Recenzje książki "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?"

Dodaj swoją recenzję

Koszmar dzieci w Ośrodku Wychowawczym w Zabrzu, czyli "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?"...

23.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czołem, cześć! Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia od czego zacząć recenzję tej książki i czy w ogóle zmieszczę się w poście, bo jestem świeżo po przeczytaniu "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" i emocje nadal nie opadły. Cały reportaż Justyny Kopińskiej dotyczy oczywiście sprawy znanej na całą Polskę. Sprawy sióstr boromeuszek, które prowad... {} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Wstrząsający dokument

21.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

* Kim jest siostra Bernadetta? * Co się działo w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne; Kolejny, znakomity reportaż znanej dziennikarki. Na początku jednak pragnę przywołać znakomitego pedagoga, Janusza Korczaka: Dobry wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala. Nie ciągnie, a wznosi. Nie ugniata, a kształtuje. Nie dyktuje, a uczy. Nie żąda,... {} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

@ladymakbet33@ladymakbet33 {}× 1

Gestapo w habitach

17.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kolejny raz brakuje mi słów. Przecież to wszystko działo się nie tak dawno. To historia, która może człowieka załamać. Myśli w trakcie czytania książki? Gestapo w habitach. Sadyzm. Niewyobrażalna skala okrucieństwa. Przez tak długi czas. Brak właściwej reakcji otoczenia. Przyzwolenie instytucjonalne na takie akty barbarzyństwa, bestialstwa, dem... {} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

{}× 13

Nie taki Święty/a

30.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie do końca jestem usatysfakcjonowana po lekturze. Mamy tu opisane okrutne praktyki, które przez zaślepienie świętością świętych nie ujrzały bardzo długo światła dziennego. Początek bardzo dobrze wprowadza w temat i pokazuje związek pomiędzy sierocińcem, a wydarzeniami w późniejszych latach. Ukazanie destrukcyjnego działania i wymyślnych kar/ zac... {} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

@malinka.a@malinka.a {}× 7

OFIARY SIOSTRY ZAKONNEJ

11.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Nadal pragnę się zabić, ale chyba boję się śmierci tak samo jak życia”. CZY BÓG WYBACZY SIOSTRZE BERNADETCIE? To obszerny reportaż, który chociaż w części oddaje sprawiedliwość pokrzywdzonym dzieciom w ośrodku wychowawczym prowadzonym przez siostry boromeuszki. Justyna Kopińska poprzez rozmowy z ofiarami, oprawcami i ludźmi, którzy po prostu uda... {} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

@anetakul92@anetakul92 {}× 5

Piekło to inni

{} WYBÓR REDAKCJI
16.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Długo przyszło mi czekać na tę książkę, ale było warto, bo reportaż Justyny Kopińskiej to książka ważna, otwierająca oczy na zło i tak bardzo potrzebna w jego demaskowaniu. Nie wszystkim zapewne się spodoba, a niektórych może i urazi swą bezpośredniością. Mimo to szczerze ją polecam, szczególnie tym, którzy myślą i czują, są wrażliwi na krzywdę in... {} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

@MAD_ABOUT_YOU@MAD_ABOUT_YOU {}× 32
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl