Wydarzenie, które na zawsze odmieniło życie małej dziewczynki. Calli od trzech lat nie wypowiedziała ani jednego słowa. Od tamtego wydarzenia zamilkła na zawsze - w szkole, w domu, gdziekolwiek by się nie znalazła, nie powiedziała zupełnie nic.... Recenzja książki Ciężar milczenia

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Heather Gudenkauf "Ciężar milczenia"

7.11.2012

Sam wygląd okładki zdradza już pewną jej zawartość. Dziewczynka w różowej koszulce z rękoma za plecami trzymającymi łańcuszek, a na nim srebrny wisiorek w kształcie nuty. Jeden palec wyprostowany trzymany przez drugą rękę może oznaczać, że dziecko jest nieśmiałe lub że czegoś się wstydzi/boi. Warto dowiedzieć się dlaczego dziewczynka została tak pr... Recenzja książki Ciężar milczenia

Czasem lepiej milczeć niż powiedzieć za dużo

18.03.2012

Cichego sierpniowego poranka giną dwie dziewczynki Calli i Petra. Ponieważ są najlepszymi przyjaciółkami logiczne jest,że wyszły razem.Same czy ktoś je do tego zmusił? Czy to było porwanie? Miejscem poszukiwań staje się przepastny las blisko domu obu dziewczynek. Czy zaginięcie dziewczynek ma coś wspólnego ze sprawą dziesięcioletniej Jenny McInti... Recenzja książki Ciężar milczenia

Moja opinia o książce

Opinie

@Rebellish
2010-07-23
10 /10
Przeczytane

Powieść ta opisuje dramatyczną i bardzo wzruszającą historię. Często podczas jej czytania pojawiały się w moich oczach łzy. W pewnym sensie było we mnie również niedowierzanie, że siedmioletnie dziecko przez tak krótki okres swojego życia przeszło tak wiele. Bo musiało się naprawdę bardzo wycierpieć, biorąc pod uwagę, z jak straszną osobą żyła pod jednym dachem. Od trzech lat, ze strachu, nie wypowiedziała ani jednego słowa. Miała wtedy cztery latka, więc jej dziecięcy umysł nie pojmował wiele, ale była na tyle mądra, żeby zachować się tak, jak jej rozkazano. Na tyle mądra, czy może... naiwna? Ciężko to sprecyzować, bo ciężko jest postawić się w jej sytuacji. W sytuacji, która była jedną z najgorszych chwil w życiu Calli. Bardzo polecam.

× 1 | link |
@Dolores777
2011-06-07
Przeczytane

Ta książka pomogła mi przezwyciężyć kryzys czytelniczy ;-) Warto przeczytać, mimo nieciekawych momentów (ale tylko momentów!), mimo niechęci do ojca głównej bohaterki(Calli),co mi osobiście strasznie utrudniało czytanie, bo miałam go serdecznie dość.. No warto,co tam będę się rozpisywać...;-)

× 1 | link |
@Martynka86
2012-11-04
10 /10
Przeczytane

Książka super, szybko się czyta.

× 1 | link |
@marctic
2012-10-29
Przeczytane

ekstra!!!

× 1 | link |
@jotgol
2010-08-12
Przeczytane

Polecam

× 1 | link |
@Asamitt
2019-11-16
7 /10
Przeczytane Thriller psychologiczny ✈ Wymienione/Sprzedane

Gudenkauf odmalowała życie rodzinne Clarków, bynajmniej nie sielankowe, a jako drogę po wybojach. Choć całość to jeden traumatyczny dzień, głównie w życiu rodziny Clarków i Gregorych, ale te zdarzenia zaciążą na mieszkańcach całego miasteczka.

Dobrze rozplanowana narracja podana w krótkich rozdzialikach, gdzie po kolei zabierają głos poszczególni bohaterowie i przytaczają sytuacje z własnego punktu widzenia. Jednocześnie przedstawione są dzięki temu relacje pomiędzy członkami rodzin i poszczególnymi osobami, którym tutaj autorka udziela głosu. Zatem dostajemy szerokie spojrzenie jednocześnie zwięźle opisywane zdarzenia oraz narastające napięcie. Zaczynamy sami rozważać różne hipotezy zdarzenia, a wyjaśnienia nie przychodzą tak szybko jakbyśmy chcieli.

Właściwie to co zawiera treść jest przedstawione dość szeroko na okładce książki. Nie sposób podać więcej szczegółów by nie wyjawić zasadniczych spraw. Uważam, że byłoby to zbyteczne, bo to co najważniejsze dla czytelnika to pokłady emocji i tajemniczość budowana na gruncie fragmentarycznych doniesień bohaterów.
Książka godna uwagi.

| link |
@jorja
2020-10-18
10 /10
Przeczytane
@malwinasleziak
2020-06-29
7 /10
Przeczytane
@portana36
2020-02-07
6 /10
Przeczytane
NA
2019-01-08
5 /10
Przeczytane
@ant_07
2014-11-11
5 /10
Przeczytane
@Catastrophes
2013-11-30
10 /10
Przeczytane
@Lady_Renegade
2011-10-16
8 /10
Przeczytane
@ene
2011-07-30
10 /10
Przeczytane
@Ornery_Ola
2010-12-04
5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciężar milczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl