Czerwień Rubinu

autor: Kerstin Gier
Czerwień Rubinu
4.42
Ocena 4.42 na 5 możliwych
Na podstawie 98 ocen kanapowiczów
Trylogia Kamieni jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: „w...
Trylogia Kamieni jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: „wsysa”; jest dowcipna, a zarazem totalnie romantyczna. Pewnego dnia piętnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jed...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788323734383
Wydawnictwo: EGMONT

Recenzje

"Ex hoc momento pendet aeternitas"*
"Czerwień rubinu" jest książką o której ostatnio jest właściwie najgłośniej na blogach z recenzjami książkowymi. Ja kupiłam tą książkę tuż po premierze jednak cały czas jakieś czynniki kazały mi odłożyć ją na dalszy plan. Odkładałam tak i odkładałam, aż wreszcie gdy zobaczyłam, że w internecie po...
Czerwień rubinu
Kerstin Gier - autorka powieści dla kobiet. Sukces Trylogii Czasu z dnia na dzień zrobił z niej jedną z najlepiej sprzedających się pisarzy niemieckojęzycznych.W swoim dorobku ma kilkanaście tytułów. Aktualnie mieszka wspólnie z mężem i synem w okolicach Bergische Land. Towarzyszy im kot. Trylogi...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Ledina
@Ledina 2011-05-22
Hmm... ciekawa okładka, ale nieco przeraża mnie ten wątek romantyczny. Kiedyś przeraziłabym się bardziej i pewnie nie sięgnęła po tę książkę, jednak teraz, kiedy mam za sobą kilka książek romantyczno-młodzieżowych, spróbowałabym. Chodź nie wiem, czy do końca by mi się spodobało, mogłoby mi czegoś brakować lub właśnie ta miłość nieco by mi przeszkadzała. W opisie jest napisane, że jest odrobina humoru, może to odrobiłoby straty? Jedno jest pewne, jeżeli kiedyś miałabym okazję, chętnie bym sięgnęła po tę książkę. ; )
@Cropka
@Cropka 2011-08-28
Przeczytane (2011-01-01)
Nigdy o niej wcześniej nie słyszałam, dopóki nie przeczytałam o niej w gazetce jednej z księgarń. Na początku byłam zniechęcona tym, że w tej książce też pojawia się przystojny arogancik, ale stwierdziłam, że nic do stracenia nie mam. Kupiłam... i nic. Owszem, czytało się bardzo szybko, miło i wciągało, ale jakoś nie budzi we mnie zachwytu. Pewnie styl autorki się do tego przyczynił, bo trochę mnie drażnił. Albo po prostu mam jak na razie przesyt fantastycznych młodzieżówek. Ogólnie rzecz biorąc: polecam.
@ivien
@ivien 2013-08-10
Przeczytane (2013-04-05)
Nareszcie coś innego we współczesnej literaturze. Niektórych może odrzucać podróżowanie w czasie, które może kojarzyć się z science-fiction. Jednak to tylko pozory! Nie chcę zdradzać zbyt wiele, bo piękno tej książki polega na zaskoczeniu ;). Ale naprawdę polecam. Jeszcze tego samego dnia, kiedy skończyłam czytać ostatnie strony "Czerwieni rubinu", ruszyłam po "Błękit szafiru".
@EmilyStrange
@EmilyStrange 2012-01-08
Przeczytane (2012-01-08)
Naprawdę świetna! Przeczytałam jednym tchem, niesamowicie wciąga. Pomysł na historię naprawdę świetny, postacie też x) Wiem, że piszę same superlatywy, ale ja tam żadnych minusów, prócz tego, że za szybko ją skończyłam nie widzę. Zakończenie rozpala wyobraźnię, ale na szczęście mam już we własnym posiadaniu "Błękit szafiru"... więc... czas na kolejne podróże w czasie.
@Bujaczek
@Bujaczek 2012-10-08
Przeczytane (2012-10-08)
„Czerwień rubinu” to niezwykle wciągająca opowieść napisana w dobrym stylu. Wszystko razem i z osobna sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Książka ta jest świetnym początkiem trylogii i mam wielką nadzieję, że trylogia utrzyma poziom. Nie mniejszym na dzień dzisiejszy dołączam do fanów Trylogii Czasu, a Was zachęcam do sięgnięcia po nią. Warto!
@Elen
@Elen 2011-11-21
Przeczytane (2011-11-21)
Plus za akcję rozgrywającą się w Londynie, ciekawe opisy, nie nudziły mnie. Sama historia też niczego sobie, a co do bohaterów... Taki Gideon na przykład, jakoś mnie nie zachwycił ;) Książka jest ciekawa, nie jakaś świetna, ale całkiem przyjemna. Podoba mi się, że pozostały niezakończone wątki, które mnie zaintrygowały. Z chęcią sięgnę po kolejną część.
@Lette
@Lette 2011-07-04
Przeczytane (2011-01-01)
Dawno nie czytałam czegoś tak dobrego, tyle powiem. Poza tym "Czerwień Rubinu" skojarzyła mi się ze "Strażą" Marianne Curley, ale myślę, że to dobrze. W kilku słowach: książka naprawdę mnie zachwyciła, co potwierdza fakt, że przeczytałam ją w kilka godzin i jeśli miałabym coś teraz polecić, to z pewnością tą pozycję. Bo naprawdę warto!
@coconut
@coconut 2014-02-02
Przeczytane (2014-02-02)
Nie zostałam zachwycona. Chociaż sama historia ma jakiś potencjał, to bohaterowie go zadeptali buciorami głupoty – są wręcz porażająco głupi, a do tego niedojrzali (nawet dorośli). Sama historia jest przewidywalna i niewciągająca, a także nieszczególnie rozbudowana. Krótko pisząc, bardzo przeciętne czytadło.
@Tanashi
@Tanashi 2011-11-13
Przeczytane (2011-11-13)
Czuję niedosyt. Zazwyczaj szybkie czytanie to plus książki, a tu nawet nie wiem, kiedy się skończyła. Jakoś tak dziwnie to wszystko było rozłożone, nie wiem, dla mnie pierwszy tom mógł być spokojnie rozszerzony jeszcze o dwieście stron. Historia ciekawa, sięgnę po kolejne części. Ale mogło być lepiej.
@Karmea
@Karmea 2011-08-16
Przeczytane (2011-08-16)
Moja ulubiona książka wakacji i być może roku 2011. Ciągła akcja nie pozwala oderwać się od książki. Brak zbędnych opisów i błahych dialogów jest fenomenalny! Nie mogę wytrzymać dłużej, bez II tomu. Jeszcze 58 dni - tak odliczam dni do premiery ,,Błękitu..." ;) Polecam!
Czerwień Rubinu

Trylogia Kamieni jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: „wsysa”; jest dowcipna, a zarazem totalnie romantyczna. Pewnego dnia piętnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku. Dziennikarze o Czerwieni Rubinu: Jeśli jakakolwiek powieść może być równie wciągająca, słodka i uwodzicielska jak ciastko czekoladowe - to jest nią nowa powieść Kerstin Gier - Czerwień Rubinu. Niesłychanie apetyczny miks tajemniczego thrilleru, science fiction i romantycznej przygody, które czytelniczki, także powyżej 18 roku życia najprawdopodobniej połkną za jednym posiedzeniem. Augsburger Allgemeine Zeitung Ta powieść może z powodzeniem konkurować ze Zmierzchem. Ale mamy tu do czynienia z czymś zdecydowanie więcej niż historia miłosna. Te prawie 400 stron połyka się nie zauważając kiedy. Westfalische Rundschau Gdy otworzymy tę książkę, po prostu nie da się jej zamknąć! Fantastycznie romantyczna, inteligentna, i – dzięki Bogu! – dopiero pierwsza z tej emocjonującej Trylogii podróży w czasie. Daisuki Czerwień Rubinu jest absolutnie uzależniająca – dzięki Gwendolyn, która jest taką cudownie zwyczajną dziewczyną, średnio inteligentną, średnio piękną, pełną wątpliwości co do samej siebie. Nie – w sumie to dzięki Gideonowi z jego ciemnymi lokami, który w dżinsach wygląda bosko i umie posługiwać się sztyletem jak prawdziwy mistrz. Nie – to dzięki Kerstin Gier, która już wcześniej dała nam kilka bestsellerów dla dorosłych dziewcząt… Pani Gier , czy mogłaby Pani pospieszyć się z pisaniem? Badische Neueste Nachrichten Bestsellerowa autorka Kerstin Gier napisała romantyczną i dowcipną powieść, która wciąga czytelniczkę bezpowrotnie. Prawdziwie obezwładniające. Kolnische Rundschau

Autorzy
Kerstin Gier
Kerstin Gier (pisze również pod pseudonimami Jule Brand i Sophie Bérard) - autorka powieści dla kobiet. Sukces Trylogii Czasu (Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru, Zieleń Szmaragdu) z dnia na dzień zro...
Inne książki:
Książka Z deszczu pod rynnę
Książka Błękit szafiru
Książka Zieleń szmaragdu
Książka Błękit Szafiru
Książka Błękit szafiru (audiobook)
Współtworzący tą stronę
puchar @MirandaKorner @MirandaKorner pierwsza opinia