Co się stało w Jonestown?

Jeff Guinn
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Co się stało w Jonestown?
Książka Co się stało w Jonestown?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Kim był Jim Jones? Genialnym manipulatorem, szalonym guru, fałszywym prorokiem. Diabłem w ludzkiej skórze, który pociągnął ludzi za sobą wprost do piekła.

W listopadzie 1978 roku w Jonestown – wiosce zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w Jonesa i jego projekt Świątyni Ludu – w ciągu jednej nocy zginęło ponad 900 kobiet, mężczyzn i dzieci. Część z nich odebrała sobie życie dobrowolnie, spożywając cyjanek. Inni zostali do tego przymuszeni. Opinią społeczną wstrząsnęły wieści o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć. Ale ta tragiczna historia zaczęła się dwadzieścia lat wcześniej, kiedy ambitny pastor postanowił zmienić świat na lepsze…

Porażający reportaż nagradzanego amerykańskiego dziennikarza śledczego, Jeffa Guinna, jest opowieścią o powolnym staczaniu się w szaleństwo. I o ludziach, którzy dla swojego guru zrobią wszystko.

Przyznaję, że dziwnie się czuję, poznając tło wydarzeń, o których rozmawiało się przy stole przez całe moje dzieciństwo […].

Jim Jones junior

Do bólu wciągająca, do bólu porażająca opowieść o błyskotliwym oszuście i jego bezbronnych ofiarach […]. Emanuje oso­bliwą – ośmielę się stwierdzić, że podob­ną jak Manson – magnetyczną siłą, która przeciąga czytelnika przez kolejne strony.

„The Boston Globe”

Jeff Guinn przedstawia chyba najpełniej­szy do tej pory obraz tragedii i człowieka, który za nią odpowiadał […]. W rezultacie powstał zatrważający portret zła – oraz pełne współczucia wspomnienie tych, któ­rzy dali się omamić destrukcyjnej chary­zmie Jonesa.

„The San Francisco Chronicle”

Data wydania: 2020-08-12
ISBN: 978-83-66553-90-3, 9788366553903
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Stron: 696
dodana przez: Evita

Autor

Jeff Guinn Jeff Guinn
Urodzony w 1951 roku w USA
Jest nagradzanym dziennikarzem śledczym i autorem licznych bestsellerów, m.in. biografii Charlesa Mansona (polskie wydanie zatytułowane „Manson. Ku zbrodni”). Mieszka w Fort Worth w Teksasie.

pozostałe książki:

Wszystkie książki Jeff Guinn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Krok po kroku tragedii

{} WYBÓR REDAKCJI
23.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jim Jones był wspaniałym człowiekiem - walczył o zniesienie segregacji rasowej, jako kaznodzieja porywał tłumy, pomagał tym, którzy tego najbardziej potrzebowali, tworzył domy opieki i placówki odwykowe. Uzdrawiał i przywracał do życia zmarłych. Był reinkarnacją Buddy i Lenina. Był Bogiem, a wszyscy, którzy wierzyli w niego i stworzoną z jego inic... {} Recenzja książki Co się stało w Jonestown?

Moja opinia o książce

Opinie

@bookostrada
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10


Hej! 😍 Wiem że nie wszyscy lubią reportaże (widzę to po story, w którym zapytałam o to 😉) , ale ja muszę przyznać że mnie od zawsze ciągnie do reportażu. Okazuje się że chyba lubię fakty i prawdziwy swiat (nie taki wykreowany przez autora, chociaż takim też nie gardzę 😂)

"Co się stało Jonestwon?" To książka którą przeczytałam jeszcze w sierpniu, a recenzje odkładałam na "jutro". Historia opisuje największe zbiorowe samobójstwo, a takiej tematyki nie da się przeczytać, napisać recenzję i zapomnieć. Myślenie o tej książce zajęło mi ponad trzy tygodnie, a i tak pisząc to jestem pełna emocji.
Gdzieś tam już widziałam telewizyjne reportaże, co stało się w listopadzie 1978 roku, ale gdy zobaczyłam książkę która wyszła nakładem @wydawnictwo_poznanskie wiedziałam że muszę ją przeczytać i dowiedzieć się więcej. Dowiedziałam się i jednocześnie przeraziłam jak ludzie zaślepieni potrafią dążyć za swoim "przywódcą", oraz to jak człowiek może zmanipulować tyle ludzi.
Książka jest dość gruba, z bardzo małymi literkami, ale nic tam nie jest dodane bez potrzeby, każda kartka stanowi niezaprzeczalne fakty.
Jeśli lubicie reportaże, to ten polecam szczególnie, jestem pewna że wstrząśnie wami, tak samo jak mną.

{} | link |
@elfijka
2020-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@opisujeksiazki
2020-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Co się stało w Jonestown?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe