Czarny deszcz

Masuji Ibuse
Książka Czarny deszcz
Książka Czarny deszcz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Czarny deszcz" Masujiego Ibuse to opowieść o tragedii mieszkańców Hiroszimy. Akcja jej dzieje się kilka lat po wojnie, a bohaterami są młoda dziewczyna Yasuko i jej opiekunowie Shigematsu i Shigeko. Wuj Shigematsu pragnie wydać Yasuko za mąż, ale wszystkie jego wysiłki kończą się niepowodzeniem. Przyczyną jest podejrzenie, że Yasuko może nosić w sobie ukrytą chorobę atomową. Shigematsu postanawia zatem przekazać swatce fragment dziennika Yasuko z roku 1945, który ma rozwiać jej obawy. Ale czytając ten dziennik, natknął się na niepokojący fragment o czarnym deszczu... [Książka i Wiedza, 1971]
Tytuł oryginalny: Kuroi Ame
Data wydania: 1971
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 330

Autor

Masuji Ibuse (ur. 15 lutego 1898 w Kamo, zm. 10 lipca 1993 ) – pisarz japoński. Jako dziecko lubił dużo czytać. Jego pasje literackie zrodziły się później. Chciał zostać malarzem[1]. Pragnął zostać uczniem Hashimoto Kansetsu, ale nie został przez art...

Książki Masuji Ibuse

Wszystkie książki Masuji Ibuse

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czarny deszcz aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarny deszcz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}