Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Jennifer Wright
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości
Książka Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Z tej książki dowiesz się, że zabić cię moze:
  • Taniec, 
  • Brudne ręce, 
  • Seks, 
  • W zasadzie wszystko
W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu. Zatańczyli się na śmierć. 

Od stuleci ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż po XX wiek dżuma, gruźlica, cholera i inne choroby starały się zabić jak najwięcej osób. 

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości pozwala spojrzeć nam na najmroczniejsze chwilę w historii. Z lekkością i humorem poznać najtragiczniejsze zarazy oraz bohaterów, którzy z nimi walczyli. 
Tytuł oryginalny: Get well soon: History's Worst Plagues and the Heroes
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-66517-34-9, 9788366517349
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Kategorie: Zdrowie Naukowe Historia
Stron: 340
dodana przez: Bookmaania

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Warto ją przeczytać.

Autorka w swojej publikacji opowiada czytelnikom o największych plagach w historii ludzkości, o tych najmroczniejszych czasach. Opisuje wszystko w sposób lekki i z humorem, dzięki czemu ta poważna tematyka jest przedstawiona w przystępny i ciekawy sposób. Przeczytacie tutaj o plagach, które pojawił... czytaj dalej »

Powrót do przeszłości

Autorka skrupulatnie i dokładnie opisuje choroby, o których zapewne każdy słyszał i wie mniej więcej co to za przypadłość. Jednak czy wiemy skąd się dokładnie wzięły? Jakie miały podłoże? Bardzo ciekawa i charakterystyczną książka. Jennifer Wright dokładnie opisuje przebiegi chorób, już z pier... czytaj dalej »

Największą plagą bywa człowiek

Wiecie, że przy walce z dżumą za skuteczne uznawano zamieszkanie w rynsztoku i jedzenie pokruszonych szmaragdów? Mamy końcówkę marca, a nie wiem, czy nie trafiłam już na najlepszą książkę popularnonaukową w tym roku. Możecie się zastanawiać, co to w ogóle za pomysł, żeby w obecnej sytuacji jeszcze ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@czytunia
2020-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2020
@Loletka.
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Bookmaania
2020-02-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“"...nie trzeba być geniuszem, utalentowanym naukowcem czy lekarzem, by mieć swój wkład w walkę z chorobami: wystarczy być człowiekiem, którego obchodzą inni ludzie."”
{}
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}