Cukrowy Kreml

Władimir Sorokin
4.6 /10
Ocena 4.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Cukrowy Kreml
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.6 /10
Ocena 4.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Władimir Sorokin, autor książki o Rosji z 2028 roku, powiedział, że przyszłość to tylko miejsce ustawienia przyrządu do obserwacji, a Cukrowy Kreml jest jeszcze jedną próbą określenia smaku rosyjskiej władzy.

Rok 2028. Rosję od wszystkich sąsiadów odgradza wielki mur, paszporty uroczyście zniszczono na placu Czerwonym, władzę sprawuje monarcha. Wyczerpują się zasoby gazu, kończy się ropa naftowa, nadchodzi kryzys. Wreszcie – Ojczulek zostaje aresztowany. O tym, jak żyli oprycznicy XXI wieku, dowiedzieliśmy się już z poprzedniej książki Sorokina Dzień oprycznika. Teraz poznajemy pozostałych mieszkańców tego świata: wiecznie głodnych bezdomnych, dziarskich zeków budujących Wielki Mur Rosyjski, nadworną inteligencję, zadowolonych z życia chłopów, dysydentów spędzających czas na nielegalnych rojeniach o zemście, zmęczonych opozycjonistów, którzy widzą się carobójcami tylko w okrutnych narkotycznych snach. Te obrazy i epizody łączy wspólny rytuał: oblizywanie cukrowych kopułek Kremla, który zarazem przyciąga i odrzuca, jak piernikowy domek – nęci, choć jest niebezpieczny. Nikt nie jest w stanie mu się oprzeć.

Tytuł oryginalny: Sacharnyj Krieml
Data wydania: 2015-06-03
ISBN: 978-83-280-1586-9, 9788328015869
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Don Kichot i Sancho Pansa
Kategoria: Fantastyka
Stron: 264
dodana przez: jatymyoni
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Władimir Sorokin Władimir Sorokin (ur. 1955) — pisarz i grafik, jeden z czołowych przedstawicieli radzieckiego, a później rosyjskiego konceptualizmu i jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich. Jest autorem opowiadań, dramatów, scenariuszy filmowych ...

Pozostałe książki:

Lód Bro Dzień oprycznika
Wszystkie książki Władimir Sorokin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Cukrowy Kreml" - Władimir Sorokin

2.09.2011

Cukrowy Kreml to zbiór opowiadań, będących kontynuacją Dnia oprycznika. Nie czytałam poprzedniej części, co wcale nie przeszkadzało, by sięgnąć po Cukrowy Kreml. Opowiadania, utrzymane w konwencji baśniowej, tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, tworzą jednak zgrabną całość sklejoną słodyczą kremlowskiego cukierka. Sorokin jest pisarze... {} Recenzja książki Cukrowy Kreml

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-04-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Literatura obca

Książka jest zbiorem opowiadań, mającym rozświetlić świat z 'Dnia oprycznika'. No i owszem jest tu i Moskwa, i zwykli ludzie, i Wielki Mur, i zakupy, i szkoła, a nawet dom publiczny dla opryczników, ale miałam wrażenie, że autor po pierwszym, całkiem dobrym opowiadaniu pt. 'Marfuszka', poszedł w stronę czystej formy i bawił się dziwactwami. Sens w tej książce nie ma żadnego uzasadnienia w treści, jest czystą pornografią. Po prostu się wynudziłam od połowy.

{}× 9 | link |
@staszek89
2011-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Domowa biblioteka

Cukrowy Kreml miał być kontynuacja genialnej książki Dzień oprycznika. Jednak mimo wszystko do końca zabrakło pomysłu na tą książkę. Przede wszystkim rozdziały były nie spójne ze sobą i brakło nowego pomysłu. Ogólnie książka jest dobra ,ale w porównaniu z pierwszą częścią nie było najlepiej.

{}× 1 | Komentarze (1) | link |
EF
2021-04-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane Literatura rosyjska
@Chassefierre
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Literatura rosyjska
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam E-booki

Cytaty z książki

O nie! Książka Cukrowy Kreml. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl